Forum Forum prawnePracy

odwołanie bez uzasadnienia

odwołanie bez uzasadnienia

maks33 / 2012-09-10 08:58
W zeszły piątek dostałem informację od zanajomej z działu kadr, ze dostałem na piśmie odwołanie z funkcji kierownika, podobno wszyscy kierownicy dostali takieodwołania, ale nie ma podanego zadnego powodu, czy to zgodne z prawem pracy?
Wyświetlaj:
szklarek / 2012-09-10 10:48
Proszę o więcej szczegółów tj.
- czy jest to funkcja kierownicza w służbie zdrowia, oświacie, urzędzie
- czy odwołanie jest jednoczesne z wypowiedzeniem umowy o pracę
- czy ww wypowiedzenie jest definitywne, czy zmieniające.
- jaki status ma umowa o pracę- czas określony, nieokreślony, zastępstwo itp.
maks33 / 2012-09-10 11:13 / Bywalec forum
właśnie umowa jest na czas nieokreślony, odwołanie miało miejsce w dziale administracji jednej z pąństwowych firm, umowa o pracę nie została mi wypowiedziane ale nie było też wypowiedzenia zmieniającego, po prostu zostałem odwołany z funkcji kierownika i teraz jestem PO
szklarek / 2012-09-10 11:35
Jeśli to odwołanie nie spowodowało zmniejszenia wynagrodzenia- to z punktu widzenia KP jest wszystko OK- tzn. mogło do tego dojść, nie ma obowiązku podania przyczyny.

Obostrzenia są w przypadku urzędników, nauczycieli- na podstawie odrębnych ustaw branżowych oraz w przypadku pracowników z powołania z art. 68 do art. 72 KP:

http://prawo.money.pl/kodeks/pracy/dzial-drugi-stosunek-pracy/rozdzial-iii-stosunek-pracy-na-podstawie-powolania-wyboru-mianowania-oraz-spoldzielczej-umowy-o-prace


Ewentualna nieprawność braku podania przyczyn może wynikać jedynie więc z waszych przepisów wewnętrznych, regulaminów.

Najnowsze wpisy