Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Oddawać VAT za materiały budowlane, czy nie? Prezydent się waha

Oddawać VAT za materiały budowlane, czy nie? Prezydent się waha

Wyświetlaj:
lmros / .* / 2005-08-19 23:47
Lada dzień otrzymam pozwolenie na budowę (po 3 latach walki z urzędami). Po 21 latach pracy stać mnie na kredyt (do 70 roku muszę dożyć żeby spłacić). Może moje dzieci będą miały własność w tym kraju. Paranoja. Jak długo jeszcze rozwój tego kraju zależeć będzie od kampanii wyborczych, od interesów jednej lub drugiej partii bądż jakiegoś tam lobby. Oddajcie ludziom w tym kraju prawo decydowania o swoim losie. Nie należę do żadnej partii, sekty czy związku - mam dosyć hipokryzji płynącej z ust szanownych psudo-polityków. Podpis pana prezydenta dla mojej rodziny ma niewielkie znaczenie. Cel, który sobie wyznaczyliśmy jest nasz a nie prezydenta. Jeżeli podpisze to dobrze, może taniej wybuduję, jeżeli nie podpisze, nic się nie stanie, wybuduję drożej. Martwi mnie tylko urzędnicza śitwa czychająca na każdym kroku na łapówę, prawie każdy, który ma przyłożyć pieczatkę lub podpis jest w tym kraju biorcą. Myślę, że tu są ukryte największe koszty budowania. Z tym należy walczyć.
Antonio / .* / 2005-08-20 18:59
To się wszystko zgadza. W naszym mieście jak nie dasz w łapę to nikt nie chce przyłożyć pieczątki. Ani na tak ani na nie. Czysty obłęd. A po 89 r miało być inaczej, a jest 100 razy gorzej. Ciągle zadaję sobie pytanie. Kiedy do Polski dotrze odrobina wolności ? Kiedy my Polacy przestaniemy być Murzynami w Srodku Europy. Wszyskie molochy firmowe oszukują nas. Jak nie Zakłady Energetyczne, to Telekomunikacja Polska lub jeszcze inni komunistyczni monopoliści.
Mad Anz / .* / 2005-08-20 19:38
Tylko to my niestety sami sobie ten los zgotowalismy. To nie Niemiec czy Szwed siedzi w urzedzie, ktory nas doi, tylko Polak-Murzyn. Taki jak Ty czy ja, tylko on/ona ma .... pieczatke, odwieczny atrybut wladzy w tym kraju. Nie musza byc to jacys zagraniczni "dymacze". My sie sami wydymamy i to znacznie lepiej. niz by to zrobili obcy. Takie male, wlasne polsko-narodowo-anarchistycznym dymanko. Narzekamy na balagan, a sami balaganimy. Swoja droga czy nigdy w zyciu nie oszukala Cie mala firma?? TPSA (juz francuska) to spadek po bylym, cudownym systemie powszechnej szczesliwosci/wydymania. Jeszcze inna sprawa to to, ze wszedzie kantuja, za granica rowniez. A Ty skoro muwisz o sobie "murzyn", to w takim razie takim wydymanym murzynem jestes. Ja nie dymam innych i siebie tez dymac nie dam.
ines / .* / 2005-08-19 11:45
Teraz widać co z Niego za człowiek... szkoda, że się nie wachał przy podpisywaniu ustawy o wcześniejszych emeryturach dla górników! Przecież jest oczywiste, która z tych ustaw da lepszy impuls gospodarce - zwrot VAT zastymuluje inwestowanie w budowę swojego M, pobudzi także młodych do budowy, własny, choćby najmniejszy kąt to dla ludzi podsatawa godnej egzystencji! A pamiętajmy, że zgodnie z porozumieniami z UE od stycznia 2007 VAT na mieszkania powinien wzrosnąć do stawki podstawowej tzn.22% (teraz 7%!!!). Nie chcę myśleć co to będzie... najlepiej z tego będą żyć banki :((( ludziki poprostu wezmą większe i wyżej oprocentowane kredyty... to przecież takie proste :( Polityk którego wcale nie lubię, powiedział, że mężczyznę poznaje się po taym jak kończy... now właśnie Panie Kwaśniewski, takim posunięciem najlepiej pokazuje Pan swój wątły charakter... najważnejsza jest dobra propaganda i demagogia =>patrz ustawa "o górnaikcha" i sposób jej uchwalenia! WSTYD!
rysio / .* / 2005-08-19 11:07
Drogą ustawe o górnictwie pan Prezydent podpisuje bez problemu a ustwe o VAt w budownictwie ma dylematy. Zapomieli nasi politykierzy co obiecali po wejściu do uni i pan Kwasniewski o mieszkaniach dla młodych.W styczniu 2006 przestanie odowiazywac ulga remontowa i budownictwo juz całkiem padnie na kolana, takie działania doprowadzą do wzrostu szarej strefy oraz cen mieszkań.zbyt duże podatki zawsze rodza pokusę do kombinowania i ucieczki do szarej strefy, wrost w budownictwie to likwidacja bezrobocia. Na całym siecie wspiera sie tą branżę na rózne sposoby tylko nie u nas
kac / .* / 2005-08-24 09:53
Pan prezydent obawiał się, że jeśli nie podpisze to w łeb oberwie(moim zdaniem strata byłaby żadna). Przy tej ustawie obawy są nikłe.

Najnowsze wpisy