Forum Polityka, aktualnościGospodarka

OFE mają szansę przetrwać? Ekonomiści są sceptyczni

OFE mają szansę przetrwać? Ekonomiści są sceptyczni

Wyświetlaj:
borek133 / 62.141.199.* / 2015-09-24 08:22
Robią wszystko żeby tylko w Polsce nie rodziły się dzieci!.
Alpacz 42 / 37.47.8.* / 2015-09-25 09:01
Otworz fabryke jak ci uciekinierzy lub Turcy, co Ci w tym przeszkadza. Kazdy musi wiedziec czy go stac na dzieci, a nie komus sie sila narzuca.
leszek 1 / 77.65.84.* / 2015-09-23 18:45
oddajcie nam nasze zabrane pieniądze z OFE i tyle wieliście jakim prawem a potem mówi ktoś w telewizji że ci co w przyszłych latach pójdą na emerytury dostaną jedna trzecia a teraz rozdawać można więcej pieniędzy sorry ale odpowiedzialni za to powinni odpowiedzieć i powinno sie ich rozliczyć czy to jest prawnie chyba nie do końca koniec z oszustwem społeczeństwa ......nikt tu nie odpowie za tę kolej rzeczy
stanislavus / 188.146.66.* / 2015-09-23 18:39
Ci co zakładali OFE, pod SLD-owskim się rządzeniem, opowiadali Narodowi mrzonkowe bajeczki. Ale ci co w biały dzień, w białych rekawiczkach, rozkradli OFE ratując swoje POlityczne fotele POwinni trafić jeśli nie POd Trybunał Stanu, to z Narodowego POzwu przed Trybunał w Strasburgu, w trybie odPOwiedzialności personalnej ! Narodzie, gdzieś ty miał oczy?! Bo rozum może w końcu teraz odzyskasz ale nie skradzione i przeżarte swoje ciężko zarobione pieniądze. CI CO ODWAŻĄ SIĘ OSTATECZNIE OKRAŚĆ OFE poWINNI BYĆ PRZEZ MEDIA poDANI DO PUBLICZNEJ WIEDZY Z NAZWISKA !!! NIECH NARÓD WIE KTO ICH KRWAWICE ŻRE !
andreqwa231 / 164.126.151.* / 2015-09-23 18:37
Przestańcie pr.........ć tylko proszę o konkretne wykiczenia! Co zmiana to na drugi dzień gotowe wyliczenia z sufitu, proszę o konkrety w odniesieniu do średniej a nie straszyć Kowalskiego że jak bedzie dwa lata krócej pracował to dostanie 400 zł emerytury. Przy podstawie 8000 zł odprowadza się od mojej pensji tylko do ZUS ok 3200 zl składki miesięcznie na różne elementy emerytalno rentowe. Będę pracował ok 47 lat i ktoś mi wciska że na moją emeryturę zabraknie kasy. Jeżeli tak to proszę mnie wypisać z tego zlodziejskiego systemu. Nie mam zamiaru płacić za nieudolność pseudo polityków!
Alpacz42 / 83.20.179.* / 2015-09-24 08:55
Przelicz to w stosunku do osoby, ktora zarabia najnizsza. Poza tym na Twoja emeryture z Twojego wynagrodzenia idzie tylko 9,75% + to co w OFE, wiec od 8000 zl nie jest to 3200 zl. Dokladne informacje mozesz znalezc na str ZUS
błędnekołowokoło / 194.63.135.* / 2015-09-23 18:28
dlaczego młodzi muszą płacić co raz większe podatki m. in. na świadczenia emerytalne swych rodziców? Odpowiedź jest bardzo prosta - bo jest ich co raz mniej. Dlaczego coraz mniej? bo emigrują za godnymi warunkami pracy, płacy i warunkami socjalno-bytowymi . Rodzi się także co raz mniej dzieci bo ich rodzice nie mają godnej pracy, płacy a także warunków bytowych. A dlaczego tak jest jak jest w tym Kraju znanym swego czasu jako Kraj mlekiem i miodem płynący ? Bo ci co dotychczas nami rządzili i rządzą dbając o swe i innych interesy sprzedawali i zaprzepaścili rodzimy przemysł a w zamian dali nam markety i zrobili u nas tylko montownie za grosze. Pierwszy wódz Solidarności obiecał ludowi pracy puścić w skarpetkach tych co rozgrabili to co zostało po komunie, puścił nawet bez skarpetek tych - co go wynieśli na piedestał - robotników.
Alpacz42 / 83.20.179.* / 2015-09-24 09:08
W pewnej czesci masz racje, ALE nie we WSZYSTKIM, bo najbardziej sa winni ci co prolongowali wplaty do ZUS, gdy kwoty siegaly milonow np SP. KSK Poznan, gdzie nieodprowadzono skladek za minimum 10 mln ( afera w KSK we wszystkich gazetach kraju opisana przez p. Ciesle reportera sledczego), a nie jest to jedyny przypadek. Praca na zlecenie, ktora zgodnie z prawem powinna byc opodatkowana ZUS i szara ogromna strefa. Nie nalezy zapominac o orzecznikach, ktorzy zapewne tez sa przychylni " samym swoim". To temat nie konczacy sie.
mariio / 89.64.15.* / 2015-09-23 18:17
Zostaliśmy "nabici w butelkę" a potem okradzeni przez własny rząd. Jak mi ktoś powie że to my ludzie wybieramy rządzących to kopnę go w d.pę. Od lat media wmawiają nam na kogo mamy glosować, do tego tendencyjne sondaże mające utwierdzić lud że dobrze wybiera. To nie politycy nas przekonują tylko ci którzy płacą za sondaże, za przedstawianie odpowiednio tych których mamy wybrać w mediach. To ci którzy chcą wprowadzić nowy porządek świata, ci którzy celowo każą wpuszczać muslinów do Europy ci którzy mają polityków w kieszeni. Tylko wybranie całkiem nowych młodych posłów może coś zmienić.Ci którzy są i którzy kandydują na następną kadencję nic nie zmienią bo....im nie wolno!!!! Zaden PIS czy PO nie zmieni Polski bo kasa musi się zgadzać.
żegnamPO / 89.64.26.* / 2015-09-23 18:16
Z czego ma być III filar z pensji 2000 zł, nawet Petru z Balcerowiczem by z tego nie odłożyli.! Okradli nas i nabili w butelkę tymi OFE
derek1258 / 77.113.89.* / 2015-09-23 18:16
W takim razie ,twórców tej gigantycznej afery powinno się postawić pod sąd i osądzić za miliardowe przekręty.Tuska też za kradzież pieniędzy z OFE .Powinno się wyplacić wszystkim którzy mają konta w OFE,czyli rozwiązać OFE i oddac pieniądze.
adrianos1976 / 5.172.234.* / 2015-09-23 18:11
Szkoda,że Ci pożal się Boże nie trabili na alarm jak miliony Polaków wyjechało i wyjeżdża za chlebem za granicę ???
Uciekło kilkaset miliardów z tytułu składek co miesiąc a o POdatkach nie wspomnę !!!
A wystarczyło BIĆ NA ALARM w związku z GŁODOWYMI PENSJAMI oraz wyzyskiem przez pazerny kapitalizm i oczywiście wszystko za przyzwoleniem byłej,obecnej i zapewne przyszłej władzy .
SZKODA !!!
Mariusz647 / 88.156.139.* / 2015-09-23 18:05
Wszystko gra,mam tylko jedno pytanie.Pieniądze,które wpłaciłem na OFE wróciły do ZUS-u.Zgoda,ale przecież nie wróciły w takiej wysokości jaką wpłaciłem kilkanaście lat temu.Kto odpowie za bandycką napaść na moje mienie?Chcę znać ich nazwiska.Urny wyborcze tez się liczą,ale to chyba za mało.
jagna634 / 178.36.203.* / 2015-09-23 18:04
Dajcie spokój z tymi ekonomistami z TV, żaden z nich oprócz chwalenia PO nie potrafi nic.
@746 / 178.43.215.* / 2015-09-23 17:58
Ofe obraca hajsem ale profity zawsze otrzymuje tylko jeden podmiot..
skasowac ofe, pieniądze podzielić po rowno na kazdego, ktorego pieniedzmi obracało ofe..wyplacic dla panstwa jako jednej osobie i skonczyc ten huliganski proceder..
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Edek z Krainy Kredek / 178.37.167.* / 2015-09-23 17:58
Młody Tusek założył córce skarbonkę o imieniu OFE.Postanowił co miesiąc odkładać konkretną kwotę do skarbonki na przyszłość córki.Ponieważ od wielu lat żył ponad stan to miał długi.Co miesiąc pożyczał od znajomych i znajomych znajomych coraz wyższe kwoty aby oddać te najstarsze pożyczki.Wreszcie pewnego dnia wpadł na szatański pomysł.Rozbił skarbonkę OFE aby spłacić część swoich długów.Tylko jak teraz wytłumaczyć tą kradzież swojej córce?
komisario / 78.31.167.* / 2015-09-23 17:44
Pieniądze w OFE to jedyne pieniądze zainwestowane i funkcjonujące w gospodarce. A gdzie jest kasa wpłacona do ZUS? W co zainwestowane pieniądze wpłacane prze moje pokolenie (46 lat) czy pokolenie naszych rodziców? Niech ZUS odda mi moje wpłacone składki. Kupię za nie mieszkanie na wynajem i bez łaski będę miał dożywotnią emeryturę, a po śmierci moje dzieci dostaną je w spadku. A z ZUSu dostaną 4 tys. zasiłku pogrzebowego. ZLIKWIDOWAĆ ZUS!!!!
56t / 195.26.22.* / 2015-09-23 17:57
Te kasę przejęli właśnie twoi rodzice. Sami nic nie dorzucili. Strajków ale przez całe lata 80..
Edi Zabierzów / 83.22.69.* / 2015-09-24 08:39
"Te kasę przejęli właśnie twoi rodzice. Sami nic nie dorzucili. " Ale bredzisz. Za komuny nie ściągali podatków do budżetu ?
Alpacz42 / 83.8.61.* / 2015-09-24 21:49
Jasne, budzet kasowal kase z nieba, a co to bylo? Podatki od plac , konkretnie od zbiorczych list, z poczatku lacznie z ZUS, a pozniej juz z podzialem. Kazdy grosz byl opodatkowany, nawet te kilka groszy dywidendy z firm spoldzielczych.
Okradziony939 / 195.212.29.* / 2015-09-23 17:38
Moje zdanie jest takie, że OFE powstało tylko po to aby okraść mnie z pieniędzy. Raz policzyłem sobie ile ZUS wpłacił moich składek do OFE i ile OFE sobie potrąciło opłat. To co zostało zaiwestowali w obligacje Skarbu Państwa. Bardzo dobrze że OFE znikneło. Tylko Buzka trzeba roziliczyć politycznie z tego burdelu.
Okradziona 949 / 178.42.127.* / 2015-09-23 17:55
zgadzam się w pełni z Okradzionym
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy