Forum Forum prawneGospodarcze

oferta handlowa - pomyłka ofertodawcy - kto płaci ??

oferta handlowa - pomyłka ofertodawcy - kto płaci ??

Belmo_PL / 79.162.53.* / 2010-11-05 22:21
Witam. Potrzebuję pomocy przy interpretacji praw i obowiązków dotyczących ofert handlowych.
Sprawa dotyczy oferty hurtowni budowlanej która przygotowała zestawienie materiałów potrzebnych na wykonanie kompletnego dachu (dachówki, gąsiory, rynny etc.). Niestety w swoich obliczeniach hurtownik pomylił się i wyliczył błędnie ilość dachówek skrajnych a różnica w cenie do oferty pierwotnej wynosi prawie 2000zł i nie wiadomo czy to ostatni material którego może braknąć.
Pytnie czy muszę płacić za towar który z winy hurtowni został źle wyliczony na etapie przygotowywania oferty czy mam obowiązek zapłacić ?

Dziekuję
Wyświetlaj:
jarek_43 / 87.96.121.* / 2010-11-07 21:47
jeżeli w trakcie budowy dachu przez wykonawce nie zmieniła sie powierzchnia dachu czyli brakująca ilość dachówek nie wynika z tej zmiany badz tez z wyniku uszkodzenia tych że dachówek przez wykonawcę to nie powinieneś płacić. Oczywisty jest fakt że to ofertodawca sie pomylił i musi ponieść koszty. Przecież mógł celowo zaniżyć liczbe dachówek aby jego oferta była dla Ciebie bardziej opłacalna
aga_280 / 87.96.41.* / 2010-12-20 21:54
w sumie do dobre pytanie do eksperta forum.

Ja spotkałam sie z taką pomyłką przy zakupie pustaków na budowe domu. Tzw ofertodawca pomylił wymiary (konkretnie wysokość parteru) a koszt jego pomyłki to 3300zł. Co powinnam zrobić ?

Najnowsze wpisy