Forum Forum prawneCywilne

odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży

odstąpienie od umowy kupna-sprzedaży

Ela7 / 77.45.36.* / 2011-09-09 22:40
Witam serdecznie, chciałam poradzić się w następującej sprawie, otóż sprzedałam ekspres do kawy firmy Jura, za kwotę 3500zł. Na maile był wysłany szczegółowy opis ilości zaparzonych kaw,rok zakupu, informacja o oryginalnych środkach używanych do czyszczenia, zdjęcie itp.. Ekspres był zakupiony w 2008r. Kupujący przyjechał do domu, obejrzał starannie ekspres, wypił zaparzoną z tego ekspresu kawę, po czym zapakował i wyjechał. Została też sporządzona umowa kupna-sprzedaży, umowa jest standardowa. Po trzech dniach dostaję telefon, że zdążył zaparzyć parę kaw i z ekspresu wycieka woda. Podczas naszego użytkowania ekspresu nigdy do takiej sytuacji nie doszlo. Pan poinformował mnie, że wyjmował filtr i od tego momentu coś jest nie tak. Ekspres na własną rękę zawiózł do serwisu jura do naprawy, okazało się, jak twierdzi, że nie ma żadnych mechanicznych uszkodzeń, ekspres jest po prostu zakamieniony i za odkamienienie zapłacił 400zł. My do odkamienienia tego ekpsresu (zgodnie z instrukcją) używaliśmy oryginalnych tabletek, które temu służą. Wszelkie usterki, wady, braki zawsze są wyświetlane w formie komunikatu na wyświetlaczu - co nie miało miejsca w dniu zakupu. Pan zażądał ode mnie pokrycia kosztów tego odkamieniania w kwocie 400zł, lub wyraził chęć oddania ekspresu. Proszę powiedzieć czy ma prawo oddać mi ekspres? - od zakupu minęło 10 dni, czy ja mam obowiązek przyjąć ten ekspres (nie wiem co on tam wymienił i czy części nie są podmienione)? Czy ja mam obowiązek zapłacić za tą usługę? Proszę o poradę.

Najnowsze wpisy