Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Odmowa przyznania odszkodowania - ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej

Odmowa przyznania odszkodowania - ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej

spider123 / 87.207.11.* / 2014-02-01 11:08
Dzień dobry. Zwracam się z prośbą o informację czy mam szansę powodzenia odwołania się od negatywnej decyzji PZU odnośnie nie przyznania mi odszkodowania za operację.

W styczniu miałem wykonywaną operację chirurgiczną - natomiast w lipcu z racji zalegania mojego zakładu pracy z opłacaniem moich składek - zaproponowano nam abyśmy sami opłacali sobie składki wraz z wyborem nowej oferty PZU (w tym nowej opcji 'ubezpieczenie na wypadek operacji chirurgicznej'). Problem w tym, iż operacji dokonano dokładnie 168 dni po zawarciu nowej umowy z PZU - i co za tym idzie okres 180 dni karencji nie został spełniony... proszę o radę czy w ogóle jest sens składać apelację od tej decyzji. Wiem, że prawo jest po stronie PZU, oczywiście gdybym wiedział o tym wcześniej to operację zaplanowałbym po okresie 180 dni... Gdybym prześledził wcześniej umowę (która jest w moim zakładzie) pewnie takiej sytuacji by nie było.

Z góry dziękuję za wszelką odpowiedź.
Serdecznie pozdrawiam.
spider123 / 87.207.11.* / 2014-02-01 11:21
Dodam, iż przeprowadzenie operacji było niezbędne ze względu na przebytą wcześniej chorobę nowotworową i groźbą ponownego zachorowania.

Najnowsze wpisy