Forum Forum finansoweInne

Odwrócona hipoteka. Czy przyjmie się w Polsce?

Odwrócona hipoteka. Czy przyjmie się w Polsce?

Wyświetlaj:
adaran / 2012-01-17 13:08
myślę że to się może przyjąć ale tylko wśród samotnych albo skłóconych z rodzinami
AMEN / 159.205.74.* / 2012-01-17 11:30
Emerytury z nowego systemu będą niższe niż minimum socjalne,więc państwo znowu chce uniknąć dopłat z MOPSu = to jest 4 filar hi,hi,hi.PRZED EMERYTURĄ WSZYSTKO SPRZEDAM,I PÓJDĘ I TAK PO ZASIŁEK DO PAŃSTWA.
Satyr / 83.12.70.* / 2012-01-17 10:19
Różne są formy drenowania emerytów lub przyszłych emerytów - przykład OFE. Jaki mam mieć stosunek do swojego Państwa, jak na każdym kroku to Państwo chce obywatela oskubać z czego się da i jak się da. A odwrócona hipoteka jest egzemplifikacja tej tezy.
sfsdfsfd / 80.50.132.* / 2012-01-17 10:58
Starsza, samotna osoba z niską emeryturą, co ma zrobić ? Rząd kasy jej nie da - bo nie ma (inna sprawa ze to kolejny nieudolny rząd)

Takie rozwiązanie jest dla takich osób idealne, M i tak nie mają komu zostawić, a jakby miały to zawsze mają argument - albo mi pomagacie finansowo albo chata dla banku pójdzie.

Problem jest inny - trzeba zrobić odpowiednie rozwiązania prawne chroniące emerytów - będą łakomym kąskiem dla banków.
Satyr / 83.12.70.* / 2012-01-17 11:25
Masz rację , jedyny pozytyw to "mobilizacja" rodziny.
olo90 / 77.113.6.* / 2012-01-17 09:51
Pytanie tylko dlaczego beneficjentem tanich mieszkań mają być tylko banki. Dlatego osoby fizyczne czy inne podmioty gospodarcze nie mogą skorzystać z odwróconej hipoteki. Z chęcią zainwestowałbym w taki instrument, ale okazuję się że w tym kraju będą to mogły robić tylko banki (płacąc niższe opłaty, podatki itd)
diabeł z piekła / 83.29.2.* / 2012-01-17 12:18
Pewnie dlatego, że takie kredyty (odwrócone), powinni konstruować aktuariusze (ich w Polsce jest stu kilkudziesięciu), aby dbać o tych, którzy z tego rodzaju usług korzystają. Inną sprawą jest to, że znamy tylko statystyczny czas życia człowieka, tak więc żeby było to uczciwe (żeby za mało nie dostawali pieniędzy ludzie) i efektywne dla podmiotów oferujących te instrumenty, trzeba takich rent udzielać jak najwięcej - a pieniądze podmiot zarobi dopiero po latach - więc musi być go stać na płacenia wielu ludziom tych rent zanim zwrócą mu się chociaż koszty - a banki, czy towarzystwa ubezpieczeniowe wydają się do tego najlepsze.

Takie rozwiązanie powinno wyeliminować problemy jakie są teraz z pożyczkami - "lichwiarz" "pod zastaw" bierze majątek przynajmniej 2 razy większy niż pożyczana kwota, daje 120/240 procent oprocentowania prostego od pożyczonej sumy, oraz ustala termin spłaty - umowa jest legalna, prosta przejrzysta, każdy chyba zrozumie co podpisuje, ale pojawiają się głosy o nieuczciwych pożyczkodawcach.
yyyyyyq / 79.191.72.* / 2012-01-17 10:18
Brak mi slow !!! sku...synstwo.Jezeli tego nie rozumiecie to forsa wyplukala wam resztki mozgu

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: