Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Odwołanie Bartosza Arłukowicza. Kto popiera wniosek?

Odwołanie Bartosza Arłukowicza. Kto popiera wniosek?

Wyświetlaj:
Eugeniusz1000 / 81.219.108.* / 2014-01-24 00:05
Po wdrozeniu obowiazkowych budzetow jako systemu zarzadzania szpitalami - NIE POPIERAM.
Pyjter Ślonzok / 85.11.112.* / 2014-01-23 21:51
Do przychodni dzwoni facet i chce się zapisać do okulisty. Rejestratorka podaje mu datę 20 lipca 2018 r. Facet ze spokojem w głosie pyta, o której godzinie. - Po co panu godzina, skoro to za ponad cztery lata? - rzuca podirytowana rejestratorka. - Muszę wiedzieć, bo tego dnia o dwunastej mam już gastrologa.
odwołać cały rząd / 79.185.178.* / 2014-01-23 18:56
Odwołanie Arłukowicza to błąd. Tutaj trzeba odwołać cały skorumpowany rząd. Przecież wszystkie jego reformy to jest wyłącznie podnoszenie podatków. A powinni znacznie obniżyć wynagrodzenia w administracji i prezesów spółek skarbu państwa, zredukować o 50% administrację, obniżyć do 3500 zł najwyższe emerytury, podnieść kwotę bez wprowadzenia kasy fiskalnej do 50 000zł i zwolnić od podatku ludzi zarabiających do 2000 zł miesięcznie netto. I to byłyby prawdziwe potrzebne reformy poprawiające życie najbiedniejszych i małych jednoosobowych firm.
br555 / 2.100.20.* / 2014-01-23 17:40
buta, arogancja, lekceważenie petentów/pacjentów to nie tylko służba zdrowia, takie jest całe państwo... przeżarte korupcją i klanowością. Taka Ukraina bis, Tusk = Janukowycz, tylko system przyklepany bo bardziej demokratyczny i nikt się temu nigdy nie sprzeciwi (kontrolowany wyzysk i drenaż polskich kieszeń trwa, stan upadku którego przykrywają neony galerii handlowych i gadające głowy)
mon(k)ey / 78.155.121.* / 2014-01-23 17:25
Zajmujecie sie jakimis pseudo politykami zamiast (jak w nazwie portalu) zajmować się pieniędzmi - co to jest?! Następny pudelek?
Napiszcie np. czemu dzis wszystko leci w dół? Oooo... nie wiecie eksperci? No tak - to zmieńcie nazwe domeny, bo na obecną nie zasługujecie. Ktoś inny wykona lepszą robotę...
pacjent / 84.10.220.* / 2014-01-23 15:02
Prywatyzacja służby zdrowia = demoralizacja lekarzy.
Np. 1. Pacjent po leczeniu szpitalnym wymagającym specjalisty ma do wyboru albo idzie prywatnie do lekarza i ten przyjmuje go od razu, albo do tego samego lekarza musi się zapisać i czekać minimum pół roku na wizytę.
2. W przychodniach często nie można się zapisać, bo nawet nie wiedzą, czy będzie lekarz, bo doktor nie podpisał jeszcze kontraktu, bo musi obliczyć ile będzie miał czasu na pacjentów poza prywatnymi.
anty PO / 37.30.203.* / 2014-01-23 19:02
Do kArdiologa mam wizyte za szesc miesiecy zobazce czy doczekam niwny
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
debos / 83.31.149.* / 2014-01-23 19:31

Do kArdiologa mam wizyte za szesc miesiecy zobazce czy doczekam niwny

Częściej jak co sześć miesięcy nie potrzeba. A jak coś się złego dzieje to od ręki kardiolog przyjmie. Jak potrzebujesz żeby Cię lekarz za rączkę potrzymał to specjalista do tego nie jest potrzebny.
szklarek / 2014-01-23 19:10
Prościej jest znaleźć sobie kardiologa z krótszą kolejką :

https://kolejki.nfz.gov.pl/koc
debos / 79.185.134.* / 2014-01-23 09:45

Dobry minister powinien rozmawiać z pacjentem, a jeśli nie ma na to czasu, to znaczy, że mu nie zależy na życiu chorych - uważa Andrzej Bauman

Ten cytat pokazuje z jakimi bredniami mamy do czynienia. Arłukowicz obok funkcji ministerialnej prowadzi prywatną praktykę. Więc leczy nie rozmawiając?
Od lat trwają prace nad systemowymi zmianami lecznictwa. Widocznie nie jest to takie proste skoro przez ćwierć wieku żaden rząd tego nie mógł zrobić. Albo może władza nie korzysta ze swiatłych rad nawiedzonych internautów. pewnie tak jest. Bo sami się męczą podczas gdy według niektórych internautów sprawa jest banalnie prosta. Zresztą dla nich wszystko jest proste tylko władza głupia.
zxc12 / 83.9.203.* / 2014-01-23 17:19
zmiany są niemożliwe bo lekarze do tego nie dopuszczą. Będą dążyć do prywatyzacji.
bsf / 87.205.207.* / 2014-01-23 09:05
W rządzie Tuska stało sie STANDARDEM, że matematyka sejmowa broni miernot nieudaczników cwaniaków i partaczy w każdej dziedzinie życia.
zxc12 / 83.6.244.* / 2014-01-23 08:47
Wszystkiemu winien minister, bo przeciwnik zbyt mocny i jedyną reformę jaką chce to prywatyzacja służby zdrowia. To złoty interes, chory odda wszystko gdy stoi pod ścianą.
System jest niewydolny bo źle zorganizowany umożliwiając kombinacje. Lekarze powinni być zatrudnieni przez NFZ i to on powinien płacić pensje a nie kolega dyrektor szpitala.
Pieniądze na świadczenia w 90% idą na pensje. Szpitale stają się miejscem zatrudniania personelu a nie miejscem leczenia pacjentów.
Dyrektor szpitala dba o kolegów lekarzy a nie o pacjenta!!!!! Lekarze np. za dodatkowy dyżur biorą 100zł/h często śpiąc na nim , bo tak sobie wywalczyli. Sprzęt diagnostyczny stoi niewykorzystany bo nie ruszy lekarz palcem jak nie dostanie dodatkowych pieniędzy z NFZ bo limit wyczerpał .Lekarz jest w pracy sprzęt stoi a on nie ruszy palcem a pensję bierze To nie brak pieniędzy i nie NFZ to nasi kochani lekarze walczą o kasę.
debos / 79.185.134.* / 2014-01-23 09:30

jedyną reformę jaką chce to prywatyzacja służby zdrowia.

Na prawdę w to wierzysz?
Waniek / 2014-01-23 09:41 / Bywalec forum
A wskażesz miejsce, w którym widać światełko w tunelu dla służby zdrowia bo jakoś tak tam ciemno!!! Wiem jak wygląda finansowanie tego w polsce i powiem jedno zgroza!!!(to najdelikatniejsze określenie jakie ciśnie się na usta jak eutanazja w pełnej krasie)
debos / 79.185.134.* / 2014-01-23 09:59

A wskażesz miejsce, w którym widać światełko w tunelu dla służby zdrowia

Kuriozalne pytanie. Przecież w służbie zdrowia jest coraz lepiej. Zmiany są lawinowe. Tylko wymagania są coraz większe. Większe niż możliwości kraju na dorobku jakim jest Polska. Nie może jeździć mercem ktoś kto zarabia na punto. Im wyższe PKB tym i poziom i poziom leczenia będzie wyższy. Ale wymagania zawsze będą wyprzedzać możliwości pokrywania kosztów nowoczesnego leczenia. Problem tylko w tym aby nie bujać w obłokach bo w końcu można zwariować.
Waniek / 2014-01-23 10:15 / Bywalec forum
Nie bujam w obłokach i nie ściemniaj o lawinowej poprawie bo to bujda na resorach pomimo dużych pieniędzy. Idą one zamiast na leczenie na utrzymanie lekarzyn kolesi królika!!! A o leczeniu można zapomnieć (sprzęt stoi niewykorzystany bo nfz nie płaci)ot nowoczesność.
debos / 79.185.134.* / 2014-01-23 10:32

Idą one zamiast na leczenie na utrzymanie lekarzyn kolesi królika!!

Wszystko dla lekarzy? A dlaczego ludzie dłużej żyją? A dlaczego wzrasta wyleczalność raka mimo zwiększenia się ilości zachorowań? A leczenie raka jest niezwykle drogie. A kardiologia? Koronarografia i andioplastyka to dzisiaj standard. A defibrylatory za dziesiątki tysięcy złotych? A nowoczesna chirurgia? Robią operację a dziurki nie robią. A nowoczesne leki o których jeszcze tak niedawno nawet marzyć nikt nie śmiał. A te nowe przychodnie, szpitale i nowe, najnowocześniejsze na świecie oddziały to z czego się wzięły. Nic się nie zmieniło przez lata? To nic nie kosztowało? Wszystko przejedli ci łobuzy lekarze?
I Ty mówisz, że nie bujasz w obłokach podczas gdy to co piszesz dokładnie o tym świadczy.
Powinieneś to wszystko widzieć bo przecież z moich obserwacji wynika, że nie jesteś człowiekiem obciążonym złą wolą i chęcią zochydzenia wszystkiego.
Waniek / 2014-01-23 11:01 / Bywalec forum
Nigdy nie byłem nadęty i zawsze potrafiłem się przyznać do błędu. Ale niestety w tym przypadku mam dość kiepskie informacje. W ciągu ostatnich 10 lat pogorszyły się standardy podstawowych zabiegów. Krótką kołderkę naciągnięto bardziej na specjalistyczne zabiegi, których się wykonuje niewiele ale lekarze siedzą na dyżurach (więc sporo kosztują nic nie robiąc lub niewiele).
debos / 79.185.134.* / 2014-01-23 11:27

W ciągu ostatnich 10 lat pogorszyły się standardy podstawowych zabiegów.

Nikt kto korzystał z usług służby zdrowia tego nie potwierdzi. Jeśli oczywiście będzie chciał być w zgodzie z prawdą. Moje doświadczenia swiadczą o czymś zupełnie innym. A nie wierzyć samemu sobie to już mogłoby być niepokojace. Muszę powiedzieć, że tego to chyba nawet pisowska czereda by nie wymyśliła bo to byłoby już za grubo. Rozziew z rzeczywistością zbyt duży.
Krótką kołderkę naciągnięto bardziej na specjalistyczne zabiegi, których się wykonuje niewiele

O jakie konkretnie chodzi? Liczba wszystkich wykonywanych zabiegów jest większa. A kołderka oczywiście krótka. Ale ona krótka bo za mało dajemy pieniędzy jak na to czego byśmy oczekiwali i powinniśmy dawać. Podniesienie wysokości składki jest tylko kwestią czasu. Tak dalej się nie da. Oczywiście tumult bedzie wielki. Myślę, że to nastąpi zaraz po wyborach 2015r. Ale i tak medycyna dzisiaj tyle potrafi, że kasy zawsze będzie za mało.
Waniek / 2014-01-23 11:55 / Bywalec forum
Do prawie każdego badania ultrasonografem rentgenem trzeba mieć skierowanie. Nie wspominam tu o skierowaniach na tomografię komputerową choć i tu przydało by się lekarzom rodzinnym pewne limity w kolejkach. Wiem że to co piszę nie w smak, ale wykonywanie badań to nie wszystko ważna jest organizacja wykonywanych badań. Aby się na nie dostali ci, którzy tego najbardziej potrzebują. To nie jest proste. U nas się bada ludzi jak leci nie za bardzo przejmując się chorymi a ci później zanim dotrwali do badania to zmarli.
debos / 79.185.134.* / 2014-01-23 12:29

Do prawie każdego badania ultrasonografem rentgenem trzeba mieć skierowanie

Zadziwiasz mnie. Gdyby nie potrzeba było skierowań to co drugi dzień robiliby sobie badania w/g własnego widzimisię. Gdy tym czasem taki delikwent w ogóle nie ma potrzeby aby mu robić badania. To samo jest ze specjalistami. Główka by bolała a ustawiłby się taki delikwent jeden z drugim do kardiologa albo innego specjalisty a taki co na prawdę potrzebuje pomocy specjalisty często by nie wiedział do którego specjalisty ma stanąć w kolejce. W końcu najczęściej staliby tam gdzie panii rejestratorka mu powiedziała. Większość pacjętów stałoby w nie "swoich" kolejkach. A ten co akurat ma problem np. z sercem stałby w kolejce kilometrowej za tymi co zdrowi. Śmieszne? Kabaret? To już zależy od poczucia humoru i co kogo śmieszy. W ogóle większość problemów jest w stanie rozwiązać lekarz pierwszego kontaktu. I on to robi.
Wiem że to co piszę nie w smak

Nie. Piszesz to co piszesz bo nie masz pojęcia o lecznictwie. O nie w tym nic złego. Zresztą życzę Ci abyś nie musiał poznawać z pozycji pacjęta. I gwarantuje Ci, że ta służba zdrowia nie jest tak źle zorganizowana a gdyby ją zorganizować w/g twojego wyobrażenia to swiat pękałby ze śmiechu a ludzie padali jak muchy.
Może nie wszystko ale generalnie w lecznictwie jest dobrze poukładane. W końcu czy się to komu podoba czy nie to tym zajmują fachowcy.
W Polsce jest taka norma, że nic się nie podoba. Czy to się kiedyś zmieni? Chyba już nie za mojej kadencji.
Waniek / 2014-01-23 13:08 / Bywalec forum
Powiem dość jasno i klarownie wiem co piszę bo ponad połowa budżetu szpitala w moim mieście idzie z mojej kieszeni i nie wypisuj banialuk!!! Uczepiłeś się specjalistów jak by to byli bogowie a oni poza swoim bezpośrednim wykonaniem procedury niewiele robią!!!! (kasa misiu tylko się liczy a przysięgi i inne rzeczy dawno zanikły o nie szkodzeniu.) Co do lekarzy pierwszego kontaktu ich jedynym zajęciem są skierowania na badania. To samo dzięki dezorganizacji robią specjaliści.
debos / 83.31.149.* / 2014-01-23 13:36
Wszystko nie tak. Ale skoro się uparłeś...
Waniek / 2014-01-23 15:16 / Bywalec forum
W prosty sposób dla mnie złe to znaczy, że za duże pieniądze mało dostajemy!!!! Minister nie szuka sposobu na lepsze sposoby finansowania, a finansuje się jak leci nie zawsze najkrótszą drogą!!! (dla mnie współfinansowanie poprzez dodatkowe ubezpieczenie to bardzo drogie finansowanie dla ubezpieczonego a na spore pieniądze dla pośrednika i niewielkie dla lekarza)
debos / 83.31.149.* / 2014-01-23 15:57

W prosty sposób dla mnie złe to znaczy, że za duże pieniądze mało dostajemy!!!

Za dużo oczekujesz za te pieniądze które wydają Ci duże a one wcale takimi nie są. Nie płacisz tyle ile powinieneś za to co otrzymujesz. Statystycznie - oczywiście. Rządzący tego Ci nie powiedzą bo nie mogą a opozycja wali jak w bęben bo wiedzą, że mogą powiedzieć wszystko, kłamliwie, demagogicznie często grając na ludzkim nieszczęściu bo wiedzą, że rząd, każdy rząd który jest i będzie w przyszłości będzie bezbronny. Bo w SZ nigdy nie będzie wystarczająco dobrze. A Ty jak chcesz albo będziesz bujał w obłokach albo stał twardo na ziemi. Wybierz to drugie.
Waniek / 2014-01-23 17:23 / Bywalec forum
Moja przygoda ze służbą zdrowia zaczęła się prawie 14 lat temu. Gdyż pracując w zagranicznej firmie(mojej własnej). Nie miałem w polsce opieki medycznej co poskutkowało zebraniem funduszu uzupełnianego co miesiąc i płacącego za wykonane zabiegi moje i moich pracowników. To powoduje że moje koszty są na tyle niskie, ale na tyle wysokie są dochody szpitala, że jego miesięczny budżet to w około 60% moje pieniądze. (tak podaje dyrektor)Dodatkowo pamiętaj, że są to wszystkie świadczenia od a do z dla dzieci dorosłych jak i seniorów. Nie bujam w obłokach.
zxc12 / 83.9.203.* / 2014-01-23 17:16
a ile ty chcesz płacić ty specjalistom? bo
Dyrektor dużego szpitala w Łodzi twierdzi, że regularnie wypłaca pensje po 30 tys. zł brutto miesięcznie. Około 20 tys. zarabia u niego kilkudziesięciu lekarzy.
Do medycznej arystokracji zaliczają się kardiolodzy interwencyjni, którzy najczęściej ratują pacjentów z zawałem serca. Pracodawca umawia się z nimi na godzinową stawkę plus honorarium za każdy wykonany zabieg. Czasami lekarz dostaje za zabieg nawet 50 proc. wartości tego, co NFZ płaci szpitalowi za operację. A płaci np. za angioplastykę wieńcową 13,5 tys. zł za zabieg.
debos / 83.31.149.* / 2014-01-23 19:06

a ile ty chcesz płacić ty specjalistom?

Głupkowate pytanie. Mało kto w swoim życiu wpłacił do budżetu lecznictwa tak dużo jak wykorzystał w formie świadczeń medycznych. I tylko z tego punktu widzenia jak ktoś lamentuje, że tak dużo przekazuje w formie składek to ja mówię, że niewiele wpłaca. I o to mi tylko chodzi.
Jeśli zaś chodzi o tę Twoją fobię dotyczącą wysokości zarobków to Ty delikatnie rzecz ujmując mijasz się z prawdą. Często piszesz, że pensje personelu medycznego to 90% wszystkich środków. Sprawdź to w końcu bo następnym razem napiszę, że kłamiesz. Będę musiał to zrobić bo sobie na to zasłużysz.
zxc12 / 83.9.203.* / 2014-01-23 19:23
Służba zdrowia działa na zasadach solidarności społecznej, która to stosowana była już w plemionach prymitywnych.
Biorąc średnie zarobki wpłacamy składki zdrowotne:
3600x9%=324zł x 12 miesięcy=3888zł rocznie
Nie każdy wykorzystuje. Mało kto wykorzystuje.
Solidarność społeczna, cywilizacja itd itp.
Kiedyś zrozumiesz
zxc12 / 83.9.203.* / 2014-01-23 19:13
90% to jest fakt, z wypowiedzi ministra zdrowia.
masz lepsze źródło informacji?
Waniek / 2014-01-23 17:25 / Bywalec forum
Nie chodzi o to że się płaci tylko że jest to zła struktura płacy taki lekarz nie musi się wysilać a pobiera wysokie pensje tylko dla tego że jest!!!
Waniek / 2014-01-23 13:39 / Bywalec forum
Nie uparłem się po prostu w działaniu to kiepsko wygląda a ładnie na papierze w ministerstwie.
der45 / 31.61.131.* / 2014-01-23 08:02
Za młody bez doświadczenia menadżerskiego

Najnowsze wpisy