Forum Forum finansoweKredyty

Odstąpienie odkredytu hipotecznego( refinansowanego)

Odstąpienie odkredytu hipotecznego( refinansowanego)

mihuss / 87.207.144.* / 2008-10-26 15:24
Czy można odstąpić od kredytu refinansowanego (hipoteczny)?
Podpisałem umowę 20 dni temu. W umowie nie ma żadnej inf. odnośnie odstąpienia.
W skutek gwałtownego wzrostu Franka kwota jaką bank przelał mi na konto nie jest wystarczająca aby refinansować wcześniej zaciągnięty kredyt.
Czy istnieją jakieś uregulowania prawne odnośnie odstąpienia od umowy kredytu hipotecznego podobnie jak ma się to w kredycie konsumenckim??
Bardzo proszę o pomoc??
Wyświetlaj:
mihuss / 87.207.144.* / 2008-10-26 18:43
W umowie jest tylko wzmianka o odstapieniu w przypadku kredytu do 80 tys - jest na to 10 dni. Moj kredyt przewyzsza te kwote. W jednym z paragrafow jest mowa o prowizjach i tam czytamy: "ust 4. prowizje i oplaty pobrane przez bank nie podlegaja zwrotowi w przypadku odstapienia od niniejszej umowy (z wylaczeniem kredytow udzielonych w kwotach nie przekraczajacych 80 000 zl)". Wobec tego - choc nie ma o tym slowa w umowie - istnialaby mozliwoscodtapienia od umowy...
Tomee / 193.111.166.* / 2008-10-27 16:01
Po takim terminie nie ma możliwości odstapienia od umowy. Wziołeś kredyt w PLN na spłate kredytu w CHF? Przy takiej kwocie musiała być negocjacja kursu przy wypłacie więc nie rozumiem jak mogło zabraknąć środków.
mihuss / 87.207.144.* / 2008-10-27 17:14
Wziołem kredyt w CHF w banku N na spłate kredytu w CHF w Banku M. Oferta była dużo lepsza i pozostawało mi sporo środków na dowolny cel.
Banki ze sobą nie negocjowały .Zostałem po prostu poinformowany, że bank przelał mi na konto pieniądze. W momencie przelewu był już ich za mała aby pokryć zadłużenie w Banku M.
Sprawa się ma tak , że mam teraz zaciągnięte dwa kredyty na które nie mam zdolności kredytowej i ban jakoś to akceptuje.
IB / 78.30.76.* / 2008-11-25 10:59
I jak Twoja sprawa się zakończyła? Sytuacja jest bardzo trudna ale może to uchroni kolejnych klientów przed wpadką ?

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: