Forum Forum prawnePracy

odszkodowanie, a komornik??

odszkodowanie, a komornik??

bilka23 / 2013-01-18 09:54
Chcialam zapytac czy komornik ma prawo zająć całe odszkodowanie przysługujące pracownikowi od pracodawcy? bede wdzieczna za odpowiedz
Wyświetlaj:
kingas / 2013-01-22 10:58
a ja mam pytanie czy komornik moze zajac zwrot podatku? mi komornik sciaga obecnie polowe wyplate...bede wdziecza za porade
szklarek / 2013-01-22 11:35
Rozumiem, że zwrot dotyczy PIT i wynika z rozliczenia rocznego, zastosowania ulg itd.
Taki zwrot nie może być zajęty w US tj. US musi go zwrócić podatnikowi w całości, ale komornik może go zając potem już z konta bankowego.

Zwrot taki nie jest wynagrodzeniem za pracę, nie podlega żadnym limitom zajęcia z KP.
jakima / 2013-01-18 11:06
W chwili obecnej setki tysięcy osób jest zatrudnionych na umowę zlecenia i wynagrodzenie z tego tytułu nie jest w żaden sposób chronione. Komornik zabiera 100 % w świetle prawa
szklarek / 2013-01-18 12:14
Bzdura. Są chronione w zakresie takim, jak wynagrodzenie z etatu, jeśli zlecenie jest jedynym sposobem zarobkowania dłużnika, tzn. nie stanowi ono źródła dodatkowego w stosunku do etatu, DG, najmu, innego zlecenia.

Więcej:

http://www.money.pl/forum/praca-na-umowe-zlecenie-a-komornik-t3409114.html
baciorka93 / 2013-01-18 11:05 / -
Komornik ma prawo zająć całe odszkodowanie przysługujące pracownikowi od pracodawcy.. Odszkodowania pracownicze nie są chronione przed potrąceniami tak, jak wynagrodzenie za pracę.
wiwan / 2013-01-18 10:21
Jakie konkretnie odszkodowanie- za skrócony okres wypowiedzenia, za nieprawne wypowiedzenie ?
Kiedy będzie wypłacone- jeszcze w czasie stosunku pracy, czy po jego zakończeniu.
Wypłacone na skutek ugody/wyroku, czy po prostu z KP, bo pracodawca uczciwy ?

Najnowsze wpisy