Forum Forum ubezpieczeńNa życie

odmowa wypłaty odszodowania

odmowa wypłaty odszodowania

remikszymon / 83.30.254.* / 2008-03-14 21:35
Mam ogromny dylemat i prosze o radę .

Mąż miał w pracy wypadek , po zakończeniu leczenia wystąpił o wypłatę roszczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu do zakł. który go ubezpieczał, nadmieniam , że wypadek był z winy męza .
Decyzja , która przyszła z zakładu ubezp. "przez nieszczęśliwy wypadek rozumie się zdarzenie niezaleznie od woli ubezpieczenia , wywołane przyczyną zewnętrzną w następstwie którego ubezp. doznał trwałego uszczerbku na zdrowiulub zmarł ". Odmówiono wypłaty świadczenia powołując się na nie przestrzeganie przepisów wew. BHP.
Mąż w wypadku stracił dwa palce. Proszę o rade bo zastanawiamy się czy jest sens odwoływania się od tej decyzji .
Po odczytaniu tej decyzji mam wielki niesmak i wrazenie , że mąż rekę pod prasę wsadził ot tak .
Zniecierpliwością czekamy na odpowiedz jak najszybszą .
Z góry dziękujemy.
Wyświetlaj:
kaszcz / 2008-03-19 00:27
Nie znająć OWU ani szczegółów sprawy trudno coś sensownego doradzić. Prawdopodobnie zakład ubezpieczeń zwyczajnie spławił klienta. Na rynku jest sporo atrap ubezpieczeniowych, które zawierają różne idiotyczne wyłączenia odpowiedzialności. (trzeba sprawdzać co się kupuje). Proponuję przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia a najlepiej iść z nimi do fachowca zajmującego się odzyskiwaniem odszkodowań. On powie czy jest szansa na uzyskanie odszkodowania.
remikszymon / 83.4.226.* / 2008-03-15 19:34
chciałam jeszcze prosić o pomoc kogoś kto miał podobny problem - jak umotywować powyższe pismo odwoławcze do ubezpieczyciela
koleś / 2008-03-19 02:21
Poproszę o mail lub nr telefonu. Najistotniejsze są jednak OWU jak już wspomniał mój przedmówca ale nic nie jest przesadzone.
ofe.legnca.pl / 83.14.174.* / 2008-03-14 22:04
Wydaje mi sie ze wygra pani sprawę, bo np przecież jezeli jest wypadek samochodowy to zawsze ktoś nie stosowal zasad ruchu drogowego. Tak samo NNW. Kwestia interpretacji przez sąd tylko

Najnowsze wpisy