Forum Forum prawneCywilne

Odszkodowanie dla rodziny więźnia zamordowanego w obozie koncentracyjnym II WOJNA ŚWIATOWA

Odszkodowanie dla rodziny więźnia zamordowanego w obozie koncentracyjnym II WOJNA ŚWIATOWA

Paulina859 / 83.9.238.* / 2017-11-13 20:09
Witam wszystkich serdecznie z góry przepraszam jeśli nie ten dział i prosze o przeniesienie.

A więc mam pytanie, mój ojciec został zamordowany w obozie koncentracyjnym w Polsce podczas II wojny światowej , mam na to stosowne zaświadczenie, i tu nasuwa się moje pytanie czy z tego tytułu przysługuje mi prawo do uzyskania jakiegokolwiek odszkodowania ? Jeśli tak , to gdzie musze się udać w tym celu by dokonać wszelkich formalności z tym związanych oraz jak przebiega cały ten proces ? Bardzo prosze o wypowiedzi i z góry serdecznie dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Dorota Rządkowska / 156.67.125.* / 2019-10-16 23:48
Moj ojciec był w obozie w Mautchausen -Gusen i przeżył tą masakrę zmarł w 1997 r czy mam jakąś szansę na odszkodowanie po ojcu pozdrawiam
Garlinski JAN / 176.97.51.* / 2018-10-03 17:04
ja mam identyczną sytuacje- mój ojciec został zabrany do Dachau a nastepnie do Mathausen Guzen gdzie w roku 1942 zginął. Kilkanascie lat temu pisałem do AROLSEN skąd otrzymywałem negatywne odpowiedzi, a nasze Pojednanie informowało, ze moga ubiegac sie o odszkodowanie jedynie byli wiezniowie ktorzy przezyli. Zrezygnowałem z ubiegania sie do tej pory ale skoro jeszcze zyje jako jedyny syn chciałbym dowiedziec sie czy w tej kwestii cos sie zmieniło Jan Garlinski
Paulina 859 / 83.9.136.* / 2017-11-14 16:04
Bardzo proszę o wypowiedzi

Najnowsze wpisy