Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Od dziś niższe składki na ZUS

Od dziś niższe składki na ZUS

vigo2 / .* / 2005-08-24 13:39
Komentarze do wiadomości: Od dziś niższe składki na ZUS.
Wyświetlaj:
tim / .* / 2005-08-26 11:07
wy młodzi tylko kombinujecie aby nie płacic do ZUS-u czyli na mnie emeryta ,a za czyje pieniądze się wy kształcilście ? skąd mieszkania waszych rodziców ,dotowane media,jedzonko.Teraz ja mam prawo do 10 letniego odpoczynku i wakacje w Chorwacji i Zakopanym izabawę z młodymi laskami za nim nie zejdę z tego świataw wieku 70 lat po przechulaniu wszystkich oszczędności, do roboty jak powiedział Belka
jk / .* / 2005-08-25 16:17
Przepraszam bardzo, a mo|z pomóc te| tym starym malym firmom. 720 zl + podatek dochodowy i Vat stanowi dosc duze obciazenie równie| dla istniejacych juz firm. Nam nikt nie pomagal i pomagac nadal nie chce choc ponoc to male firmy polepszaja konunkture i napedzaja rynek.
Lucek / .* / 2005-08-25 10:47
No i gucio, czekam z rejestracją od 2 miesięcy.Informacja z pierwszej ręki - NIE MA WYTYCZNYCH JAK TRAKTOWAĆ NOWĄ USTAWĘ W SAMYM ZUSIE. Radzą czekać jakies 2 tygodnie na miłosnie na panującą Ole Wiktorow, aż cos skrobnie i będa wytyczne.
MRP / .* / 2005-08-25 10:06
... i to się nazywa tzw. "wspieranie przedsiębiorczości" - a nikt z naszych rządzących nie pokusił się nawet o odrobinę wysiłku by pomyśleć o już działających na naszym rynku firmach - to właśnie powinien być pierwszy krok do wspsierania i rozwoju przedsiębiorczości w naszym kraju.
Wineusz / .* / 2005-08-25 16:59
Dopóki nasi politykierzy nie zezwolą na prywatne kasy chorych (chyba tylko u nas ich nie ma), dopóty nic się nie zmieni. ZUS to jeszcze jeden, bardzo wysoki podatek, z którego w przyszłości będą nieadekwatnie niskie świadczenia.Kasa jest potrzebna na partie, na ich prywatne interesy, na układy i układziki, a co zostanie – rozdają. Jak zostaje za mało, to wymyślają nowy podatek, ograniczenia lub cięcia.Banda rozpuszczonych nierobów, złodziei i dyletantów. Fachowców tam mało, a jak są, to i tak do roboty a nie do rządzenia.
Samorobol_2 / .* / 2005-08-24 23:16
Podejrzewam, że naiwniacy, którzy nabiorą sie na ten 2-letni okres wakacji ZUS-wskich (250 zamiast 720 zł) - jak tylko zechcą skończyć dzialalność po tych promocyjnych 2-latach to dostaną wezwanie do wyrówniania skladem za ostatnie 2 lata, bo okaże się, że trzeba jeszcze conajmnie 5 lat kontynuować działalność, aby skorzystać z ulgowych skladek ZUS. Taka zawsze było z naszymi pazernymi urzedami i teraz też tak będzie. Będzie jeszcze kilku premierów i kolejne rządy zmienią przepisy, tak aby ZUS nie ucierpiał na tej 2-letniej promocji...
Samorobol / .* / 2005-08-24 23:01
Nauka z lekcji pt. "Komisja Śledcza" wypływa taka:1) zatrudnij sie legalnie na 1 dzień, np. umowa zlecenia i zadbaj o zaplacenie skladek ZUS za ten dzień,2) w ciu 30 dni od tego dnia zgłoś się do ZUS i wypełnij formularz na dobrowolne kontynuowanie unezbieczenia emerytalno-rentowego: będziesz musiał opklacać za siebie skladki ZUS w wysokości 19,52% plus 13% od conajmniej kwoty najniszego wynagrodzenia. Obecnie taka skladka wyniesie ok. 276 zł miesięcznie. Tak możesz postępować aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. ZUS nie zagwarantuje Ci jednak emerytury lub renty w kwocie najnizszej emerytury-jeżelim kwota zebranych skladek na to nei pozwoli. Możesz to olać, bo i tak uzbierasz tyle szmalu na swoja emeryturę, że ta z ZUS będzie tylko dodatkiem na napiwki w lokalach, gdzier będziesz bawić na starość!!!W czasie opłcania swojej ptrzyszłości w ZUS (składki ok. 276 zł, a w przyszłości odpowiedno wyższe wraz ze wzrostem najn. wyn.) pracuj jak dotychczas na czarno, odkladaj na konto w mBanku na eMax Plus co miesiąc odpowiednią, niewielką sumkę-udając np. że zbierasz makulaturę i puszki po piwie. Takie też dochody zadeklaruj w corocznym PIT i będziesz żył jak Krezus w przyszlości, bo właściwe dochody, nieopodatkowane będziesz lokował w piwnicy, w walucie euro i pilnował, aby nie zmioeniono waluty i jej wzoru obiegowego. Taka nauki wynoszę ze śledzenia prac sejmowych komisji i cwaniaków kołującyhc społeczeństwo i fiskusa!Do dzieła cwaniaki na bezrobociu!
Jac / .* / 2005-08-24 21:25
Jestem frajer !Pośpieszyłem się.12 tys. w ciągu dwóch lat w plecy !A może zlikwidować działalność i przepisać ją na żonę ???Te nasze realia mnie dobijają.Żadnej stabilizacji, żadnego precyzyjnego planowania.Czy ktoś wie ile kosztuje odpowiednik naszego ubezpieczenia w innych krajach europejskich ?
miniorek / .* / 2005-08-25 13:19
Proponuje zalozyc na zone nowa dzialalnoc a nie przepisywac stara:) Przy przepisaniu nic nie zyskasz:)Pozdrawiam
mm / .* / 2005-08-25 09:51
W Niemczech osoby prowadzące działalność gospodarczą nie podlegają obowiązkowemu ubezpieczeniu. Mogą się ubezpieczyć dobrowolnie w państwowym systemie lub w firmie ubezpieczeniowej, które oferują ubezpieczenia zdrowotne i emerytalne. Nasze prawo jest chore, ZUS to choroba a ustawa o emeryturach górniczych to przestępstwo.
Pesymista, czyli dobrze poinformowany optymista / .* / 2005-08-24 19:23
1. Zapewne w przyszłości osoby które dadzą się nabrać na tą "promocję" będą musiały prowadzić działalność przez min. 5 lat lub zatrudnić kogoś i płacić od niego składki, niezależnie od sukcesu ich firm.2. Mechanizm samozatrudnienia jest taki: pracownik ma kosztować pracodawcę np. 1500 PLN/m czyli dostaje ok. 1000. Zakłada firmę na siebie, płaci haracz w wysokości 300 PLN, dostaje swój 1000 PKN a 200 PLN jest dla byłego pracodawcy. Model ten jest stosowany z powodzeniem i z przymusu od lat ok. 8 przez dużą szkołę językową w Katowicach, także inni pracodawcy potrafią kalkulować i wliczają w swój stosunek do samorobotnych 18% bezrobocie.3. Takie rozwiązanie jest równie idiotyczne i podobne w skutkach do ustawy o emeryturach górniczych - "samorobotni" będą płacić mniej na mniejsze emerytury, pomniejszone dodatkowo przez "zaradnych" młodych górników. Jeszcze dłuuuuuugo nic się to nie zmieni, oj długo. 4. Najsmutniejsze jest to, iż mimo dobitnych przykładów z różnych krajów Europy nasi "rządzący" mędrcy nie potrafią zrozumieć, iż niższe koszty pracy to wyższe wpływy i mniejsze bezrobocie, choć przećwiczyli to na CIT od osób prawnych. Po obniżeniu podatków można błyskawicznie oczekiwać poprawy wskaźników gospodarczych, ale czy ja tego dożyję?
Wineusz / .* / 2005-08-25 16:58
Dopóki nasi politykierzy nie zezwolą na prywatne kasy chorych (chyba tylko u nas ich nie ma), dopóty nic się nie zmieni. ZUS to jeszcze jeden, bardzo wysoki podatek, z którego w przyszłości będą nieadekwatnie niskie świadczenia.Kasa jest potrzebna na partie, na ich prywatne interesy, na układy i układziki, a co zostanie – rozdają. Jak zostaje za mało, to wymyślają nowy podatek, ograniczenia lub cięcia.Banda rozpuszczonych nierobów, złodziei i dyletantów. Fachowców tam mało, a jak są, to i tak do roboty a nie do rządzenia.
Jary / .* / 2005-08-24 21:49
Co Ty za bzdury wypisujesz... Jak moge zatrudnic kogos w przyszlosci, jak ja sam robie robote... Wlasnie obnizenie skladki ZUS zachecilo mnie do zalozenia dzialalnosci gosp. Jest to rozwiazanie dla ludzi jak prawnicy, architekci, informatycy, konsultanci... W ten sposob mam liniowy podatek, wliczam potrzebne rzeczy w koszty itp. A dostaje wiecej niz jakbym byl na etacie. A dokladnie nie zatrudnilbym sie u mojego nowego pracodawcy, gdyby nie ten przepis, gdyz nie bylby on w stanie zaoferowac mi satysfakcjonujacej mnie pensji na etacie. A tak mam wiecej do reki, tyle ile mi trzeba. Pozdrawiam!!!
ja / .* / 2005-08-24 20:45
Bądź pewny - musisz BARDZO DŁUGO żyć, aby nasi rządzący zrozumieli, że trzeba obniżyć koszty pracy.... baaaaardzo długo!
xxxxxx / .* / 2005-08-24 21:02
Mylisz się dobry człowieku-TO-NO-powinni żyć -BARRRRRRRRDZO-krutko-i tu jest recepta -ale brak zdecydowania na realizację-pozdrawiam-
xxxxxx / .* / 2005-08-24 19:08
NO-to mi się podoba przez 10 lat rąbałem na czarno kasę no i bałem się tych co działali na biało bo ich kasowałem niższymi kosztami -no to teraz państewko pomogło mi dać im kolejnego kopa bo 2.5 paczki dam i z głowy -widzicie frajerzy-buliliście to zamiast wam ulżyć to nóż w plecy-to jest Polska żeczywistość-ha ha ha ha ha ha -
Monika / .* / 2005-08-25 08:15
no tak, żeczywistość, hahahaha
bolo / .* / 2005-08-24 19:05
bedzie tak jak z VAT-em na materialy budowlane - jak przyjdzie co do czego, to ktos nie podpisze dokumentow bo chodzi przeciez o dobro kraju i obywateli. A co z nami ktorzy juz prowadza działalnosc i nigdy nie mieli zadnej ulgi na to .....my 720 w koncu do kazdego haraczu idzie przywyknac
vigo2 / .* / 2005-08-24 13:39
ktos klamie - w dzisiejszej gazecie wyborczej napisane bylo, ze skladka bedzie wynosic 89 zl,a wy ze 250 zl- i gdzie jest prawda!!!!!!!
Vigo-madry / .* / 2005-08-24 23:53
Oczywiście składki na ubezpieczenia społeczne to nie wszystko. Jest jeszcze składka na ubezpieczenie zdrowotne - już jednakowa zarówno dla "starych", jak i nowych przedsiębiorców. Zgodnie z informacją ZUS we wrześniu, październiku i listopadzie wyniesie 157,48 zł. Do tego dochodzi jeszcze składka na ubezpieczenie wypadkowe (poradnik na temat jej ustalania firmy mogą znaleźć na stronie internetowej ZUS i w jego oddziałach) oraz składki na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.157,48 +89,07=246,55 matole!

Najnowsze wpisy