Forum Forum ubezpieczeńNa życie

odpowiedzialność agenta

odpowiedzialność agenta

zuza8 / 2009-01-15 15:09
Witam, powiedzcie mi jak wygląda w TU Zyciowych odpowiedzialność finansowa za trwanie zawartych polis, czy dwa lata to normalne? Czyli, że gdyby ktoś z jakichs przyczyn zerwał umowę w tym okresie to agent musi prowizje oddać? A koszty? telefony, dojazdy, czas, w końcu ileś też wpłaconych składek.... jestem trochę zbulwersowana - przecież taki agent do firmy jeszcze może dokładać z kieszeni a nie zarabiać :(
Wyświetlaj:
Lech3 / 2009-01-15 18:36 / Bywalec forum
A mówiłem nie szukaj roboty w tym fachu :)
Może, jak najbardziej , jeśli tak skonstruowana jest umowa :)
I może nie tylko nie zarobić , ale i stracić :(
Lech3 / 2009-01-15 18:37 / Bywalec forum
Już to przerobiłem :)
zuza8 / 2009-01-15 20:50
No i wyjdzie na to, że faktycznie odechce mi sie tej roboty, a cieszyłam się, że sama będę sobie czas organizować :(
A ty jak masz skonstruowaną umowę? Czy można jakoś zabezpieczyć sie przed stratami? Jak ustrzec się od odstępstw czy rezygnacji z polis w tych dwóch latach. Przeciez jak wydam zarobione pieniadze to potem gdy mi każą je oddać to skąd? z nowych pieniedzy? a i może sie okazać że w któryms momencie nie zapłacę rachunków, a na paliwo będzię trza pożyczać aby nadrobić - więc będę gonić wokół własnego ogona?
Nie, to chyba nie tak?
jeszcze agent CU / 83.27.10.* / 2009-01-15 21:31
Zuza8 - zmień firmę dla której pracujesz. CU swoich agentów tak okrada od wielu lat.
zuza8 / 2009-01-15 23:10
Ja jeszcze nie pracuje - na razie badam teren, czy dla mnie sie nada - a widzę, tu że to częste praktyki TUż z tym okradaniem - a jak ty sobie z tym radzisz?
armi / 2009-01-16 09:40
Odpowiedzialność za polisy na życie jest w każdej firmie.Jeśli klient rezygnuje tracą wszyscy.
Po ilości storna ocenia się fachowość agenta.
zuza8 / 2009-01-16 12:05
Armi sugerujesz, że od fachowości agenta zależy, czy klient kupioną polisę będzie opłacał. A w momencie gdy klient kupuję tę polisę to agent wykazuje się fachowością czy czy nie? A jakiej fachowości wymaga sie od agenta, gdy klientowi pogorszy sie sytuacja finansowa i stwierdzi że nie jest w stanie jej przez nastepne lata opłacać?
Piszesz że tracą wtedy wszyscy.... klient traci z własnej woli, sam podejmuje decyzje, przynajmniej miał w tym okresie ochronę, Firma z jego składek np rocznych koszty zw. z daną polisą sobie pokryła /nie piszę o stałych kosztach TU/ , to co agentowi wypłaciła to sobie odbierze, a agentowi zostaje wielki minus, bo musi dołożyć z własnej kieszeni. I jeszcze piszesz że może być oceniony jako niefachowiec . Dziękuję.
Coraz bardziej przekonuję się że taka praca nie dla mnie.
armi / 2009-01-16 13:10
Produkty ubezpieczeniowe to bardzo specyficzny towar, a polisy na życie w szczególności.Dobór odpowiedniego programu dla klienta to podstawa,aby polisa się utrzymała.Polisy upadają nie tylko ,gdy pogorszy się sytuacja finansowa klienta.
Co do zwrotu prowizji to wygląda to rożnie.W wielu firmach po roku trwania umowy trzeba oddać 50% prowizji.
Ameryki nie odkryję,jeśli powiem ,że fachowcem zostaje się po wielu latach ciężkiej pracy.
Lech3 / 2009-01-16 21:06 / Bywalec forum
I armi ma 100% rację :)
Jak poddasz się intensywnemu szkoleniu w sprzedaży w tej czy innej firmie , to sprzedasz nawet kolumnę Zygmunta po raz kolejny , ale efekt będzie taki , że po jakimś czasie Twoi klienci pojawią się tu , na forum , szukając pomocy i czując się oszukani :(
Jak zaczniesz myśleć ! , to firma cię wykopie , bo będziesz nie efektywna :(

Ale ogólnie to fajny fach :)
Dla mnie to sposób na życie , ale to nie jest takie proste , aby zaspokoić wilka i ocalić owcę .

Ale można :)
zuza8 / 2009-01-17 20:17
Wiecie co sobie teraz myślę, że może pójdę na szkolenia do paru firm i dopiero wybiorę? Drogie są takie szkolenia? Czy mogę tak zrobić czy zobowiązuje mnie odbyte szkolenie do podpisania umowy?
No i czy lepiej być agentem jednej firmy czy miec kilka w ofercie - w sumie to taki "doradca" też ma tylko oferty dostępne na naszym rynku i najlepszej polisy świata nie wymyśli, wię sądzę że tę jedyną firmę TU można jakoś wybrać. ? Tylko czym sie sugerować. Ich tyle u nas jest...
armi / 2009-01-18 11:05
Pójście na szkolenia do paru firm to nie takie proste.Aby uczestniczyć w szkoleniach w poważnych firmach trzeba podpisać umowę.Oczywiście wiąże się to z finansami.
Lech3 / 2009-01-17 22:08 / Bywalec forum
Najlepiej taką , która daje najlepsze warunki współpracy :)
A z jakiej części kraju piszesz ?
zuza8 / 2009-01-17 23:28
mieszkam prawie pod Szczecinem.
Lech3 / 2009-01-18 16:17 / Bywalec forum
Też wysłałem priv :)
zuza8 / 2009-01-21 10:53
Lech3, coś ciężko ci z dotrzymaniem terminów? 19 -go miałam otrzymać od ciebie interesujące mnie informacje, a tu do dziś cisza. Sam się deklarowałeś i padłes na przedbiegach,
Dziękuję, ale więcej do mnie nie pisz,
Zuzanna
Lech3 / 2009-01-21 14:15 / Bywalec forum
Bardzo przepraszam .
Po prostu nie miałem elektronicznej wersji OWU , trochę trwało zanim je uzyskałem :)
Dziś około 17 tej wyślę Ci na e-mail
lamo / 83.20.240.* / 2009-01-21 21:31
Jestem zainteresowana czy ktoś powie mi na temat firmy OVB dotyczy współpracy

Najnowsze wpisy