Forum Forum ubezpieczeńInne

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Halina M / 2011-07-07 13:03
Mój mąż pracuję w firmie remontowej. Przy ostatnim zleceniu spadł z drabiny , ma złamaną podstawę czaszki, oraz biodro. Czeka go parę operacji z związku z uszkodzeniem biodra. Gdzie trzeba złożyć pismo o odszkodowanie? I jakie papiery trzeba zabrać ze sobą?
Wyświetlaj:
eme / 81.219.45.* / 2011-07-15 07:57
Juz sie zleciały łapiduchy z pomoca w odszkodowaniach a kobiecina po prostu tylko zapytała
GTI LOSS / 79.110.197.* / 2011-07-15 12:43
Widzisz eme odpsiałam na to ogłoszenie z racji tego, że nie wszscy sobie radzą z ubezpeiczalniami, zgłasza się do mnie mnóstwo ludzi którzy po pierwsze nie mają czasu i zdrowia , na to aby użerać sie z ubezpieczycielami , a oni na każdym kroku wykorzystują niewiedzę ludzka.. Niestety taka jest prawda , że ubezpieczyciele całkiem inaczej traktują sprawe jeżeli jest prowadzona przez kancelarie.
Pozdrawiam
eme / 77.255.94.* / 2011-07-15 21:46
GTILOSS do zalatawiania takich spraw nie jest potrzebna zadna kancelaria a jedynie troche chęci :)
Zacytuje twoje słowa:

zgłasza się do mnie mnóstwo ludzi którzy po pierwsze nie mają czasu i
zdrowia , na to aby użerać sie z ubezpieczycielami , a oni na każdym kroku wykorzystują
niewiedzę ludzka..

A twoja "pomoc" na czym polega?? Także na wykorzystywaniu ludzkiej niewiedzy:):)
Z tego zyjesz :):)
wiwan / 2011-07-07 19:29
Jeśli chodzi o ZUS- to podstawą jest karta wypadku- jeśli było to zlecenie w sensie umowy cywilnoprawnej, lub protokół powypadkowy- jeśli jest na etacie.
Oba dokumenty sporządza ta firma remontowa, zasadniczo ma na to 14 dni.
Odszkodowanie -po zakończonym leczeniu komisja lekarska ocenia stopień uszczerbku na zdrowiu. Stałego, lub długotrwałego.

Poza jednorazowym odszkodowaniem może to być
świadczenie rehabilitacyjne,
zasiłek wyrównawczy,
jednorazowe odszkodowanie,
renta z tytułu niezdolności do pracy, w tym renta szkoleniowa,
renta rodzinna,
dodatek pielęgnacyjny,
dodatek do renty rodzinnej - dla sieroty zupełnej,
pokrycie kosztów leczenia z zakresu stomatologii i szczepień ochronnych oraz zaopatrzenia w przedmioty ortopedyczne w zakresie określonym ustawą.

Świadczenie nie będzie przyznane, jeśli powodem wypadku jest naruszenie zasad BHP- rażące i umyślne lub bycie w jego czasie pod wpływem subst. psychoaktywnych.

Najnowsze wpisy