Forum Polityka, aktualnościKraj

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Wyświetlaj:
asdasda / 178.42.91.* / 2011-09-01 13:34
skoro tak utrudniają ten test, to powinni wprowadzić egzaminy poprawkowe
darasss / 46.151.136.* / 2011-08-31 21:24
Kur** musieli akurat od tego rocznika zaczynac? ; /
1andzia / 87.205.211.* / 2011-08-28 00:48
Egzamin gimnazjalny zdaje każdy nawet na zero% , ale chyba się to nie zdarzyło. I tak od zdawalności nie zależy ukończenie gimnazjum tylko do jakiej szkoły dostanie się dany gimnazjalista.
rozpacz.com / 91.150.181.* / 2011-08-22 23:17
wku*wiłam się, najgorzej dla mnie ścisłe.
ALe sądzę, że szkoły będą łaskawe gdy zobaczą jaki to test i będą przyjmować uczniów
salimali / 94.40.103.* / 2011-08-22 16:12
Wiecie co ja myślę? Ja myślę, że znając nasz "rząd" (bo tego poważnym rządem to raczej nazwać nie można) i kochane ministerstwo edukacji dowiemy się jak ten test naprawdę wygląda wtedy kiedy go będziemy pisać, a moje plany, aby studiować medycynę sportową szlag trafił.
Adigalia / 94.40.103.* / 2011-08-22 15:55
Na biologii w drugiej klasie gimnazjum pani powiedziała, że Polacy najwięcej razy przechodzili zawał w całej Europie. W sumie to się nie dziwię ta cała "minister" chce nas wykończyć !
Natalie / 94.40.103.* / 2011-08-22 15:52
chciałam serdecznie podziękować naszej pani minister, która jest przekonana, że oczywiście wie co dla nas najlepsze. Proponuję, żeby sama najpierw napisała ten test, a potem wprowadzała te cholerne zmiany ;/.
Shizu / 178.214.25.* / 2011-08-20 23:55
Pani minister musi się wykazać ,że coś robi bo jak by to wyglądało ,że siedzi i grzebie palcem w dupie to sobie rozszerzyła testy;/ do tego te podręczniki z nową podstawą programową na które większość rodziców nie ma pieniędzy .Jestem z rocznika 96 i chcę się dostać do LO lecz bardzo się stresuje testami ale minister ma w dupie mam nadzieje ,że ten rok ciężkiej nauki się opłaci bo jak nie to nie mam przyszłości bo do technikum nie pójdę z zakałami życiowymi to tyle ...
Magda_Moris / 82.143.147.* / 2011-08-20 22:47
Ja mam dość... Oni nic nam nie mówią, teraz wymyslają jakieś testy nowe... Te podziały w sumie może wyjdą na plus, ale język?!? Uczę się od podstawówki niemieckiego i szczerze? NIC Z NIEGO NIE UMIEM. Miałam zdawać angielski, który w gimnazjum mi przyszedł i już więcej z niego umiem. Ale NIEEEE!!! TRZEBA zdawać obowiązkowy!!! Już wolałabym zdawać ROZSZERZONY ANGIELSKI, ale nie mogę... Aktualnie mam doła jeżeli źle napisze te tesy i nie dostane się so liceum chyba sobię coś zrobie. Zobaczymy co wtedy P MISTER powie... kiedy 60% trzecio gimnazjalistów się powiesi ;)
Karllosinio 1996 / 93.181.190.* / 2011-08-18 15:16
Ps. nauczycielke sami nie wiedzą jak te kompetencje będą wyglądać kompetencja za 7 i pół miesiąca a my nic o tym nie wiemy. Ciekaw jestem jak dadzą nam próbne czy dadzą nam stare
Karllosinio 1996 / 93.181.190.* / 2011-08-18 15:14
Witajcie również jestem 96. I już dziś boję sie tych kompetencji. W moim mieście jest niski poziom, lecz z tego co słysze to nawet słabi uczniowie dostają się do tego liceum ze średnią 2,9 i więcej. Kolego rocznik 94 średnia 3,4 z matmy zagrożony poszedł do LO z 2 na matematyczno - informatyczny a z kompetencjii cieńko piszczał. Ja natomiast nienawidze testów itp ale dobrze się ucze jak się przyłoże to powinienem dać rade. Jak to mówią jaki kraj taki obyczaj w naszym kraju widzicie co się dzieje podatki ceny rosną powinni nas kształcić lepiej aby mieć na to wszystko pieniądze. A wszyscy na przekór jak chcą mieć pieniądze niech nasz wykształcą a nie utrudniają nam życie. Takie jest moje zdanie może jeszcze sie udziele
Naro / 87.205.54.* / 2011-08-17 23:12
powiem tak jedna wielka MASAKRA. co to w ogóle ma być. jestem z tego felernego rocznika 96. ja osobiście najbadziej boje się j.pol. chociaz w sumie wszystko może pojść źle, i pewnie - niestety - pójdzie. po co ta ,,minister" to zmieniała?! pewnie znajdę sie w zawodówce lub technnikum tak jak i pewnie większość dobrych uczniów. 3 dni a decydują właściwie o całej naszej przyszłości. a jakoś chyba przeyrwamy, mam rację? a co do tej całej ,,minister", dlaczego my? po co Pani to zmieniała? Na prawdę nie rozumiem!!!
Paulla / 83.22.101.* / 2011-08-16 14:04
ja także jestem z rocznika 96 ... i szansa , że dostane się do dobrej szkoły jest jakieś 50 % na100 % , co mnie bardzo martwi , bo mogę przez te chore testy zawalić sobie całe plany na przyszłość... modle się ,aby jeszcze w roku szkolnym wycofali choć połowę utrudnień nam danych w tych testach... bo jeśli faktycznie te testy będą tak rozszerzone to większość uczniów nawet tych " dobrych " i "lubiących się uczyć "zawali testy... w liceach będzie jakieś 30 % uczniów a cała reszta trafi do zawodówki czy lichego technikum...ogółem życzę wszystkim powodzenia w 2012 roku na testach gimnazjalnych...
Kikulec / 178.235.207.* / 2011-08-12 10:25
Właściwie ja pani Hall nie rozumiem... Co było złego w tamtym egzaminie? Na starej strukturze? "Dzięki" pani minister wielu wzorowych uczniów może nie dostać się do wymarzonej szkoły. Tak samo z książkami... Jestem z feralnego rocznika '96, który został zmuszony do nowej podstawy programowej. Książki od pioruna drogie, a stare nie pasują (chociaż w mojej szkole religia się nie zmieniła, dzięki Bogu). W dodatku jeszcze chcą nam skrócić wakacje. To jest chore!
Testu próbnego nie widziałam jeszcze, aczkolwiek z zamieszczonych w Internecie przykładowych zadań wiem, że łatwo z j.polskim nie pójdzie. Strasznie cisną na teksty literackie i lektury -.-
Więcej "atrakcji" dowiemy się pewnie w tym roku szkolnym...
Uczennica1 / 83.21.190.* / 2011-07-29 22:13
Ciekawe, dlaczego nasz rocznik???
Mówią, że nie będzie trudny, ja za rok podchodze do tego egzaminu, na próbnych zdobyłam 167 punktów na 240. Na ogół ucze się wzorowo moja śr. 5,2. Egzamin był strasznie zagmatwany nie wiadomo co i jak. A ta instrukcja na początku to taka pomocna ohoho :/
Poprostu uparli się na nas i taka jest prawda nikt tego nie ukryje.

Najnowsze wpisy