Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Od jakiej kwoty zaczynać ?

Od jakiej kwoty zaczynać ?

Mateusz_Mr / 2007-06-12 20:56
Witam jestem nowym użytkownikiem serwisu money.pl wiec z góry przepraszam jeżeli takowy temat się wcześniej pojawił.
Chce zacząć inwestycje na giełdzie.Czy kapitał 10 000 PLN na początek wystarczy by to się opłaciło ? I jakie są początkowe zyski z takim kapitałem jeżeli się dobrze zainwestuje ?
Wyświetlaj:
littlephobos / 2007-06-14 00:47 / Gracz Giełdowy - III miejsce w Konkursie giełdowym
hmm...
co do książek: to tu masz kilka: ftp://212.106.168.234/
na początek proponuje Murphiego i jeśli uda Ci się dostać (także przez jakieś P2P) Martina Pringa - Psychologie inwestowania , gdy przeczytasz Pringa i jakieś 150 str. AT z tej pierwszej książki (przynajmniej podstawowe formacje), możesz spróbować sobie wybrać jakaś spółkę i kupić jej akcji za około 1000 zł tak na spokojnie i poobserwować ją jak i swoje zachowanie... , wszelkie pytania zadawaj na forum, jakoś zaczniesz i się okaże...
Inna kwestia, że nie powinieneś podchodzić do tego na zasadzie opłacalności krótkoterminowej, co ma znaczyć, że Ci się opłaci grać? Jeśli chcesz kasę co miesiąc wyciągać, to lepiej się pobaw tym tysiącem przez 3-5 lat (to nie żart) wtedy już jakieś pojęci będziesz miał... i chyba nie będziesz traktował grania na giełdzie w takich kategoriach.
Szczerzę życzę powodzenia, a jeśli sie nie uda... no cóż - "it's part of the game"
Pzdr.
Mateusz_Mr / 2007-06-12 21:43
wojcher fakt o giełdzie to narazie wiem tyle co ze słyszenia jednak wiem ze chce się w to bawić lecz chce się dobrze przygotować i upewnić ze warto dlatego załozyłem ten temat.Co radzisz ?
wojcher / 2007-06-12 23:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Masz wszelkie zalety aby zostać dawcą kapitału. Przecież ktoś musi kupić przewartościowane akcje aby zyski mógł zrealizować ktoś. Pamiętaj, że na giełdzie również można stracić
needle / 2007-06-12 22:18 / Bez rangi
ja Ci napiszę...
...ja przeczytasz 3-4 książki, pograsz na sucho kilka miesięcy i stwierdzisz, że interesuje Cię codzienne oglądanie wykresów i dokładne czytanie raportów kwartalnych, oraz codzienne śledzenie info ze spółek to możesz spróbować
...jeśli nie oddaj forsę fundom, ale nie teraz, tylko po korekcie

a Wojcher dobrze Ci podpowiada
3maj się
IGła
Mateusz_Mr / 2007-06-12 21:40
Co do czasu to jego mam wystarczająco chodzi tylko o to żeby jak najszybciej pomnożyć pieniądze.Czy polecacie jakieś książki ? http://onepress.pl/ksiazki/inwgie.htm warto kupić ? Czy szkoda czasu na takie książki ?
wojcher / 2007-06-12 22:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czyli dobrze sądziłem. Chcesz się szybko wzbogacić. Mogę polecić tylko kubek zimnej wody. Dobrze się przy nim czyta. Oczywiście, że przede wszystkim musisz poznać podstawy!!! Zawsze musisz się dokształcać, nawet jeśli uważasz się za znawcę rynku. Ale jeśli naprawdę się upierasz to proponuję spróbować w pierwszym miesiącu wyjść "na zero". Jeśli Ci się to uda to nie będzie źle, a poznasz różne zachowania się kursów akcji (nic tak nie przemawia do rozumu jak nauka na własnej d...). W następnym miesiącu (jeśli jeszcze będziesz miał ochotę się w to bawić) i jeśli wypracujesz jakiś zysk porównaj go ze stopą zwrotu 2-3 funduszy akcyjnych. Jeśli Twoja stopa zwrotu będzie porównywalna to śmiało wchodź w giełdę, jeśli nie, to sam znajdziesz odpowiedź jaka inwestycja jest dla Ciebie najlepsza. Powodzenia.
wojcher / 2007-06-12 21:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jakby Ci to najdelikatniej przekazać. Jeśli zadajesz pytanie "jakie są zyski...?" to znaczy że na razie powinieneś podarować sobie giełdę. 10 tysiaków wystarczy w zupełności ale proponuję abyś zajął się może funduszami. Z twoim podejściem to za dużo nie ugrasz. Zadałeś sobie pytanie: "Jakie mogą być straty?", albo: "Jaką stratę jesteś w stanie zaakceptować?" Proponuję zacząć zabawę z giełdą od tych pytań. Ale jeśli się zdecydujesz wejść w giełdę to życzę powodzenia
Mateusz_Mr / 2007-06-12 21:08
Poprostu zastanawiam się ile można zarobić a ile stracić i czy warto zgromadzić większą kwotę i dopiero wtedy inwestować na giełdzie?
Co radzisz na początek ? a co do funduszy to raczej nie mam tyle czasu ;) Chyba ze polecasz jakiś fundusz ?
wojcher / 2007-06-12 21:32 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hmmm... Jeśli nie masz czasu na fundusze (kupić jednostki uczestnictwa-to cały (i jedyny) czas jakli Ci potrzebny, to jak wyobrażasz sobie grę na giełdzie? Delikatnie licząc -przejrzenie kursów akcji to co najmniej godzina dziennie, jeśli dojdzie do tego (a powinna) prosta analiza, przeczytanie komunikatów, artykułów, uznanych bywalców forum to 2-3 godziny (minimum) na dobę nie twoje.
Ale skoro się upierasz. 10 tys, to kwota w sam raz na początek -pozwala na jakąś dywersyfikację portfela (zasada 1 -nie pakuj całej kasy w jedną spółkę). Jeśli stracisz przy nagłej i niespodziewanej zwałce to 20-30% czyli 2-3 tys (jakoś się pozbierasz) a jeśli zyskasz? No cóż, możliwości teoretycznie są nieograniczone.
Kane / 2007-06-12 21:31 / portfel / Pirania - obserwator giełdy
Kwota, którą dysponujesz, wysarczy by zacząć. Będziesz miał po prostu takie zyski , jaki kapitał zainwestujesz. Luz. Czy warto inwestować na giełdzie? Sam zdecyduj - ja myślę, ze warto.
Ile możesz stracić? Możesz stracić 10 000 - to raczej trudne, ale możliwe.
Na początek radzę trochę teorii przyswoić i ostrożnie inwestować. Zanim zainwestujesz dowiedz się max. dużo o spółce, której akcje chcesz kupić. Warto zrobić jakiś plan "inwestycji". To tak w telegraficznym skrócie.Powodzenia.
wojcher / 2007-06-12 21:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Kane- ja również myślę że warto(dlatego tu siedzę), ale czy aby zacząć przygodę z giełdą to sądzisz że to jest odpowiedni moment? Ja uważam że nie. Szkoda żeby spalić się na początku. Próbuje Mateusza przestrzec przed chęcią szybkiego wzbogacenia się (bo odnoszę wrażenie, że taki cel mu przyświeca). Zwałka przed nami tylko nie wiadomo czy za tydzień czy za 2-3 miesiące
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy