Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Oddzial/Przedstawicielstwo brytyjskiej firmy w Polsce

Oddzial/Przedstawicielstwo brytyjskiej firmy w Polsce

marcinkulka / 2008-01-30 22:11
Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarcza w Anglii (self-employed). Chce otworzyć przedstawicielstwo/oddział mojej firmy w Polsce zatrudniając pracownika na umowę o prace.W związku z tym pojawiają sie moje wątpliwości dotyczące tego tematu.Prosiłbym o poinformowanie mnie na jakiej zasadzie to przedstawicielstwo mogłoby funkcjonować w Polsce: kwestia opodatkowania (vat, podatek dochodowy itd.), koszty zatrudnienia pracownika (gdzie odprowadzam za niego składki-czy w Polsce czy tez w Anglii) oraz kwestia księgowości którą musiałbym prowadzić z tytułu funkcjonowania tegoż oddziału w Polsce. Proszę również o jakiekolwiek informacje (głownie ustawy) w miarę jasno określające tego typu działalność.
Wyświetlaj:
yolandas / 77.114.189.* / 2008-03-04 18:36
Mam identyczne zapytanie, bardzo prosze o opowiedz.

Prowadzę jednoosobowa działalność gospodarcza w Anglii (self-employed). Chce otworzyć
przedstawicielstwo/oddział mojej firmy w Polsce zatrudniając pracownika na umowę o prace.W związku z tym pojawiają sie moje wątpliwości dotyczące tego tematu.Prosiłbym o
poinformowanie mnie na jakiej zasadzie to przedstawicielstwo mogłoby funkcjonować w Polsce:
kwestia opodatkowania (vat, podatek dochodowy itd.), koszty zatrudnienia pracownika (gdzie
odprowadzam za niego składki-czy w Polsce czy tez w Anglii) oraz kwestia księgowości którą
musiałbym prowadzić z tytułu funkcjonowania tegoż oddziału w Polsce. Proszę również o
jakiekolwiek informacje (głownie ustawy) w miarę jasno określające tego typu działalność
inoxoConsult / 2008-04-03 12:14
Przedstawicielstwo i oddział to dwie różne sprawy.Przedstawicielstwo moze zajmowac sie tylko promocja i reklama przedsiebiorstwa zagranicznego w Polsce ,oddział natomiast to samodzielnie działająca placówka .

Najnowsze wpisy