Forum Forum prawnePracy

Odbiór wolnego za nadgodziny - ok ale kiedy mogą mieć to wolne?

Odbiór wolnego za nadgodziny - ok ale kiedy mogą mieć to wolne?

Skołowany pracownik / 83.24.187.* / 2013-09-27 21:34
Witam
Czytałem o rekompensacie za pracę w godzinach nadliczbowych, wiem, że mogę dostać pieniądze albo wolne z mojego wniosku albo z pracodawcy (stosunek 1:1,5). Załóżmy jednak taką sytuację:
mam 4 nadgodziny i chcę odebrać je sobie jako wolne, to jaki mam wskazać termin tego odbioru? Mam 3/4 etatu i np. 15 dni pracujących po 8 godzin czyli 120 godzin. Czy na te godziny nadliczbowe (4) mam wypisać wniosek na dzień wolny czy na jeden z tych 15-stu kiedy do pracy idę? Np. zamiast wyjść o 16 to wyjdę sobie o 12, czyli o 4 godziny szybciej któregoś dnia?
Pytam bo czasem pracodawca podkłada mi wnioski o odebranie godzin nadliczbowych w np. ten sposób: mam zmianę w poniedziałek na 12, przychodzę na 12 i mija dzień, dwa, trzy - i nagle mam podpisać wniosek, że odebrałem sobie wolne np. 2 godziny bo w poniedziałek miałem tak naprawdę na 10 a przyszedłem na 12. Chociaż w grafiku cały czas miałem na 12 a zostałem poinformowany że miałem na 10 kilka dni później. Albo tak: mam 15 dni wolnego i mam wypisać wniosek o odbiór nadgodzin w jeden z tych dni wolnych. DLa mnie to trochę bez sensu, bo jak mam w grafiku że mam wolne to po co mam wypisywac jeszcze wniosek że odbieram w tym dni nadgodziny. Już mi się to wszystko pomieszało i mam nadzieję, że jakoś to znośnie wytłumaczyłem.
Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Ps
A żeby było ciekawiej to te wnioski co mi podkłada pracodawca to są sformułowane w ten sposób, że wynika z nich, że to ja sam proszę o wolne. Nie, że on mnie wysyła tylko że ja proszę o wolne o które tak naprawdę nie proszę. heh

Najnowsze wpisy