Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Odszkodowanie za wypadek. KNF chce wyższych składek OC i AC

Odszkodowanie za wypadek. KNF chce wyższych składek OC i AC

Wyświetlaj:
fin / 62.69.215.* / 2015-12-16 20:02
bardzo przepraszam , jak pan pędzi autostradą i się rozpir.....la to czyja wina , kierowcy czy ubezpieczyciela. Ubezpieczenie powinno minimalizować skutki wypadku ale nie obsypywać złotem poszkodowanego. Wiele osób które ,zalą sie na swoj los w TV o dziwo żyje w luksusach , jakich normalnie pracujący nie ma
konkretny666 / 89.77.74.* / 2015-12-16 20:00
Ubezpieczyciele są tak uczciwi jak tzw. agenci ubezpieczeniowi... kto nim był, wie o tym najlepiej...
władek984 / 195.191.163.* / 2015-12-16 20:05
przykro mi ze tak uważasz, do złych agentów chodzisz, nigdy nikogo na siłę nie ubezpieczyłem. A co do firm ubezpieczeniowych to ich nie bronie, bo faktycznie maja zawiłe przepisy i OWU (ogólne warunki ubezpieczenia), ale składki nie podnoszą się na jakieś widzimisię firm: szkodowość ma duże znaczenie, KNF i podatki jakie firmy muszą płacić.
władek984 / 195.191.163.* / 2015-12-16 19:54
Co wy krzyczycie, jestem agentem i wiem, ze jak podnoszą składkę to wszystkim nie ważne czy jeździsz bez szkód składkę i tak ci podniosą tylko mniej niż temu szkodo-wcowi.
Ludzie to co chce KNF to jedno ale nikt nie mówi ze z podatkiem na banki władza chce także wprowadzić podatek na firmy ubezpieczeniowe to podniesie składki jak nic wcześniej. Będziecie auta sprzedawać i jeździć busami.
jot / 193.254.239.* / 2015-12-16 19:46
Jeżdżę 30 lat bezszkodowo z mojego OC nigdy nikomu nie wypłacono ani złotówki -da się?
można jeździć ostrożnie, więc dlaczego mam płacić za nieudaczników, chamów, piratów drogowych nieliczących się z nikim na drodze?
Coś tu jest postawione na głowie!
Wysokimi składkami należy obarczać tych co powodują wypadki i zmusić ich do ostrożnej jazdy.
Bo za całą te sytuacje i za wypadki w dużej mierze odpowiadają towarzystwa ubezpieczeniowe które za wypadki karzą wszystkich kierowców jednakowo. Gdyby taki matoł za kierownica który przez swoja głupotę spowodował wypadek zapłacił 5000 czy 10000 roczną składkę OC to odniechciało by mu się jeździć nieostrożnie!!!!
dermod / 89.174.102.* / 2015-12-16 20:04
jeszcze jedno - pijany kierowca powodujący wypadek powinien z własnej kieszeni płacić a nie ZUS czy inny ubezpieczyciel, - niesprawne auto - koszty ponosi kierowca / właściciel
Kazimierz Figiel / 89.64.15.* / 2015-12-16 19:42
To dosyć dziwne że sprawca wypadku w nagrodę dostaje jeszcze odszkodowanie........... to tak jak by mordercy sąd przyznał odszkodowanie za to że strzelba w czasie zabójstwa walnęła go i złamała mu szczękę...........
misiu555 / 83.28.88.* / 2015-12-16 19:45
Za to płacił ubezpieczenie, a odszkodowanie dostała żona, nie on.
Maniek12345 / 46.238.238.* / 2015-12-16 19:40
Prawda jest taka, że te hieny tylko żerują na zwykłych obywatelach. Chcą tylko, żeby płacić im coraz większe składki, nawet jak ani razu nie skorzystasz z odszkodowania. Przy nawet głupim skręceniu nogi potrafią człowieka oskubać z tego co mu się należy, co jest zapisane w warunkach ubezpieczenia. Mój syn miał skręconą nogę i PZU chciało mi wypłacić jakieś marne 150zł. Normalnie myślałem, że mnie diabli wezmą. To ja musiałem wskazać im punkty w warunkach ubezpieczenia, w których było napisane za co dokładnie mają zwrócić mi pieniądze. Nie jeden odpuści i machnie ręką. Po moich interwencjach z tępymi pracownikami obsługi, pokazaniu palcem co im przedstawiłem i za co mają mi zwrócić udało mi się dostać 400% większa kwotę niż przyznano mi w pierwszej wersji. Oni tylko czekają na takich naiwniaków, co boją upomnieć się o swoje.
iurrer / 89.64.33.* / 2015-12-16 19:21
Jasne. Ale kto powiedział, że takie np. PZU ma mieć 1,5 raza zysku więcej niż Orlen? Jest z czego wypłacać należne odszkodowania i jeszcze na tym zarobić. Ale to trzeba zainwestować w uczciwość, a to w waszej branży towar mocno deficytowy.
kirsky / 87.239.223.* / 2015-12-16 19:48
PZU jako jedyny ubezpieczyciel, wprowadziło tzw Dyrektywę U :) ubijając swoich pracowników... ale mnożąc swój zysk bo np sprzedając ubezpieczenie indywidualne wypłata prowizji trwa 5 lat (jak pracownik zrezygnuje przed upływem 5 lat dostaje tylko jakiś marny %) :) pozdrawiam PZU i tak to jest, że państwowa firma najbardziej okrada nas... nie wspominając już o warunkach oferty indywidualnej ( radze czytać Ogólne warunki umowy).
1 2 3 4
na koniec starsze

Najnowsze wpisy