Forum Polityka, aktualnościKraj

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Wyświetlaj:
Uczennica / 46.151.20.* / 2011-07-28 16:46
A ja myślę, że najpierw powinni zadbać o wykształcenie nauczycieli. Jestem z tego rocznika. Nie dostanę się pewnie do zadnej dobrej szkoły. Nauczyciele od nas uczą jak uczą. Lubię się uczyć. Ale wiedzę, którą pozyskuję to głównie podręcznik. Bo lekcje wyglądają tak, że tylko czytamy z tego podręcznika. gdyby nie on to nic bym nie umiała. Tym starszym nauczycielom już się nie chce każdej klasie tłumaczyć tego samego. Uczą o wiele za długo, powinni iść na emeryturę. Jeśli będę chciała cokolwiek umieć do tego testu będę musiała wydać pełno kasy na korepetycje. Już nawet tej matematyki nie boję się tak jak historii z wosem. Z tymi przedmiotami sobie kompletnie nie radzę. Ale to właśnie one obniżą mi średnią. Choć moim zdaniem 5 testów to lepiej niż te trzy. Dadzą w teście więcej geografi, a ktoś kto tylko z tym przedmiotem sobie nie radzi - siadnie. Ale podwyższenie poziomu? Czy wy wiecie ile młodych ludzi, bo młodzi ludzie właśnie są podatni na wpływy zacznei pić i brać narkotyki bo nie wytrzyma? Albo ile się powiesi bo nie dostanie się do wymarzonej od dzieciństwa szkoły? Stres to stres. Kiedy jesteś w wieku maturalnym to już dorosłeś i wiesz, że nie możesz się przez test zabić. Ale w wieku 15 lat kiedy jeszcze dojdą te problemy, bo wiele osób w tym wieku sobie nie radzi... wybranie dalszej szkoły, kierunku to wielka odpowiedzialnośc, a jeszcze dorzucają to wszystko... Ale są też plusy. Następnym razem przed wyborami ministra edukacji zastanowimy się pięć razy! Zobaczycie :) Pani minister narobiła sobie wrogów ;) Nie zdziwię się jak będą wobec niej akty wandalizmu;p
Matka przerażonego gimnazjalisty / 62.233.211.* / 2011-07-05 23:30
Pani Hall i cała ta banda to ludzie którzy ninawidzą dzieci. Oni sie tylko chca wykazać chodzi im tylko o stołki mają w nosie to co się stanie z dziećmi po tzkim egzaminie, dzieciom ministrów nie stanie sie krzywda JA JESTEM CIEKAWA GDZIE JEST RZECZNIK PRAW DZIECKA? DLACZEGO NIKT NIE CHCE STANĄĆ W OBRONIE DZIECI i MŁODZIEŻY? WCISKA IM SIĘ DO GŁOWWY JAKIŚ BZDURY
DLACZEGO WSZYSTKIE NASZE DZIECI MUSZA BYĆ LUDŹMI RENESANSU i UMIEĆ WSZYSTko. TĄ DURNĄ NOWĄ MATURĘ JAK SIĘ NIE ZDA MOŻNA POWTÓRZYĆ EGZAMINU GIMNAZJALNEGO NIE I JESZCZE WSZYSTKO OD NIEGO ZALEŻY. ALE NIC NIE DA TO NASZE PISZNIE. NALEŻY STWORZYĆ OBYWATELSKI PROJEKT I ZAWETOWAĆ TO G...NO. BO JAK NIE TO BĘDZIEMY MIELI MŁODYCH LUDZI KTÓRZY CORAZ CHĘTNIEJ SIEGAJA PO NARKOTYKI
BO PRZECIEŻ INACZEJ TEGO OGARNĄC NIE MOŻNA. DILERZY JUZ ZACIERAJA RĘCE. CIEKAWA JESTEM JAKI WYNIK CENTYLOWY WYSTAWI PANI HALL SPOŁECZEŃSTWO.
noooo / 46.205.98.* / 2011-07-01 21:48
Jak dla mnie plusem jest to ze mamy każdy przedmiot osobno. no ale cóż nie rozumie tego po co zmieniać jego formę zadań czy oceniania ??
koleżanka / 83.22.88.* / 2011-06-30 16:57
dla mnie to jest po prostu śmieszne jak można robić takie bzdury nawet nauczyciele nie wiedzą do czego nas przygotowywać
Lunaa / 89.73.85.* / 2011-07-01 19:17
Poprostu niektórzy niepowinni się nigdy znaleźć w ministerstwie edukacji...
Lunaa / 89.73.85.* / 2011-06-30 14:04
Po wakacjach będę uczennicą klasy 3 gimnazjum. Niestety mój rocznik jest rocznikiem doświadczalnym, co za tym idzie nowa podstawa programowa i wspomniana wyżej nowa formuła egzaminów gimnazjalnych. Zarówno ja, jak i moje koleżanki i koledzy ze szkoły jesteśmy tym przerażeni. Dodatkowo bulwersuje nas fakt, że dopiero pod koniec drugiej klasy mogliśmy zobaczyć przykładowe testy obowiązujące na przyszłym egzaminie. Ciekawa jestem też tego, jak będą sformuowane zadania zamknięte, w których będzie więcej niż jedna odpowiedź. Mamy się tego sami domyśleć? A może będzie to gdzieś napisane? Jak narazie panuje jeden wielki haos, ale mam szczerą nadzieję, że szybko ta sytuacja się ustabilizuje i każdy z przyszłych trzecioklasistów pomyślnie zda egzamin, który ma wielki wpływ na nasze przyszłe życie zawodowe.
Mgdalena / 83.2.228.* / 2011-06-18 15:22
popieprzyło już ich wszystkich po jakiego takie rzeczy robić. niech wrócą stare lata 8 podstawówki i 4 liceum!!
stara67 / 83.13.125.* / 2011-06-02 15:59
To co będzie w tych testach, to głowa odpada, takie szczegóły, że połowa bedzie miała poniżej 30%. Sa przykładowe testy2012, poczytajcie to padniecie.
ktoooś / 77.114.108.* / 2011-06-14 23:50

wogóle to dlaczego akurat my musimy zaczynać tą nową podstawę programową
nie dość im jeszcze że książki mamy drogie jeszcze głupie test nam dają

a możesz podać link ? byłabym bardzo wdzięczna:)
gfd / 188.47.64.* / 2011-05-25 19:50
wogóle to dlaczego akurat my musimy zaczynać tą nową podstawę programową
nie dość im jeszcze że książki mamy drogie jeszcze głupie test nam dają
1996. / 77.114.90.* / 2011-05-19 21:06
eooeoe - Tak tylko, że przy teście gimnazjalnym bardziej sie denerwujesz, a przy zwykłym sprawdzianie z wosu nie, bo można go poprawić lub coś spróbować ściągnąć, a tam nie wiadomo jakie pytania będą mniej więcej i z jakiego np. działu i trzeba się uczyć szczegółów . Tym, którzy tego pisać nie będą to łatwo mówić, że do nauki itd.. Przed tymi testami są niby jakieś powtórzenia, ale to tak samo jakbyśmy się sami uczyli, czyli że nie za bardzo wiadomo od czego zacząć. 3 dni testów to stres a co dopiero 5 ! Powinni brać przykład z ocen... Bo dużo z tych osób ze średnią powyżej 5.0 będzie pewnie miało mniej niż połowę punktów, ze stresu.
Maria 01010101010 / 79.186.163.* / 2011-05-19 12:53
To wszystko jest nienormalne! Na nic nie ma pieniędzy, ale na drukowanie tysięcy arkuszy egzaminacyjnych i stresowanie ludzi - tak.
I to powiedzmy sobie szczerze: ci co układają testy, jakże często robią to z błędami.
MĄDRALE - NAWET TESTU NIE POTRAFIĄ UŁOŻYĆ, a od innych wymagają, by te bzdury rozwiązywali!
To jest chore! Dokładnie! - też chciałabym zobaczyć, jak pani minister i jej "świta" radzi sobie z tymi wszystkimi testami! Może w 2012 niech też spróbują napisać taki test razem z gimnazjalistami. Prop[onuję jeszcze, by to odbyło się w studio TVP. Chętnie obejrzałabym emisję tego programu, a jeszcze ciekawiej byłoby poznać wyniki!
Horoś / 83.7.175.* / 2011-05-18 00:01
Czy oni nie zdają sobie sprawy, że ludzie o wielkich aspiracjach, są w stanie się zabić po takich testach??
Ja, ze szczerą chęcią, chciałabym zobaczyć, jak ministerstwo edukacji, radzi sobie z takim testem..
W tych czasach młodzież nie jest zbyt .. Wyuczona - rozumiem, że wymagają od nas nauki.. Ale niech przypilnują też tego, żeby w każdej szkole były możliwości! Jak u nas w szkole, chyba pięć, czy sześć nauczycielek, od dwóch - jedna od ponad pięciu - lat idą na emeryturę?! Kompletnie nie rozumiem chemii, fizyki, matematyki, co dziwne, nawet polski sprawia mi problemy.. Nie tyle że ja NIE CHCĘ się uczyć.. Ja chce.. Tylko u nas podbudowywanie uczniów wygląda tak `ty, ty, ty masz niedostateczny, [na pytanie dlaczego, mój kolega dostał odpowiedź - bo tak... ] a Ania będzie miała 5 ^ ^`... Lepiej być lizodupem?!Ja wolę coś wiedzieć! Nie jestem lubiana przez nauczycieli.. W sumie, szczerze - z ręką na sercu - mogę wam powiedzieć że nie wiem dlaczego.. A wiem że testy nie pójdą mi dobrze.. Brak motywacji.. Albo inaczej.. Motywacja jest.. Tylko od razu jest duszona, przez naszych `wspaniałych nauczycieli`.... Bo jak to jest, że ledwo co się ucząc w zeszłym roku, miałam 4 z fizyki, a teraz, jak tamta pani nas już nie uczy i `przydzielono` nam panią, która jest starsza od mojego taty, uczę się jak głupia, nie robie nic innego.. Nie mam na nic czasu, nawet na inne przedmioty i mam naciągane 3...?
Czy was też boli ta niesprawiedliwość? Pamiętajcie, że za oceny mamy dodatkowe punkty...
Jestem z rocznika '96, i szczerze mówiąc, nie uśmiecha mi się taki test...
Wiem że dużo tego [w moim poście :D] ale musiałam rozładować swoje sfrustrowanie, tymi... `geniuszami`.. >.
Buła96 / 213.5.0.* / 2011-05-12 11:59
Ja się uczę na olimpiady... Najpierw z jakiegoś mat-przyr i humana, ew. z językowego...

I nie będę musiał pisać tego 'banalnego' testu... :D
Miki96666666 / 77.252.39.* / 2011-05-10 19:19
Jestem z rocznika 96 :( nie bardzo mnie ta sprawa cieszy bo z historii i z wosu niby mam 4 ale nie czuje sie dobrze i w ogóle mnie to nie interesuje... a ci co wymadrzaja sie, że mamy się uczyć to niech z nami na piszą taki test... zobaczymy ile zda. chociaż może nie będzie tak, źle skoro jesteśmy królikami to zlitują się trochę i dadzą w miarę łatwe... a jak pójdzie wszystkim fatalnie to może obniżą próg... ale dla mnie to shit... :( jakoś wcześniej były normalnie i ludzie teraz są bardzo wykształceni... a chciałem do lo na bio-chem, a potem weterynaria... :( ale nie wiem czy się uda... uczyć, ucze się, nie mam złych stopni, ale nigdy nic nie wiadomo :(((( nie fajnie
poszkodowane dziecko z 1996 roku / 95.49.200.* / 2011-05-07 23:27
Tak, najlepiej jest wymyślić jakiś durny test gimnazjalny i co ... wybudować wiecej ZAWODÓWEK!

OŚWIADCZAM, ŻE ZA PARENAŚCIE LAT PO ZDANIU TEGO TESTU ZOSTANE MINISTEM EDUKACJI I WPROWADZE 100 RAZY TRUDNIEJSZY TEST I BĘDĘ SIĘ MŚCIŁA NA WNUKACH LUDZI KRÓRZY WYMYŚLILI TEST GIMNAZJALNY - OBIECJUĘ

PS. Nawt nie p********** czytając terści tych zadań. - hahaha
gdedg / 217.153.148.* / 2011-11-01 20:45
Hej. Też jestem tym królikiem doświadczalnym urodzonym w 1996r. Myślę, że jak na pierwszy raz tych INNYCH egzaminów dadzą nam albo łatey, albo najtrudniejszy. Myslę, zer bardziej ten drugi.
heeeeeee / 77.252.171.* / 2011-05-05 19:03
torche że będzie trudny bo za dobry w nauce to ja nie jestem
Anka5 / 87.207.154.* / 2011-10-07 17:03
kochani namawiajcie rodziców aby przeciwstawiali sie ...normalnie to zmainy powinny dotyczyc obecne klasy pierwsze ...bo my mamy tylko kilka miesiecy na przygotowanie ...nie wydaje sie Wam ,ze to niesprawiedliwe. Pierwszoklasiści beda ćwiczyc testy po nowemu znacznie dłużej....Czy jest jakis rzecznik praw ucznia ...Moze jakas petycje trzeba wysłac ...Najlepiej rodzice

Najnowsze wpisy