Forum Polityka, aktualnościKraj

Odpis podatkowy na kościół? Nie moga sie dogadać

Odpis podatkowy na kościół? Nie moga sie dogadać

Wyświetlaj:
Natter2 / 2012-10-18 16:37 / Tysiącznik na forum
Dobrze, niech będzie 0,5 % dobrowolnego odpisu .Ja nic np.nie odpiszę bo nie korzystam z usług KK i nie będę. może w dalekiej albo niedalekiej przyszłości będzie pogrzeb .Też nie widzę w tym problemu spalić i rozsypać.Polecam do przemyślenia.
Pyclik / 2012-10-21 14:34 / Tysiącznik na forum
Jak widać oberwałeś minusików, nie wiem czy przy mojej okazji czy swym apelem:
"Polecam do przemyślenia."......
zmusiłeś jakąś bandę kato-talibów do uruchomienia mózgownicy.
Być może(i słusznie)wyszło im,że jeśli ci, co nie chcą to nie będą płacić,wtedy oni w całości będą musieli swój Kościół utrzymywać.
Pyclik / 2012-10-19 13:15 / Tysiącznik na forum
To tylko pozornie jest takie proste, jak piszesz.
Bo samo wprowadzenie, istnienie takiego odpisu spowoduje, że – co prawda nie zapłacisz nic np., o,5 % w formie twego odpisu osobistego na jakiś Kościół – ale z powodów znanych( deficyt)zapłacisz - Ty i wszyscy inni, czy chcą czy nie chcą - w jakimś innym podatku wszystko to, o co został uszczuplony budżet czyli sumę tych odpisów.
Nie wiem, czy w tym skrócie wypowiadam się dostatecznie jasno, dlatego też poniżej artykuły i dyskusje z ubiegłego roku – dość dowolne, bo jest ich wiele :

Re: Zapłacimy 1 procent PIT na Kościół? Niewykluczone
Zobacz wątek
Pyclik / 2011-10-16 01:10 / Tysiącznik na forum
usuń
Ta dobrowolność to propagandowe pozory, zwyczajne oszustwo!|!
2011-10-15 18:50:56 Natter2
Re: Koniec Funduszu Kościelnego? Czytaj co w zamian [4]
Jeżeli taki odpis byłby dobrowolny, to jestem za.Wtedy dowiedzielibyśmy się
ilu mamy w Polsce wiernych w KK.Kto zyska i kto straci to jest sprawa
dalsza
...........................................................................................................................
.Cały chwyt propagandowy polega na tym, że wcześniej Państwo musi zrezygnować z części dochodów budżetowych, tj do 1% PIT, czyli zwiększyć o to deficyt albo - wyskubać Obywateli w innym podatku!
Ja nie mam dodatkowych pieniędzy ani ochoty , by je pakować na utrzymanie wiadomych pasibrzuchów.
Kto ma ochotę im płacić - znana droga: na tacę lub do kościelnych skarbonek, są też rożne darowizny itd

Re: Ks. Kloch: strona kościelna za likwidacją Funduszu Kościelnego
Zobacz wątek
Pyclik / 2011-10-16 00:27 / Tysiącznik na forum

Czy to jest prawda, że:
1% z PIT - to około 400 mln zł/ rok,
a wpłaty z budżetu na KK ( Fundusz Kościelny)-
to około 90 mln zł?
Czy prawdą jest, że Fundusz Kościelny jest( był?)rekompensatą za majątki przejęte bezprawnie przez PRL.
Teraz gdy KK odebrał chyba z naddatkiem, co mu się należało, to za co miałaby być( lub jest) wypłacana ta rekompensata ( lub 1%) ?
Czy ktoś tu za bardzo nie kombinuje, bo przecież ten dodatkowy 1% odebrany budżetowi albo zwiększy deficyt albo w inny sposób zostanie przez fiskusa odebrany nam - wszystkim obywatelom, w jakimś innym podatku.
Mnie osobiście to nie odpowiada, nie mam ochoty płacić w zadnej formie na żaden Kościół!
Re: Zapłacimy 1 procent PIT na Kościół? Niewykluczone
Zobacz wątek
Pyclik / 2011-10-15 21:49 / Tysiącznik na forum
usuń
Ciekaw jestem, dlaczego KK sobie życzy, aby ich problemy miał załatwiać - zapewne za darmo - państwowy aparat skarbowy.
Po co to komu?
Kościoły mają wypracowane przez wieki metody skubania owieczek ( taca, datki co łaska, gdzie się tylko da). Jakaś aberracja albo znowu inna płaszczyzna dla posługiwania się naszym państwowym aparatem skarbowym lub budżetem Państwa na rzecz KK?
fred / 2012-10-18 15:55 / Bywalec forum
A kto Polsce da odpis z podatków ?
jacky_spot / 69.64.37.* / 2012-10-18 15:10
to kolejny przekręt. Były TW w roli komisarza ludowego. Kościołom przysługuje roszczenie, jak każdemu byłemu właścicielowi do dobr tzw. dobrej ręki czyli darowizn naszych dziadów w nieruchomościach z których były utrzymywane wszystkie instytucje kościelne np: KUL. Z nich miał być utrzymywany fundusz ale komuniści nie dotrzymali umów i złamali ustawy. Teraz w nowego bolszewika bawi się Tusk et consortes. Skutki prawne i finansowe mogą być zupelnie odwrotne. Ale oni gdzieś mają prawo. Takie roszczenie wcześniej czy później uwzględni każdy sąd bo ostateczną jego ochronę przyzna Strasburg. dlatego np: Czesi i Słowacy problem rozwiązali lata temu!
Pyclik / 2012-10-18 15:50 / Tysiącznik na forum
To niech się Kościoły procesują z Państwem Polskim, jeśli coś wyprocesują i kiedy wyprocesują to będą miały.
Osobiscie mam nadzieję, że potrwa to tak długo, iż żadnych Kościołów już nie będzie.
Na razie chcą ode mnie - obywatela - moje podatki ( budżet ),co oznacza, że mam płacić za usługi kościelne, których nie potrzebuję i nie zamawiam.
jacky_spot / 69.64.37.* / 2012-10-18 15:11
dóbr martwej ręki - przepraszam za pomyłkę w pośpiechu
m747 / 195.212.29.* / 2012-10-18 14:55
Mało. Dużo za mało. Kiedyś była dziesięcina, jeszcze król coś dorzucił, to się żyło..
i tyle / 89.244.222.* / 2012-10-18 14:11
I kto to mowi : raz TW zawsze TW
x69 / 83.13.111.* / 2012-10-18 14:01
Nic nowego... Pazernosc czarnej mafii nie zna granic. Chlopaki oplywaja w luksusy i jeszcze im malo. Skoro odpis ma byc wiekszy najwidoczniej zdaja sobie sprawe ze owieczki sie wypra i nie dadza. Pojda do premiera z dramatycznym pytaniem "Panie premierze jak zyc ?"
andi5 / 62.244.139.* / 2012-10-18 14:22
Dałeśc się uwieść taniej propagandzie.Jest tyle ważniejszych spraw o ktorych tusskowe media nie piszą.Np. nie wiem czy wiesz ,że od nowego roku będziesz płacił 20 % więcej za energię el. Dlaczego ? bo ten pajac podpisał pakiet klimatyczny niekorzystny dla Polski.I wiele wiele innych szkodliwych dla Polski decyji ktore rządząca mafia podejmyje.
Pyclik / 2012-10-18 14:36 / Tysiącznik na forum
A co ma piernik do wiatraka?Jak mam płacić za pakiet klimatyczny, to wiem za co?
A za co mam płacić, co za to otrzymam, jeśli ta sejmowa czereda zmusi mnie do płacenia podatku do budżetu na różnorakie religie?
Dokładnie nic! Niech płaci ten, który coś z tego ma.
L_W / 83.27.99.* / 2012-10-18 15:49
Pyclik, Pyclik...Pomyśl synku, niż coś napiszesz. Ja wiem, że to boli, ale - dasz radę, Pyclik.
Ty nic nie będziesz płacił, bo podatku nie płacisz.
Jak zaczniesz zarabiać i będziesz płacił podatek, to z tego podatku będziesz mógł Pyclik łaskawie przeznaczyć jakąś część (np. 0,5%) na kościół, do którego należysz, np. na ewangelicki.Jak nie będziesz chciał, to nie przeznaczysz i wtedy te 0,5% wpłynie do budżetu i posłowie będą sobie mogli przyznać podwyżki.
Pojąłeś, Pyclik?
Pyclik / 2012-10-25 03:46 / Tysiącznik na forum
Znowu współczucie - dla tatusia - idioty za
+ 1001
Komu brakuje pojemności w jednym miejscu musi sobie czymś wyrównać
Pyclik / 2012-10-22 12:45 / Tysiącznik na forum
Pojąłem , jak najbardziej, iż ty nic nie rozumiesz z powodów osobistych( zbyt mała pojemność jednej z części ciała).
To dla ciebie po prostu za trudne.
Współczucie, "tatusiu"
Pyclik / 2012-10-18 23:04 / Tysiącznik na forum
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Pyclik.]
Pyclik / 2012-10-23 01:00 / Tysiącznik na forum
Brawo, im więcej minusów, tym lepiej, gdyż więcej się znajdzie Czytelników ciekawych mych komentarzy.
Cieszę się z tego, nawet jeśli pochodzą od jakichś tępych głupoli, którzy nie potrafią nic sensownego napisać , więc klepią minusiki.
Setki minusów na jeden wpis - to rekordy ! Dziękuję i proszę o więcej!
Dlaczego?
Bo to zwraca uwagę przeglądających forum, przyciąga Czytelników ciekawych treści wpisów , mających szanse pojąć, o co tam chodzi.
Szkoda, że jakiś …….. zniszczył mój post - dzieło sztuki , wyceniane - jak widać – na -700 punktów .
Pyclik / 2012-10-21 00:38 / Tysiącznik na forum
----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.----
Foto / 2012-10-18 14:38
W zasadzie pomysł zeby każdy miał odpis ze swojego podatku , w zależności jakiego jest wyznania, wydaje mi się sensownym rozwiązaniem...ale czy w takim razie ksieża tez będą mieli odpis?
maks33 / 2012-10-18 14:29 / Bywalec forum
mogliby tak zrobić, z budżetu państwa by pieniądzenie szły, a kto by chcuiał to by ołacił i tyle
Pyclik / 2012-10-19 21:34 / Tysiącznik na forum
I o to w skrócie chodzi: zero z budżetu czyli z podatków, wszystko, ile sobie tylko wierni życzą, płacą w dowolnej formie wprost dla Kościoła, poza podatkami i poza administracją skarbową i budżetem Państwa.

Najnowsze wpisy