Forum Forum dla firmKadry

odmowienie wyjazdu sluzbowego

odmowienie wyjazdu sluzbowego

co_ja_tutaj_robie / 2013-02-14 10:09
jakimi skutkami moze owocowac odmowa wyjazdu sluzbowego w ktorym byłbym 3 dni z czego 2 dni weekendowe? Szef uparł sie zebym to ja jechał a mi naprawde nie usmiecha sie tracic weekendu na ten wyjazd, Czy moge wymagac od niego dodatkowej ekstra kasy na taki wyjazd?
Wyświetlaj:
anatomik / 2013-02-19 10:44
to podchodzi pod uchylanie sie od obowiązków pracy i pod niesubordynacje. Bo wyjazd służbowy jest poleceniem słuzbowym
alamala / 2013-06-12 09:32
Co do zasady pracownik nie może odmówić wyjazdu w delegację. Są jednak takie grupy zatrudnionych, których nie da rady wysłać poza stałą siedzibę

Dla pracodawcy nie jest tu istotne, czy zlecając wykonywanie pracy poza dotychczasowym miejscem, zdezorganizuje podwładnemu plany wypoczynkowe (choć podróż służbowa nie może pozbawiać prawa do wypoczynku) czy utrudni mu wykonywanie innych zajęć zarobkowych (np. działalności gospodarczej).

Ustawodawca ograniczył jednak wydanie polecenia wyjazdu w podróż służbową, wprowadzając względny zakaz delegowania:

- kobiety w ciąży,

- pracownika (kobiety lub mężczyzny) opiekującego się dzieckiem do lat czterech.

Wyjazd służbowy możliwy jest tylko za zgodą tych osób. Nie można zatem narzucić im delegacji.
jakubdab / 2013-02-14 14:41
Jeżeli odmówi wyjazdu na delegację, na którą wysyła go pracodawca, to dopuści się naruszenia obowiązków pracowniczych wynikających ze stosunku pracy, dlatego, że polecenie wyjazdu służbowego jest poleceniem służbowym.
hilik / 2013-02-14 10:56
raczej nie, dostajes tylko diete pracownicza, ktora chyba wypada tak, ze 30zl za kazdy jeden dzien, wiec nie jakos duzo
co_ja_tutaj_robie / 2013-02-14 11:36
czyli tak naprawde sie nie opłaca... a co moze skutkowac z decyzja nie zgodzenia sie na wyjazd sluzbowy ? czy to moze podchodzic pod niesubordynacje?
wał stadny / 79.186.177.* / 2013-02-19 13:25
A co w wojsku pracujesz? Pracodawca ma decydować o Twoim wolnym czasie? Jeszcze czego?
Przeczytaj dokładnie swoją umowę o pracę. Jeśli nie masz tam nic o pracy poza wyznaczonymi godzinami to niech Ci skoczy.
Polecenia służbowe może Ci wydawać w godzinach pracy w dni w których jesteś zobowiązany pracować w tej firmie.
Jak sobie na to pozwolisz, to będziesz musiał go prosić o wolną niedzielę.
szklarek / 2013-02-19 14:55
Zapisy umowy nie muszą regulować kwestii pracy poza normalnymi godzinami- kwestię możliwości np. nadgodzin jasno reguluje KP są więc w określonej sytuacji możliwe bez względu na brak takiej klauzuli w KP.
Podobnym zasadom podlega np. odwołanie z urlopu.

Polecenie służbowe może być zarówno wydane poza godzinami pracy jak i opiewać na takie godziny. Obowiązkiem pracownika jest je wykonać, o ile jest ono legalne. A jest jeśli nie łamie zasad współżycia społecznego albo art. 178 KP- pracownica w ciąży lub karmiąca. I tyle.

Najnowsze wpisy