Forum Forum emerytalneOFE

OFE zostałam wylosowana

OFE zostałam wylosowana

isa / 2012-09-06 10:44
Dopiero wczoraj znajomi mi uzmysłowili, że jeżeli samodzielnie nie wybrałam OFE to jest równoznaczne z tym, że zostałam wylosowana. Czy to prawda? i czy w takim wypadku mogę teraz zmeinić Fundusz? jak mam to zrobić?
Wyświetlaj:
drazeta56 / 2012-11-09 00:10
Wszystkie formalności, czyli wypełniony formularz można przesłać drogą internetową lub tradycyjną pocztą. Niektóre OFE wysyłają po niego kuriera, by móc to jeszcze bardziej ułatwić.Więc formalności to najmniejszy problem przy zmianie funduszu,
opatka / 89.72.214.* / 2012-10-29 23:12
Jak to możliwe, że od lipcowego losowania nikt Cie nie poinformował w jakim OFE jesteś????
Teraz zmiana jest bardzo prosta, wszystko musi odbyć sie drogą korespondencji.
wiwan / 2012-10-30 10:50
Możliwe z dwu powodów.
1. pytanie nie dotyczy realnej sytuacji- jest wymyślone. Coraz więcej takich niestety.
2. ZUS przegapił tę konkretną ubezpieczoną, był tu na forum takim autentyczny przypadek mający finał już pewnie w sądzie. Zakłada argumentował, że w żadnym przepisie nie jest napisane, że ubezpieczony ma mieć wylosowane OFE w NJABLIŻSZYM losowaniu :

http://www.money.pl/forum/brak-umowy-z-ofe-t2782867.html
drutek / 2012-09-24 15:14
tak naprawdę na stronach KNF są zamieszczone wszelkie dane nt. funduszy, jeśli zanosisz się z zamiarem zmiany OFE. Poza tym musisz wiedzieć, że w losowaniu nie biorą udziału najwieksze fundusze tj. PZU, ING i Aviva, a to na nich bym się najbardziej skupiła. Czytałam, że PZU stawia na rozwój i stabilne inwestowanie, jak masz jakiś oddział pod nosem to wejdź, sprawdź jak cię obsłużą, albo zadzwoń żeby przysłali formularz, bo jakość obsługi jest bardzo ważna.
jeryszka / 80.238.108.* / 2012-11-05 12:17
No to kiepsko, ale chyba po jakimś czasie jednak uda sie Tobie przenieśc do innego funduszu, ale już takiego który sama sobie po prostu wybierzesz.
wiwan / 2012-09-06 12:43
Jeszcze NIE jest to prawda, gdyż:
- w razie braku wyboru OFE przez ubezpieczonego ZUS ponagla go odrębną korespondencja.
- losowanie odbywa się jedynie 2 razy w roku
- skuteczne wylosowanie skutkuje ponownie korespondencją z ZUS i owego OFE to potwierdzającą.

Zmiana OFE jest oczywiście możliwa. Transfery odbywają się 4 razy do roku.
Od maja 2012 jest to bezpłatne bez względu na staż w danym OFE.

Najnowsze wpisy