Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ograniczenia w dostawach prądu do końca miesiąca. Rząd podjął decyzję

Ograniczenia w dostawach prądu do końca miesiąca. Rząd podjął decyzję

Wyświetlaj:
Ludwik754 / 94.42.104.* / 2015-08-11 14:48
Ograniczenia to złote jajo dla elektroenergetyki :). Ponieważ pojawią się niezwykłe straty bo temperatura, itp. Temperatura powoduje zwiększenie drgań cząsteczek elementarnych, elektronów, w przewodach. Czyli trzeba pokonać te drgania większą ilością przesyłu. Oczywiście, to fakt tylko na papierze pojawi się trzykrotnie większa ilość strat od faktycznej. Na przełomie lat 2004/2005, w kilkunastu zakładach elektroenergetycznych, na fakt już wskazał NIK. Niejaki Mieczysłąw P., pracownik ZE Wałbrzych, już w roku 2003 zgłosił fakt i udowodnił w Prokuraturze wałbrzyskiej, ABW, Ministrowi Skarbu, URE, kilku innym. Także w następnych latach. Odpowiedzią cisza z wyjątkiem URE która zaprzeczyła, widziałem dokument, podając fakty potwierdzające zawyżanie kosztów w przesyle energii ze znamionami zawyżania ceny energii :). Bazują na niezrozumieniu i jakoby swej "prawdomówności". Osoba ww. wskazała w latach następnych kolejny fakt oszustw, pozostawianie klientom liczników z błędem wskazań do wielkości + kilkunastu %! Ujawniła ponadto sposób w jaki kierownictwo opracowało sposób sprawdzania tego błędu, nieprawidłowo przyjmując stałą moc obciążenia P podczas gdy w czasie każdego sprawdzania ta moc P inna, nie równa 1000W jak na dokumencie zakładu. Wyniki chociaż wyższe od prawem nakazanej normy czyli +- 2% dla wielkości błędu wskazań licznika zezwalającej na jego użytkowanie, są faktycznie wyższe ponieważ moc P jest praktycznie zawsze niższa, to już prosta matematyka ze wzoru P=U x I. Skąd wiem? Widziałem wszystkie dokumenty, trochę pomagam człowiekowi. Nn. wpis za jego zgodą. W przesyle energii są dwie drogi, autostrada i boczna.
Autostrada to sieci PSE a boczna to sieci które własnością wszystkich ZE. Ponad 30% energii przepływało i przepływa drogami bocznymi, zakłady energetyczne liczą 100% przesyłu przez autostradę. Gdy droga boczna to mniej jak 10% kosztów autostrady. Fakt przesyłu potwierdza NIK w latach 2004/2005 oraz RN EnergiaPro SA na piśmie w roku 2006, także widziałem dokument. ZE całość kosztów przesyłu liczy wg taryfy PSE chociaż ponad 30% energii nie płynie sieciami PSE. Mamy jedną z największych afer RP jednak kolejne rządy, były informowane od roku 2003 - też widziałem dokumenty, milczały w odpowiedzi a Prokuratura wałbrzyska, fakt udokumentowany stąd prawo do jego ujawnienia, ukryła dowody potwierdzające oszustwo skutkujące okradaniem społeczeństwa i gospodarki RP. Jak ukrywano np. większy pobór energii wg wskazań zawyżających pomiary liczników energii elektrycznej ponad dozwoloną normę (wg ENION licznik może mieć błąd do +4% - ujawnia UOKiK w roku 2010; wg EnergiaPro SA licznik może mieć uchyb do + kilkunastu %, ujawniają dokumenty i pracownicy EnergiaPro SA , dwoje przed sądem, podczas gdy prawo zezwala na użytkowanie liczników z błędem wskazań tylko w granicach +- 2%; ENION ukarany wielomilionową karą, EnergiaPro nie była kontrolowana dotychczas przez UOKiK, obie firmy tworzą teraz wraz z GZE w Gliwicach firmę o nazwie: Tauron Dystrybucja SA- to fakty ogólnie znane i dostępne, udokumentowane i udowodnione także przed Sądem). Oczywiście, widząc słowo Sąd wyda się większości z Państwa ze coś się dzieje :). Nic się nie dzieje, Sąd pomija temat jakby nie istniał :). Na koniec informacja od ww. byłego pracownika EnergiaPro (został zwolniony dyscyplinarnie). Jeden z ludzi spoza marginesu, wielokrotnie mających większy honor od władz RP, możliwe ze morderca na zlecenie, przekazał mu informację z Warszawy aby temat pozostawił i go nie ruszał. Już w roku około 2003/2004.
Tak więc drogie społeczeństwo, jesteśmy "rżnięci" na każdym kroku i w każdym wymiarze.
Mam nadzieję że ktoś to przeczyta :).
Muniek1160 / 91.194.198.* / 2015-08-11 15:20
Większa ilość przesyłu to większy prąd, a większy prąd to więcej ciepła i w związku z tym strat energii. Żeby zwiększyć moc jaka będzie przepływać przewodami należałoby zwiększyć napięcie na liniach średniego i wysokiego napięcia, a do tego system energetyczny nie jest przystosowany. Poza tym główny problemem obecnie jest niska wydajność systemów chłodniczych w samych elektrowniach.
elektryk_znany / 83.26.156.* / 2015-08-11 14:48
wyłączyć klimę w urzędach Rady Ministrów, podejrzewam że zużywają ponad te podane przez Rzad 300kW
WKURZONU / 95.51.46.* / 2015-08-11 14:46
TROSZKE WIECEJ SŁOŃCA I JUŻ LEZYMY A CO BĘDZIE JAK RUSCY PRZYJDĄ. A GRABARCZYK DALEJ BUDUJE ELEKTROWNIE ATOMOWA BEZ LOKALIZACJI I TRACI MILIARDY NA FIU BZDZIU.POWINIEN KTOS ZA TO BEKNĄĆ. WYBORCY MAJA JUŻ SERDECZNIE DOŚĆ PEŁOWCÓW I TUSKOLANDI . TOTALNY BRAK KOMPETENCJI. TYLKO ROZKRADAC MAJATEK NARODOWY TO UMIEJA.
Pilot78 / 85.14.115.* / 2015-08-11 14:39
KZGW i wszystkie RZGW to panda leśnych dziadków, efektem pracy których polityka rekultywacji i magazynowania wód w skali całego kraju jest zwyczajną fikcją. Mamy kolejny dowód na to, że tam gdzie państwo zarządza, tam mamy dziadostwo i bałagan. Przecież na Wiśle mamy jedynie dwa istotne zbiorniki wodne (Goczałkowice i Włocławek) - kupa śmiechu. Na Odrze za to nie ma jeszcze ani jednego (buduje się Racibórz dolny, ale z jakim trudem i po jak zaniżonej cenie)!! Generalnie wszystko co spadnie i nie zdąży wsiąknąć płynie nurtem do morza, więc albo parę dni popada i mamy stany przed powodziowe, albo chwile nie ma opadów i już susza, prądu brak, straty w uprawach, pożary. Zarządy gospodarki wodnej to instytucje do rozwiązania, a ich marne kompetencje powinno się scalić w jeden wielki energetyczny system. Po drugie, gdyby nasze państwo (politycy) nie mieszali się aż tak do regulacji rynku energetycznego, w tym do budowy farm wiatrowych, fotowoltaicznych i hydroelektrowni, to już dziś w znaczenie lepszym stopniu poradzilibyśmy sobie z niedoborami prądu. Ale nie, państwo musi tak motać, aby przypadkiem ludziom inwestującym wcześniej już i tak kilkukrotnie opodatkowane pieniądze broń boże nie dać zarobić, broń boże!!!!!! Niech się dalej tak dzieje, a zorientują się, kiedy będzie staropolskie "za późno"
marcek / 85.14.102.* / 2015-08-11 14:39
Ciekawe czy w związku z tym że nie dostarczają prądu i nie można zarabiać obniżą składkę ZUS za sierpień.
derr / 91.205.33.* / 2015-08-11 14:38
to nie jest trzeci swiat tylko czwarty ludzie jak mozna inny w twarz popatrze jak u nas takie g,,o powstaje ze ograniczenia prdu sa to jest chore, poprostu chore
ak364 / 5.173.44.* / 2015-08-11 14:35
Potem się zastanawiają dlaczego taki Jaguar nie będzie produkował w Polsce... jak tutaj po tygodniu upałów, muszą wprowadzać ograniczenia w dostawach energii. Każdy inwestor pójdzie tam gdzie go tak absurdalne problemy nie będą spotykać, bo po co mu fabryka, która stoi? Winne nie są upały, winni są prezesi spółek energetycznych wespół z rządami ostatnich lat za swoje zaniedbania w infrastrukturze. Wystarczy wiatr około do 100 km/h lub kilka dni upałów by wszystko siadło....
Zyga PRL / 91.233.112.* / 2015-08-11 14:35
Kiedyś pracowałem w międzynarodowym konarnie energetycznym. Przypadkowo trafiłem później do polskiego na tzw. chwilę.

Międzynarodowy był 5 razy większy od polskiego, działa w 7 krajach, inwestował na potęgę...

W zagranicznym koncernie pracowało 33 tys. ludzi w polskim pracuje 26 tys...

U nas kasa idzie na przydługie listy płac niekompetentnych pracowników a nie na kabelki!!!
Waniek / 2015-08-11 14:38 / Bywalec forum
Tez mi odkrycie to samo jest w pkp to samo jest w kopalniach rafineriach!!!
MMXBIG / 62.87.249.* / 2015-08-11 14:34
hahah tak Polska rzadzilo PO przez ostatnie 8lat, ze juz nawet wode z Dunaju czy Renu bedziemy od Niemcow kupowac :D
qwerty173 / 109.243.23.* / 2015-08-11 14:29
Fotowoltanika + mikroturbiny na dachach infrastruktury krytycznej i miejsc gromadzenia ludności cywilnej typu: szpitale, szkoły, urzędy.
Same generatory na paliwo nie wystarczą, znając polskie realia to paliwa albo nie ma albo starczy na kilka godzin. Tylko źródła odnawialne są w stanie zapewnić dostawy energii na dowolnie dlugi czas, nawet jeśli nie będzie akumulatorów i energia będzie produkowana tylko za dnia, to lepsze to niż nic.
Do tego pojazdy dla wojska z napdem hybrydowym, które mogłyby służyć jako dodatkowe, mobilne generatory energii.
precz z NIERZĄDEM / 78.88.116.* / 2015-08-11 14:29
A może NIERZĄD weźmie za RYJ ENERGETYKĘ która okrada OBYWATELI wystawiając FAKTURY nawet jak OBYWATEL nie zużył prądu!!!!! bo NIERZĄD pozwolił ZŁODZIEJOM z ENERGETYKI pobierać OPŁATY tak zwane ZMIENNE,STAŁE,PRZESYŁOWE bez względu na to czy dana osoba korzysta czy też nie. PRECZ ZE ZŁODZIEJAMI.
pg1962 / 188.146.55.* / 2015-08-11 14:41
Sama prawda zainstalowałem w domu solary, nie były tanie dodam źe bez dotacji bo to warszawa i nie ma i nadal płacę zmienne , przesyłowe itd , na fotowoltanikę nikt mnie nie namówi , a podobno panstwu na tym zależy bajki udziałowcy rządowcy myślą tylko o udziałach a nam mydlą oczy przy wyborach.........
aa224 / 87.101.78.* / 2015-08-11 14:27
ZAMIAST INWESTOWAC ROZKRADALI CO SIĘ DA I MAMY EFEKTY
_gosc- / 31.182.66.* / 2015-08-11 14:27
Wprowadziliscie akcyze na prad bo wam było mało jak zwykle. To pytamy gdzie jest do cho..y ten prad. Bo widzimy ze jeden rzad nieudacznikow zastepuje drugi. Podnosic podatki to nawet moj Ciapek potrafi.
Henryk5555 / 193.28.187.* / 2015-08-11 14:26
pogiety kraj z ta nasze energetyka kosza nas za przesyl powinni za to robic nowe elektrownie i sieci przesylowe i co i nic bo to zlodzieje ! jakos w arabii jest 40-50 w cieniu i nic nie wylaczaja tylko my zacofany kraj tak robimy mam w d... zarzadzenie pge mam umowe i bede bral ile cche energii i zaden pajac mi nie zabroni to wolny kraj. licza ze im z podatkow damy na modernizacje smieszni sa kazda inna firma jak chce zarabiac musi inwestowac procz energetyki. a propos gratki profitow dla pracownikow ile to dostaja pradu za free za ktory my uzytkownicy placimy ?
td150 / 80.51.74.* / 2015-08-11 14:18
przez nasze sieci zasilane sa też wschodnie niemcy, czy ich firmom też ograniczą prąd ?

Najnowsze wpisy