Forum Forum emerytalneOFE

OFE-jak mam wybrać?

OFE-jak mam wybrać?

Roby12 / 2012-05-18 13:30
OFE które miałem mieć zostało wybrane przez ZUS w drodze losowania. Teraz chciałbym zmienić OFE. Czym się mam kierować w wyborze? bardzo proszę o radę!!
Wyświetlaj:
wenecjanin / 89.76.150.* / 2012-06-07 19:43
Zgłoś się do jakiegoś sprawdzonego, Generali ma ostatnio chyba dobre wyniki. I oni się powinni zająć formalnościami...
drutek / 2012-06-08 22:06
bardzo wązny jest kontak z funduszem, warto zanim podjemiemy decyzję chyba spradzić czy dalsza współpraca będzie się dobrze układała, ja dokonując wyboru sprawdzam jaki jest kontakt z danym OFE co później może być kluczowe przy wyborze.
drutek / 2012-05-22 14:58
jedno jest pewne, należy dobrze zastanowić się nad wyborem OFE, jest to decyzja która będzie rzutowała na naszą przyszłość, więc pozostawienie tego przypadkowi, jest skrajną nieodpowiedzialnością. Przecież wysokość emerytury zależy od wysokości składek oraz efektywności inwestycji naszych pieniędzy. Każdy z nas ma możliwość wyboru funduszu, w którym chcą pomnażać swoje środki przeznaczone na emeryturę. Pamiętajcie też o tym, że środki gromadzone na koncie w OFE w całości podlegają dziedziczeniu, wiec chyba trzeba się dobrze zastanowić nad wyborem.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-22 15:23
Gadasz głupota jak rudy albo bredzisław.

"Przecież wysokość emerytury zależy od wysokości składek oraz efektywności inwestycji naszych pieniędzy."

Przede wszystkim nie są to "nasze" pieniądze tylko ICH zgodnie z wyrokiem Sądu Najwyższego z 2008 roku II UK 12/08 składki emerytalne są rodzajem podatku i dlatego nalezy je traktowac jako pieniądze państwowe a nie prywatne.
Dalej czy wysokość emerytury zależy od wysokości składek - teoretycznie tak tylko że jesli chodzi o OFE to rząd przecież dał nam sygnał jak wykorzystał ten wyrok Sądu Najwyższego i podpierniczył 2/3 składki w czarną dziurę ZUS-u. Państwo Polskie bankrutuje i zabrakło pieniędzy więc lada moment zabierze resztę z OFE i tyle. A jesli chodzi o ZUS emerytury będą wypłacone tylko pod warunkiem że kolejne pokolenia będą płaciły nam te emerytury, dramatycznie spadająca dzietność sprawia że tych pieniędzy po prostu nie będzie.
A czy wysokośc emerytury zalezy od efektywności inwestycji ? Oczywiście że zależy tylko ponieważ nie mamy żadnego wpływu na to jak sa inwestowane te pieniądze rząd zmusił OFE to oddawania rządowi 65% kasy która dostaje. No to jak z takiego pseudoinwestowania może cokolwiek się zwrócić ?
Ponieważ ani z ZUS ani z OFE dzisiejsze pokolenia 50-latków i młodszych nic nie dostaną żerują na tym sprzedawcy dobrowolnego III filara emerytalnego - i trzeba zdać sobie sprawę że jeśli znajdzie się tam odpowiednio wysoka suma państwo wyciągnie swoje brudne łapska także po te pieniądze. Chcesz mieć emeryture - oszczędzaj tylko i wyłącznie z daleka od brudnych i lepkich państwowych łap !
drutek / 2012-05-23 16:01
ok czyli najpierw krytykujesz to co piszę, a później przyznajesz po części rację, uważam że trochę się orientuję w systemie emerytalnym.
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-23 16:38
W żadnym miejscu nie przyznaję Ci racji nie manipuluj.
drutek / 2012-05-24 19:36
a czy wybór swojeo OFE również powierzyłes przypadkowi, czy dokonałes świadomego wyboru??
tańczący_z_fundami / 195.149.64.* / 2012-05-18 14:16
PRZYMUSEM ! Nie ma żadnego znaczenia które wybierzesz, wkrótce rząd złodziei Tuska przejmie wszystkie pieniądze OFE. Juz przejął 2/3 składki, resztę przejmie zapewne do końca swojej kadencji.

Najnowsze wpisy