Forum Polityka, aktualnościKraj

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Wyświetlaj:
Soffa / 83.31.150.* / 2011-04-13 11:08
Witam serdecznie wszytkich, również jestem rocznikiem 96' :(
Dla mnie ta nowa podstawa to kompletna głupota! Za kilka lat, jak tak dalej pójdzie, to uczeń o przeciętnych uzdolnieniach nie będzie miał szans na zdanie egazminu! Czy Oni myślą, że spędzamy nad książkami 24 h i jesteśmy geniuszami?! U mnie nauczyciele też nadganiają materiał, z biologii jesteśmy podobno ekstremalnie do tyłu.
Projekty... nie wiem o co w nich chodzi i jaką mają cel? Nie dość, że i tak mamy dużo stresów w szkole i brak siły na naukę to mamy jeszcze tracić czas na jakieś projekty? OBOWIĄZKOWE! Pani Hall chyba się w głowie poprzewracało! Może Ona uwielbiała siedzieć w książkach i utrudniać sobie życie. Często jest tak, że mamy po 4-5 klasówek na tydzień. Nauczyciele nazywają to "kartkówkami" aby móc robić nam tego jak najwięcej. jestem przerażona matematyką w przyszłym roku - nie jestem orłem, tak samo angielski, który w mojej podstawówce był olewany przez panią. Poszaleli z tymi językami! Rozumiem, są potrzebne, ale ktoś może nie mieć zdoloności itp. Bez przesady, wymagają biegłej znajomości w gimnazjum. Jeśli już tak im zależy na językach to niech zrobią na teście zadania na poziom podstawowy, a jak ktoś lubi i zna język to niech zdaje sobie rozszerzony i będzie miał większe szanse na szkołę. Oliwa sprawiedliwa. Chyba w tej komisji nie mają dzieci. Myślę, że oni dobrze zdają sobie sprawę, że jest niemożliwością dla przeciętnego ucznia opanowanie materiału z III klas. Ok, rzeczy podstawowe tak, ale to co oni chcą zrobić na tym teście to porażka... Tyle lat było dobrze, przyszła sobie Hall i dokłada dzieciom stresu i kłopotów, nie dość, że i tak dużo tego jest. Nie rozumiem idei tych całych testów... musisz pobić w matmie swoją nauczycielkę i znać angielski lepiej niż Brytyjczyk i mieć wiedzę profesora polonistyki, historii, mieć wiedzę jak lekarz o budowie człowieka... Nie rozumiem też tych lekcji EDB, mój nauczyciel nawet się nie wysila żeby zaprowadzić spokój na lekcji, więc co My z niej wyniesiemy? Nic nowego się zresztą nie dowiaduję, naprawdę, nie mam podręcznika, bo nie chce narażać mamy na koszty, książki są i tak zdecydowanie za drogie (i jeszcze ten badziewny znaczek 'zgodne z nową podstawą programową" za który trzeba płacić, tak jak w sklepie za firmę produktu, dodatkową kasę) i sprawdziany z Edukacji piszę polegając tylko na swojej wiedzy i mam 4 lub 5. Ogólnie to wszystko jest dziwne... Nie dość, że w lll klasie trzeba się przygotowywać do testów to jeszcze mamy jakieś projekty i inne gów*a, które zabierają czas. Nie rozumiem...
Przepraszam, że się tak rozpisuje, ale chyba rozumiecie :)

Pozdrawiam, Weronika.
extremalna / 93.89.192.* / 2011-05-12 11:00
Sądzę, że Pani minister wymyśliła po to takie utrudnienia, żeby więcej osób uczyło się w szkołach zawodowych, a nie w liceach! To absurd!!!
Nie bedziemy mieli mgr tylko robotników i oto chodzi, ponieważ w kraju nie ma kto pracować fizycznie, bo większość wyjechała do pracy za granicę i do tego właśnie doprowadza nasz "kochany" rząd!!!!!!!!!
Madiula / 188.146.80.* / 2011-04-12 20:57
Nie no pewnie poco ułatwiać komuś życie utrudnimy to jest idjotyzm jak mój poprzednik napisał!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jestem przeciw!!!!!!!!! / 188.146.203.* / 2011-04-13 12:04
całkowicie się z tobą zgadzam. ja normalnie jestem taka przerażona że nie zdam że nie wiem co. Z matematyki na pewno polegnę jak ma być jeden cały z matmy to w ogóle przechodzi ludzkie pojęcie. Najlepiej jakby odwołali tego ministra zasranego. CHU* mu w dupe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Karolina.l / 213.92.160.* / 2011-04-12 20:38
Jestem w 2 klasie gimnazjum i jestem przerażona tymi wszystki zmianami. I naprawde cienko to widzę... Na teście zdajemy WOS (nie wiem jak jest gdzie indziej) ale w naszej szkole lekcje Wos'u mamy tylko w I i II klasie. Nie pamiętam już co było rok temu na wosie, a co dopiero za rok, ale to taki szczegół. Projekty- porażka. U nas w szkole do prowadzenia projektów zgłosiło się bardzo mało nauczycieli, więc wybór z jakiego przedmiotu chcemy robic projekt był naprawde bardzo szeroki. I jeszcze zajęcia artystyczne (OBOWIĄZKOWE!!!) strata czasu, chyba że ktoś chce sobie w łatwy sposób podciągnąć średnią.... Brak słów.
Wkurzony gimnazjalista / 46.228.89.* / 2011-04-12 20:12
Idjotyzm!!!! a test humanistyczny 2011 to jedna wielka porażka !!! .
Kinga. / 89.230.142.* / 2011-04-12 19:48
Ja jestem obecnie w pierwszej klasie, ale to co wymyśliła sobie szanowna Pani Hall to się wgl nie mieści w głowie !
Co im do cholery nie pasowało w tamtych testach ?!
Przejrzałam teraz wszystkie komentarze i się zgodzę z niektórymi osobami, ale ciśnienie mi podniosła wypowiedź Kontrolera12.
Może i jesteś starszy, ale to nie znaczy, że masz nas denerwować. Człowieku weź sobie teraz wyobraź ile osób nie zda tego testu.

W ogóle to po wuja są jeszcze te projekty ?
No ludzie dajcie spokój, ja nie mam czasu na naukę i jeszcze ma mi czas starczyć na jakieś posrane projekty ?!
SKANDAL !
Test piszę dopiero za 2 lata, a już się stresuję. I jeszcze te zadania otwarte z matmy. Pewnie będę miała 1 punkt, BO po pierwsze nic mnie nie nauczono w tej pierwszej klasie. Miałam na półrocze 3 a teraz pewnie mi wychodzi 2, ponieważ mam nauczycielkę, która nie ma ochoty nam pomóc. Przynajmniej mi się tak zdaje. NIC nie nauczy . Po drugie stopień trudności tego egzaminu. To jest totalna masakra.

U mnie również, jak u niektórych nauczyciele się nie wyrabiają z tematem. Np. z chemii nauczycielka choruje często i nikt nam nic nie tłumaczy. Już się boję co będzie na testach.

Chciałam iść do liceum, bo średnią miałam zawsze dobrą, ale wychodzi na to, że pójdę do zawodówki i później nawet na majtki nie będzie mnie stać.
Trochę wyrozumiałości !

Na dodatek te testy z angielskiego będą się liczyć do dostania się do liceum czy coś takiego. Naprawdę sobie tego nie wyobrażam.

A tej całej Pani Hall to mało kasy ?
OGAR !
Pff-walić Hall / 89.174.8.* / 2011-04-12 18:39
Przepraszam, ale wydawało mi się, że żyjemy w kraju, który jest demokratyczny. Dorośli mają wybór a nastolatków to już się nie zapytają. Ja osobiście wiem, że będę miał 0 z wosu i historii, bo baby nie potrafią uczyć. A tak chociaż nadrobiłbym tym polskim. Pani Hall jest na prawdę "inteligentna" jeśli to my mamy być jakimiś testerami. Może sama powinna przejść najpierw taki test i sprawdzić czy zda?
maturzystka / 109.243.19.* / 2011-04-14 22:51
po pierwsze dorosli maja wybor bo zazwyczaj "młodzież" w wieku gimnazjalnym nie wie czego chce i kim chce byc. dlatego pelnoletnosc nie jest od 12 lat tylko od 18. poza tym moze w koncu gimnazjalisci zacznal sie uczyc bo tak prawde mowiac co drugi ma gdzies szkole najpierw a pozniej wielkie pretensje dlaczego on wyladowal w zawodowce.
słit / 89.74.41.* / 2011-04-12 17:39
haha , to widzę że nie zdam :) .dziękujemy pani Katarzyno .! wpadła pani na wspałany pomysł .
Dagg / 82.145.210.* / 2011-04-12 16:05
Zwracam się uprzejmie do Pani minister Hall. Czy Pani uważa, że przeciętny uczeń zda któryś z tych testów? Obawiam się, że nie. Jestem uczennica klasy drugiej. Weszły do tej nowej podstawy projekty. Czy Pani uważa, iż w będąc w trzeciej klasie, my uczniowie będziemy mieć czas na realizowanie ich? Naprawdę obawiam się sama czy zdam gimnazjum.
Kontroler12 / 2011-04-12 14:23
No bo to, po to żebyście nie myśłeli o końcu świata w 2012!! Powinniście dziękować a nie marudzić!!
roks / 83.5.205.* / 2011-04-12 14:11
haha , mogę się pożegnać z liceum.
kasiaANTYHALL / 83.30.82.* / 2011-04-12 14:09
pani Hall za każdę nową ustawę dostaje kasę , i gówno ją to obchodzi czy będzie nam łatwiej czy trudniej !
Jestem z 96 i co mam być królikiem doświdczalnym ? Testy mi pójde gorezj , bo sa nowe i przez to się nie dostane do wybranego liceum , potem na studia a potem do pracy ?! NIE ! NIE ZGADZAM SIĘ ! STOP Z TESTOWANIEM WSZYSTKIEGO NA ROCZNIKU 96 ! TO NIE FAIR !
Wku*wiona / 79.185.46.* / 2011-04-12 13:40
Boże co za debile to wymyślili. Tylko ciśnienie nam podnoszą !!

Najnowsze wpisy