Forum Forum ubezpieczeńNa życie

Odwołanie od decyzji PZU ważne

Odwołanie od decyzji PZU ważne

Adam_przemysl / 83.1.239.* / 2010-08-31 15:04
Witam serdecznie.
Mam mały problem dotyczący ubezpieczenia PZU.
W marcu tego roku córka miała wypadek w szpitalu a dokładnie w laboratorium , gdyż była na badaniach i zemdlała. Miała pęknięcie kości potylicznej, obicie lewego płata czołowego, krwiak i do tej pory nie odzyskała zmysłu smaku i zapachu. W szpitalu leżała 2 i pół tygodnia. Oczywiście zgłosiłem szkodę do PZU oraz załatwiłem wszystkie potrzebne formalności. Córka miała mieć komisje lekarską na którą nie wiem czemu nie została wezwana. Pewnego dnia otrzymałem list od PZU i 400 zł. Przyznano jej to odszkodowanie bez komisji ustalającej uszczerbek na zdrowiu. W liście było napisane że to 400 zł jest z tytułu złamania kości lub zwichnięcia stawu. Bez żartów ale to jest trochę śmieszne bo jak PZU mogło przyznać jej odszkodowanie w takiej małej kwocie.
Oczywiście postanowiłem zająć się tą sprawą i dzwonie do ubezpieczyciela i opowiedziałem mu o całym zajściu oczywiście kazał mi czekać na telefon od PZU którego nie otrzymałem. Postanowiłem zadzwonić jeszcze raz i wtedy kazali mi pisać odwołanie od decyzji PZU. Problem jest w tym ,że nie wiem jak to napisać i prosiłbym o pomoc. Nie zostawię tej sprawy bo córka się wycierpiała a oni przyznali jej 400 zł i to bez komisji to jest śmieszne jak można tak oszukiwać ludzi.

Z góry dziękuje
Wyświetlaj:
olouy / 37.128.19.* / 2020-02-25 16:02
Adwokat Cejrowski doskonale sobie poradził w podobnej sprawie. Cieszę się, że postawiłem właśnie na niego.
Żadnego PZU / 188.147.96.* / 2020-02-11 10:54
Nie polecam żadnego PZU ,ręce z dala o tej ubespieczalni ,pobierają duże składki ubezpieczeniowe ,jak się wydarzy szkoda są robią wielkie problemy!
karolina868 / 85.221.155.* / 2019-08-29 15:36
Odezwij się do Kancelarii, która zajmuje się tego typu sprawami jak zaniżone odszkodowanie - Eventum
damianrew / 89.64.41.* / 2019-02-18 18:08
Ja niestety przy całym cierpieniu po stracie żony musiałem jeszcze walczyć o odszkodowanie. Gdyby nie adwokat Cejrowski nie wiem ile starczyłoby mi jeszcze do tego wszystkiego sił...
UNICOVER / 185.93.94.* / 2019-06-16 14:49
Pomoc poszkodowanym i ich najbliższym oferuje Kancelaria Odszkodowawcza Unicover. Sprawy nam powierzone traktujemy priorytetowo. Prowadzone są przez zespół doświadczonych specjalistów. Od wielu lat skutecznie uzyskujemy satysfakcjonujące świadczenia odszkodowawcze dla naszych Klientów. Przekonaj się, że warto - skontaktuj się z nami http://unicover.pl/
Pomoc poszkodowanym / 89.66.41.* / 2018-05-09 13:16
Jeśli ktokolwiek z Państwa chciałby przeprowadzić wnikliwą analizę swojej sprawy dot. dowolnego ubezpieczyciela (bezpłatnie), proszę o przesłanie swojego adresu e-mail oraz numeru telefonu na odszkodowania.inwestycje@gmail.com.

Pozdrawiam
sawicha / 91.239.244.* / 2018-10-26 12:35
sawicha@onet.eu
asiaJk779 / 94.254.165.* / 2018-02-21 21:55
Czy macie może jakąś sprawdzoną kancelarię prawniczą która specjalizuje się w procesach dot. Odszkodowań? Chodzi o błąd w sztuce lekarskiej.
bolines / 37.47.17.* / 2018-02-22 23:14
Zgłoś się do kancelarii „partner” – zadzwoń do nich na infolinię i myślę, że znajdzie się jakieś rozwiązanie dla twojego problemu
asiaJk779 / 94.254.167.* / 2018-02-24 14:46
Dzięki wielkie!!
mirek477 / 89.64.34.* / 2018-01-17 21:46
W grudniu 2017r zostało zalane moje mieszkanie przez lokatora mieszkającego nademną po wyslaniu dokumentacji ,zdjęć zalania PZU przystąpiło do działania tu się zaczęła szopka.przedstawiciel pzu docierał do mnie na oględziny nie dotrzymując terminu,dotarł za drugim razem ,sprawę prowadził likwidator szkody jako pierwszy był to facet po pewnym czasie okazało się że sprawę prowadzi druga likwidator szkody kobieta,ta zaś jak oceniła szkodę to wydała decyzję po miesiącu w styczniu 2018 że należy mi się za zalanie mieszkania odszkodowanie i wydano polecenie wypłacenia kwoty..... informację otrzymałem pocztą elektroniczną na mailai i tel. a za godzinę tego samego dnia czyli w styczniu 2018r otrzymałem decyzje od tej samej likwidatorki szkody że odszkodowanie mi się nie należyi nie dostałem nic .Powołują się na swoje wewnętrzne zarządzenia i robią z ludzi głupich. Istny cyrk, nie kompetencja, brak szkoleń likwidatorów szkód,opieszałość, kontakt praktycznie zerowy to, to co widać gołym okiem co się dzieje w pzu,sami oni pracują na wierzytelność oraz opinię o pzu. Wstyd,Wstyd,Wstyd.nie polecam tej firmy w 500%
009 / 89.64.31.* / 2017-09-15 17:34
Witam mam pytanie ? w marcu tego roku miałem wypadek w pracy,złamałem trzon kręgu TH12 ,pięć dni leżałem w szpitalu ,uczono mnie chodzić , po wyjściu nosiłem gorset przez 3 miesiące , chorowałem w sumie 5 miesięcy.
kiedy zołżyłem dokumenty w PZU o odszkodowanie to po dwóch dniach zadzwoniła pani do mnie by podać termin komisji ,na komisje pojechałem 11.09.2017 ,lekarz na komisji powiedział że mam OGRANICZONĄ GIĘTKOŚĆ PLECÓW i zrobi opis i wszystko przyjdzie pocztą,a po dwóch dniach dostałem przelew na konto w kwocie 2100 zł.Wydaje mi się że ta kwota jest zbyt niska .Czy jest szansa na większą kwotę jak się odwołam,
Pomoc poszkodowanym / 89.66.41.* / 2018-05-09 15:17
Jeśli chciałby Pan przeprowadzić wnikliwą analizę sprawy (bezpłatnie), proszę o przesłanie swojego adresu e-mail oraz numeru telefonu na odszkodowania.inwestycje@gmail.com.

Pozdrawiam
009 / 89.64.31.* / 2017-09-15 17:34
Witam mam pytanie ? w marcu tego roku miałem wypadek w pracy,złamałem trzon kręgu TH12 ,pięć dni leżałem w szpitalu ,uczono mnie chodzić , po wyjściu nosiłem gorset przez 3 miesiące , chorowałem w sumie 5 miesięcy.
kiedy zołżyłem dokumenty w PZU o odszkodowanie to po dwóch dniach zadzwoniła pani do mnie by podać termin komisji ,na komisje pojechałem 11.09.2017 ,lekarz na komisji powiedział że mam OGRANICZONĄ GIĘTKOŚĆ PLECÓW i zrobi opis i wszystko przyjdzie pocztą,a po dwóch dniach dostałem przelew na konto w kwocie 2100 zł.Wydaje mi się że ta kwota jest zbyt niska .Czy jest szansa na większą kwotę jak się odwołam,
beata990 / 83.22.140.* / 2017-05-25 12:58
pzu odmowilo mi wyplaty odszkodowania za smierc ojczyma poniewaz byl po rozwodzie z mama ani mama ani ojczym nie wstapili ponownie w zwiazek malzenski mimo rozwodu nadal utrzymywalam kontakt z ojczymem wychowywal mnie od 5-go roku zycia nadmienie ze biologiczny ojciec nie zyje co mam zrobic jest to bardzo krzywdzace dla mnie
zsamoT243 / 188.125.150.* / 2016-07-15 20:58
Nie przyznali mi odszkodowania za złamanie zmęczeniowe szyjki stawu biodrowego tylko z tego powodu że, jest zmęczeniowym. A ja się pytam co to za różnica? Złamanie takie czy siakie ale złamanie! Miałem ogromne trudności z poruszaniem się o własnych siłach. Ból towarzyszył mi i w dzień i w nocy. Stan psychiczny ulegał pogorszeniu. Wydatki finansowe na lekarstwa przeciwbólowe, prywatne wizyty u specjalisty ortopedy,zastrzyki,RTG,rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa wszystko prywatnie.Fizjoterapia prywatnie.Koszty dojazdów.Koszty połączeń telefonicznych. Czas, cierpliwość. Niezdolność do wykonywania pracy i możliwości zarobkowej. Rehabilitacja.Mimo to że, zakończyłem leczenie i mogę się poruszać, odczuwam dyskomfort w biodrze.Od 10 lat powierzam swoje pieniądze PZU i dzisiaj gdy jestem w potrzebie dostaje na maksa olany... Jak tu się nie zdenerwować!?
wiwan / 2016-07-18 16:55
"Tylko" dlatego, że przyczyna była zmęczeniowa, czy po prostu dlatego, że OWU właśnie taką przyczynę z odpowiedzialności wyłączało lub wskazywało na odpowiedzialność jedynie w złamaniach na skutek urazu.
zsamoT243 / 78.28.57.* / 2016-07-20 20:42
Stało mi się to na zawodach biegowych. Wcześniej nie miałem problemów z biodrem. Czuję się ogromnie pokrzywdzony przez pzu. Płaciłem składki,ufałem i teraz się zawiodłem. Mają sobie przepisy swoje byle nie dać odszkodowania.Naprawdę ale to naprawdę jest nie uczciwe. Jeśli nie rozpatrzą mego odwołania pozytywnie to nie będę już ich klientem. Wykosztowałem się, wycierpiałem, straciłem pełną sprawność bo mam do dziś bóle okolicy biodra.Chce mi się normalnie płakać...
wiwan / 2016-07-20 21:26
Popełnia Pan błąd polegający na emocjonalnym i osobistym potraktowaniu tej sytuacji.

A sprawa 'technicznie' jest prosta.

1. OWU nie wyłącza odpowiedzialności ubezpieczyciela z w okoliczności złamania zmęczeniowego w trakcie uprawiania sportu NIEamatorskiego >>> odwołanie ma uzasadnienie >>> a jego odrzucenie należy zaskarżyć do sądu.

2. ALBO OWU wyłącza ww odpowiedzialność, odwołanie nie bardzo ma sens.
aga.g / 89.64.55.* / 2016-01-29 21:14
Witam!!!
Mam problem z odwołaniem proszę o pomoc. Mój mąż podczas gry w tenisa ziemnego dostał kontuzji w kolanie w wyniku czego znalazł się u lekarza który stwierdził uszkodzenie łąkotki przyśrodkowej po odczytaniu danych z rezonansu – uszkodzenie stopień III łąkotki przyśrodkowej, zlecił operację. Artroskopia kolana została wykonana w prywatnej klinice ponieważ z NFZ okres oczekiwania był bardzo długi. Po operacji mąż bardzo cierpiał z powodu silnego bólu , miał zastosowaną rehabilitację na te kolano a mimo tego jego wniosek został rozpatrzony negatywnie, odmownie.

Odpowiedz PZU.

W imieniu PZU Życie SA informuję, że po rozpatrzeniu zgłoszonego roszczenia świadczenie nie może być przyznane.

Analiza dostarczonej dokumentacji medycznej przez lekarza orzecznika wykazała niewydolność lewego kolana z blokiem stawu, Brak okoliczności urazowych. Ból i „przeskoczenie” ( bo tak napisał mój mąż) w kolanie pojawiły sie spontanicznie podczas gry w tenisa. Nie było sytuacji nagłej lub nietypowej. Doszło do ujawnienia się schorzenia stawu uszkodzenia łąkotki w postaci bloku.
Z tego tytułu brak jest podstaw do przyjęcia odpowiedzialności za zgłoszone zdarzenie.
Nadmienię że mąż pierwszy raz w życiu miał taką kontuzję i pierwszy raz w życiu pisał roszczenie do PZU, nigdy wcześniej nie chorował i nie był na L4.
Bardzo proszę o pomoc co zrobić w tej sytuacji, jesteśmy bardzo zdegustowani odpowiedzią negatywną z PZU.

Pozdrawiam

Agnieszka Groborz

698778829
alicja1987 / 188.146.194.* / 2019-01-24 16:19
witam

proszę o informację jak zakończyła się sprawa odwołania od decyzji PZU

pozdrawiam
Alicja
ANNA13697 / 83.8.117.* / 2015-11-10 19:02
witam. w 2013 roku przewrociłam sie . uszkodziłam kolano- lakotki przysrodkowe orzaz kłykc oraz uszkodziłam staw biodrowy .7 TYGODNI MIAŁAM NOGE W ORTEZIE .BOL OKROPNY NIE MOGŁAM SPAC .ZAKWALIFIKOWANO MNIE NA OPERACJIE KOLANA - ARTROSKOPIA ORAZ ENDOPROTEZOPALASTYKA STAWU BIOBROWEGO. OBIE OPERACJIE MAIŁAM W 2014 ROKU .-KOLANO OPEROWANE 25 WRZESNIA - A ENDOPROTEZOPLASTYKA ST. BIODROWEGO 7 LISTOPADA 2014 R. ZLOZYŁAM DOKUMENTACJIE MEDYCZNA Z POGOTOWIA ORAZ WYPISY SZPITALNE PO OPERACJI .PO TRZECH TYGODNIACH P.Z.U WPŁACIŁO MI NA KONTO 120 ZL. CZY MOGE JESCZE ODWOŁAC SIE OD TEJ DECYZJI .PO OPERACJIACH MAM DUZE OGRANICZENIA RUCHOMOSCI. NIE MOGE SIE SCHYKAC ,NOGE OPEROWANA MAM DŁUZSZA O 3 CM -KULEJE .JESZCZE RAZ BARDZO PROSZE O POMOC . NADMIENIAM ZE SKLADKI DO PZU - PŁACE OD 1975 ROKU CZYLI 40 LAT
jolusia73 / 2015-11-04 11:12
Pomocy !!!!!właśnie z pzu dostałam odmowę amałam obojczyk 6 tyg yłam w gipsie 4 tyg w ortezie 2 tyg na rehabilitacji a oni piszą że się nic nie należy bo moje ubezpieczenie tgo nie obejmuj ????moja kolezaka z pracy wracając została napadnieta złamany obojczyk i dostała druga zaśzwichęła palec w domu i dostała a ja ???pomocy
poszkodowana :( / 194.150.251.* / 2014-12-11 13:55
to jest masakra ja wlasnie otrzymalam decyzje odmowna miala skrecone kolano po upadku naciagniete wiezadla 6 miesiecy zwolnienia rehabilitacja ..........ale w/g lekarza przecznika nie ma stałego uszczerbku na zdrowiu ZŁODZIRJE płace 68 pln składki miesięcznie i nic przez 25 lat z tego nie miałam :((
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy