Forum Forum prawnePracy

Odmowa oferty pracy z urzędu

Odmowa oferty pracy z urzędu

warszawa12332167 / 178.219.121.* / 2012-10-03 17:13
Witam jestem zarejestrowany w urzędzie pracy, podczas podpisów przedstawiano mi dwie oferty, powiedziałem pani ze nie interesują mnie ponieważ to nie jest praca dla mnie i sie nie nadaje, na danych papierkach przy dwóch wizytach zaznaczyłem ze nie jestem zainteresowany i napisałem uzasadnienie. A niżej pisał tekst ze odmowa danej oferty nie pozbawia mnie statusu bezrobotnego. Dzis dostałem taką samą oferte tylko pocztą i moje pytanie jest takie czy moge zrobić tak jak przy poprzednich razach ponieważ znowu praca jest kompletnie nie odpowiednia czy już nie bo słyszałem ze mozna odmawiać 3 razy inni mówili że więcej tak więc ja juz nie wiem jak to jest...
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-10-03 23:19
W ustawie NIE ma w ogóle takiego miłosiernego podejścia. Już pierwsza odmowa skutkuje pozbawieniem statusu bezrobotnego.

Oczywiście odmowa nieuzasadniona. Nieuzasadniona jest wtedy, gdy praca jest odpowiednia i nie ma orzeczonych lekarsko przeciwwskazań jej podjęcia.
A za takową Ustawa o promocji zatrudnienia uznaje ( art. 2, ust.1, pkt. 16 )

"zatrudnienie lub inną pracę zarobkową,
które podlegają ubezpieczeniom społecznym i do wykonywania których
bezrobotny ma wystarczające kwalifikacje lub doświadczenie zawodowe
lub może je wykonywać po uprzednim szkoleniu albo przygotowaniu zawodowym
dorosłych, a stan zdrowia pozwala mu na ich wykonywanie oraz
łączny czas dojazdu do miejsca pracy i z powrotem środkami transportu
zbiorowego nie przekracza 3 godzin, za wykonywanie których osiąga miesięczne
wynagrodzenie brutto, w wysokości co najmniej minimalnego wynagrodzenia
za pracę w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy".

Podstawa- art. 33, ust. 4 ww ustawy.

Ps. trochę to dziwne, że oferta pojawia się pocztą, i że wcześniej była ofertą fakultatywną.
warszawa12332167 / 178.219.121.* / 2012-10-03 23:23
Tak jak pisałem wcześniej 2 oferty dostawałem przy podpisie, zaznaczyłem ze mi nie odpowiada i napisałem uzasadnienie że szukam pracy w zawodzie, teraz do podpisu mam na listopad, patrze a tu dzis oferta pocztą i w takiej samej formie jak poprzednie ze jest mozliwosc zaznaczenia odmowy z uzasadnieniem, tak wiec pewnie dowiem sie jak bede w urzędzie a bede niedlugo bo musze doniesc dyplom z egzaminu zawodowego i ciekaw jestem czy jak teraz odmowie 3 raz to mnie pozbawią statusu bezrobotnego. :)

Najnowsze wpisy