Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Od dziś przybywa pociągów, wchodzi nowy rozkład

Od dziś przybywa pociągów, wchodzi nowy rozkład

Wyświetlaj:
proh / 79.139.18.* / 2009-12-14 00:59
Połączenia Kraków Częstochowa są od teraz fatalne. Studenci nie mają czym wracać (chyba, ze przesiadki...), poprzesuwane zostały połączenia, kilka zniknęło, jakieś z przesiadkami przybyły... ROZKŁAD FATALNY!!!!
miask8 / 87.206.221.* / 2009-12-14 00:10
polskie koleje najlepiej rozwiązać, tory zaorać a ludzi zwolnić.
Miałem (nie)przyjemność jeździć tym wynalazkiem na studiach.
1. W kasie traktują cię jak utrudnienie życia, nic nie słyszy się przez te ich szybki z mikrofonikami, nigdy nie mają wydać.
2. Bez różnicy na przewoźnika - brud, smród i dym tytoniowy.
3. W lato okna pozamykane + włączone ogrzewanie, czyli +40 w cieniu. Otworzysz okno to babka z tyłu krzyczy, że jej wieje.
4. W zimę dwie opcje - niesprawne ogrzewanie/nieszczelne okna lub odwrotnie - strasznie gorąco, okna nie można otwierać bo babkę z tyłu zawieje.
5. Dworce to zbiorowisko okolicznego menelstwa, bezdomnych kloszardów i wszechobecnego brudu. Na ławeczce (z lat 50tych) aż strach siadać.
6. Prędkości zawrotne - maks 80km/h buhahaha. Średnio to pewnie z 60km/h
7. Za mało miejsca na nogi we wszystkich znanych mi wagonach 2giej klasy.

I niech mi ktoś udowodni, że pociągi są lepsze od samochodów i mają przyszłość w TYM kraju.
arrmii / 91.146.240.* / 2009-12-14 01:03
1. rachunki tez płacisz na poczcie ? od dawna bilety mozna kupić przez internet. osobiscie nie pamietam kiedy stałem w kolejce do kasy, zawsze mijam tych ludzi ze współczuciem. i biletami w kieszeni :)
2. przesadzasz. TLK się stara. remontują wagony, zamawiają nowe. pojedź choćby na trasie Warszawa-Poznań. Dzisiaj to się nawet dało w Poznaniu na poczekaniu podczepić dodatkowy wagon dla tych, co nie załąpali się na rezerwacje.
3. Klima działa
4. dziwne, dzisiaj mogłem sobie ustawić jaką temperaturę chciałem ... i działało.
5. Dworce to nie PKP. tylko PLK.
6. na podrzędnych liniach to niestety fakt.
7. mam 190cm wzrostu i w bezprzedziałowych mi ok ... masz więcej ?
arrmii / 91.146.240.* / 2009-12-14 01:05
re 5 - albo nawet jeszcze coś innego :) jakies PKP nieruchomości czy inny badziew :)
studentMIM / 2009-12-13 23:17 / Tysiącznik na forum
Na trasie Warszawa-Koszalin jest wolniej o prawie 2 godziny (przy bezpośrednim pociągu)
miles89 / 2009-12-13 19:28
"Od dziś zmieniają się ceny biletów w pociągach obsługiwanych przez Przewozy Regionalne. Taniej będzie można podróżować na trasach od 21 do 25 km. O kilka procent podrożeją bilety na niektóre połączenia InterRegio. "

Pociag osobowy (dzisiejsze "Regio") z Gdańska do Inowrocławia podrożał o ponad 20% !!!
Natter / 2009-12-13 20:40 / Tysiącznik na forum
Przybywa ? A gdzie ? Ubyło i jest drożej.Tanie to jest chwyt propagandowy.Koleje nie mogą być tańsze od komunukacji samochodowej.ale niech nie robią z kogoś durnia .Liczyć każdy potrafi
mat3422 / 91.193.208.* / 2009-12-13 23:29
Bo bilans musi zawsze wyjść na plus. Co oznacza, że: pasażerowie płacą więcej, kolej zarabia więcej. Czyli wszystko się zgadza.
Pamiętajcie, że w przyrodzie nic nie ginie. To, co wy wydacie, to inni zarobią.
studentMIM / 2009-12-13 23:18 / Tysiącznik na forum

Liczyć każdy potrafi

tu bym jednak polemizował...

Najnowsze wpisy