Forum Forum prawneCywilne

Odsetki od dewelopera

Odsetki od dewelopera

przemgo / 78.133.168.* / 2019-01-15 17:27
Dzień dobry.
Poszukuję porady w sprawie niedotrzymania przez dewelopera terminu oddania mieszkania. Termin oddania mieszkania w umowie deweloperskiej to 31.12.2018r przy czym deweloper miał poinformować mnie o tym fakcie dwa tygodnie przed planowanym odbiorem. Dnia 30.12.2018r deweloper poinformował mnie, że odbiór mieszkania nastąpi 21.01.2019r. Chciałbym ubiegać się o odszkodowanie/wypłatę odsetek z racji nie wywiązania się z umowy. W umowie mamy zapis, iż przysługują mi odsetki ustawowe, jednak nie więcej niż 3 % wartości mieszkania. Tak jak pisałem wyżej odbiór miał nastąpić najpóźniej 31.12.2018r.
Podobno odsetki mogę sam wyliczyć.. nie za bardzo wiem jak, nie wiem z którego kalkulatora odsetkowego skorzystać. Nie wiem też od którego do którego dnia liczyć odsetki. Czy od 02.01.2019 (1 stycznia jest dniem wolnym ustawowo od pracy) czy od innego, oraz czy liczy się je do dnia odbioru mieszkania włącznie (21.01) czy do dnia poprzedzającego. Doszły mnie też słuchy, że mogę domagać się jakiejś formy odszkodowania z racji iż obecnie wynajmuję mieszkanie i poniosłem z tytułu nie oddania w terminie zakupionego lokalu straty tzn. opłacałem mieszkanie które wynajmuję.
Bardzo proszę o pomoc

Najnowsze wpisy