Forum Polityka, aktualnościKraj

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Od 2012 roku trudniej będzie zdać egzamin gimnazjalny

Wyświetlaj:
dira / 2011-04-12 12:30
świetnie, jakby dzieciaki miały mało stresów, ciekawe kiedy takie egzaminy wprowadzą do gimnazjów, a może by tak wiedze przedszkolaków też weryfikować i robić selekcję do podstawówki??
korni96 / 213.186.75.* / 2011-04-12 12:14
Przepraszam bardzo, ale czy rocznik 96 to jakieś króliki doświadczalne, czy jak ?
miniczka / 62.87.160.* / 2011-04-11 23:21
Ten wynik centylowy to kompletne dno. Przecież nikomu się to do życia nie przyda. Na cholerę więc? ;)
Ola. / 83.24.226.* / 2011-04-11 23:16
Ja po ogarnięciu tej całej reformy po prostu sie załamałam psychicznie. Dobrze się uczę i wybrałam sobie szkoły na moim poziomie. Jednak po przeczytaniu i zastanowieniu się stwierdzam iż nie dostane się do zadnej z nich [czekam na cud] bo nie ogarnę psychicznie tego całego szumu wokół naszego rocznika. Nowe podręczniki, nowy egzamin. Brawo ! Zapewne uczniowie z rocznika 96 są strasznie zadowoloni z udupczenia przez nasze służby. Czemu nasz rocznik ma miec gorzej i to my mamy mieć trudniejszy egzamin ? Jestesmy gorsi od innych ? Niech wcześniejsze roczniki też napiszą taki egzamin a nie oni to mieli raj. Z tego się robi matura, a na maturę mamy jeszcze czas. Później nasz rocznik bedą uważać za debili za brak wiedzy, ale wina będzie lezała po obu stronach a nie tylko po naszej. Za rok dopiero te egzaminy a ja juz sie boje ze nie dostane sie do wymarzonego LO. Super oby tak dalej !
agya / 85.198.220.* / 2011-04-11 23:19
Mam identyczną sytuację ; ) Mogli to rozłożyć, a nie władować wszystkie reformy w jeden rocznik.
agya / 85.198.220.* / 2011-04-11 22:34
no tak, witamy w czasach "matury gimnazjalnej". Dorośli ludzie mają kłopoty z maturą, wielu z nich ma przez to problemy ze stresem, a teraz piętnastolatkom wymyślają jakieś testy, przez które nie będziemy spać po nocach. Bądźmy szczerzy - TO PONAD NASZE SIŁY! A wiecie jak się to skończy? My, zreformowany rocznik będziemy bezrobotnymi szukającymi zatrudnienia w pośredniakach. Całe nerwy po nic. NIECH COFNĄ POPRZEDNIE ROCZNIKI! NIECH I ONI NAPISZĄ TAKI EGZAMIN! Ja mam pisać egzamin z samej matematyki, oni nie musieli, mogli strzelać w odpowiedziach a ja muszę każdą opcję analizować...NIECH TEŻ PISZĄ! Dlaczego w przyszłości mają zająć miejsce pracy na którym mogłabym być ja, skoro nie pisali egzaminu z angielskiego?!
milkyway000 / 89.79.204.* / 2011-04-11 21:28
jak zwykle tylko nasz rocznik poszkodowany ...to jest najlepsze żę kujony też tego nie zdadza...jak moja koleżanka która jedzie na samych 6 i 5 miała z testów najwyzej 25/40 punktów
NIEDORZECZNE !!!!
alutka1996 / 91.193.160.* / 2011-04-11 21:08
To wszystko jest bez sensu!!!! Nie wyobrażam sobie tego wszystkiego co będzie.
A później wszyscy będą gadać że my jesteśmy jakiś niedokształcony rocznik bo pewnie nikt nie zda tych głupich egzaminów! Nie rozumiem co komu przeszkadzala poprzednia podstawa i stary system egzaminacyjny. ;/
Poprostu szkoda gadać!
aśKa. / 77.255.254.* / 2011-04-11 20:00
Głupota!Głupota! i jeszcze raz GŁUPOTA !
Jest to w ogóle bez sensu ... dokładają tylko roboty uczniom i nauczycielom .
Jestem z rocznika '96 i tak samo nie wiem czego mam się spodziewać...
Wprowadzając nową podstawę programową tylko wyłudzają od biednych ludzi na jakieś "nowe" podręczniki, które mają znaczek na okładce "zgodnie z nową podstawą programową" ,a w środku jest tylko zmieniona kolejność rozdziałów..jest tak w większości przypadków.
Chcę tylko wiedzieć..co mogło zmienić się w np. takiej matematyce? ktoś wymyślił jakiś nowy znak działania ,że musieli dopisać go to podstawy?
Jak dla mnie to po prostu SKANDAL!
zuza1996 / 79.190.19.* / 2011-04-11 18:57
Hej wszystkim. Również obecnie jestem w drugiej klasie gimnazjum, Zastanawiam się dlaczego nie mogłam się urodzić rok wcześniej :) Czytając to wszystko po prostu w głowie się nie mieści, że można coś takiego w ogóle wymyślić. Z tego co czytam test ma być bardzo trudny i długi. Z języka składający się z wersji podstawowej i rozszerzonej po 60 min :/ Szerze mówiąc to już mam trochę stresa.Nie dość, że trzeba wybrać nową szkołę, zastanowić się nad tym co się chce robić w życiu to jeszcze stres związany z nowym egzaminem. Boję się tego co będzie :/
Klaudias ^ / 84.10.5.* / 2011-04-14 10:46
Cześć wszystkim. Ja również jestem z tego rocznika 96.
Jak sie tylko dowiedziałam o tych zmianach to ..przeraziłam sie!
Sama sie obawiam.
Nauczyciele bardzo dużo wymagają.
Czego ta Katarzyna Hall nie wymyśli.!
Szkoda gadać.!
Pewnie sie nie dostane do wymarzonego LO.

GŁUPOTA ! ; //.
Klaudias ^ / 84.10.5.* / 2011-04-14 10:46
Cześć wszystkim. Ja również jestem z tego rocznika 96.
Jak sie tylko dowiedziałam o tych zmianach to ..przeraziłam sie!
Sama sie obawiam.
Nauczyciele bardzo dużo wymagają.
Czego ta Katarzyna Hall nie wymyśli.!
Szkoda gadać.!
Pewnie sie nie dostane do wymarzonego LO.

GŁUPOTA ! ; //.
Szymon1996r / 78.133.199.* / 2011-04-11 17:59
Obecnie jestem 2 drugiej gimnazjum. I narazię zazdroszczę osobą które piszą test w tym roku. Iż z tego co wiadomo test ma być o tyle trudny że ma być wielokrotnego wyboru. Z tego co inni mówią że straszą uczniów i to jest prawda bo moi znajomi co będą pisać ten test już zastanawiają się jak wypadnie, sam jestem dosyć tym zdenerwowany, bo nie jestem uczniem piątkowym i zastanawiam się co mi pozostanie jak ten test źle mi wypadnie... Po prostu MASAKRA. Mogło być jak wcześniej... Życie, Życie i jeszcze raz życie. Już nie mają co wymyślać.

Pozdrawiam
Szymon...
WIP / 77.112.112.* / 2011-04-11 13:44
Ciekawy jak wy byście napisali ten sprawdzian co nie????????
Popieram wypowiedz kaktus913
WIP / 77.112.112.* / 2011-04-11 13:40
jesteście chorzy na głowę.Tylko nas straszycie,dość że may ten nowy egzamin t jeszcze piszemy tyle samo czasu.LECZCIE SIĘ,tylko nas straszycie
kaktus913 / 83.8.192.* / 2011-04-10 20:15
Niech ten kto to wymyślił stuknie się w czoło. To jest chore i niedorzeczne ! Straszycie tylko tych uczniów, którzy będą pisać ten test. Jeżeli mają pisać tak trudny test to powinni być do tego przygotowywani od 4 podstawówki a nie dopiero od 1 gimnazjum ! I oczywiście powinni zmienić poziom j.angielskiego, albo chociaż dostosowywać go do danego ucznia.
Aśka;) / 83.238.198.* / 2011-04-10 13:01
No tak nam babka mówiła na matmie ona jest spoko no to chyba w blad by nas nie wprowadzała no ale mysię śmialiśmy że wszędzie pozaznaczamy wszystkie odpowiedzi a ona powiedziała że jeżeli ktos tak zrobi no to będzie pisał jeszcze raz czy coś i jakaś kara i jego egzamin nie będzie brany pod uwagę ;/
No ale powiedziała że mamy sie narazie nie przejmować bo w maju maja przyjść czy pod koniec kwietnia przykładowe nasze testy no i wtedy będziemy rozwiazywać no to juz będzie wiadomo jak to będzie ;p
Kurcze no ale z tym rozszerzonym anglikiem to przesadzili ja mam od 4 klasy pod. i mam pisać rozszerzony...
;/ / 77.113.179.* / 2011-04-10 11:58
Aśka;) na prawdę będą możliwości wszystkich odpowiedzi zaznaczyć ? ;O

Najnowsze wpisy