Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ograniczenia w dostępie do prądu nawet do końca sierpnia. Dziś posiedzenie rządu w tej sprawie

Ograniczenia w dostępie do prądu nawet do końca sierpnia. Dziś posiedzenie rządu w tej sprawie

Wyświetlaj:
ozon / 78.88.199.* / 2015-08-11 12:11
Sprawa wydaje się być dosyć prosta, widać jak na dłoni, że brak energii może być jednym z największych zagrożeń już nie tylko dla przemysłu, ale szeroko rozumianego bytu państwa. Co można zrobić. Najwyższy czas aby zając się tym a nie ciągle mówić i budować tylko drogi (choć też są potrzebne), które tak naprawdę mają służyć w zamyśle przede wszystkim zachodnim przedsiębiorcom w eksporcie na wschód (Polska tylko kraj tranzytowy), bo przecież o to chodzi ludziom wielkiego biznesu, a nie o komfort przysłowiowego Kowalskiego. Środki, a przynajmniej ich dużą część trzeba przekazać na budowę nowych linii energetycznych, czy też nowych elektrowni a nie tylko inwestować w rzeczy, które w większym stopniu służą obcemu biznesowi niż naszemu rodzimemu. Potrzebne jest wszystko, tylko, że bez energii elektrycznej cofamy się do XIX w.
Henryk5555 / 193.28.187.* / 2015-08-11 12:04
pogiety kraj z ta nasze energetyka kosza nas za przesyl powinni za to robic nowe elektrownie i sieci przesylowe i co i nic bo to zlodzieje ! jakos w arabii jest 40-50 w cieniu i nic nie wylaczaja tylko my zacofany kraj tak robimy mam w d... zarzadzenie pge mam umowe i bede bral ile cche energii i zaden pajac mi nie zabroni to wolny kraj. licza ze im z podatkow damy na modernizacje smieszni sa kazda inna firma jak chce zarabiac musi inwestowac procz energetyki. a propos gratki profitow dla pracownikow ile to dostaja pradu za free za ktory my uzytkownicy placimy ?
kk21 / 77.252.187.* / 2015-08-11 12:01
oszczędzajcie, zużyjecie mniej, zapłacicie tyle samo. (drożej za KWh) przecież nie może się kasa niezgadzać.
dfggh / 88.220.49.* / 2015-08-11 11:57
Polacy nie mają wyjścia i oszczędzają prąd przez cały rok Przecież prąd jest u nas najdroższy na świecie. Musimy go oszczędzać żeby nie iść z torbami.
charlie.. / 83.8.72.* / 2015-08-11 11:56
elity polityczne (nieroby i nieudacznicy )zniszczyli polski przemysl,polska gospodarke i teraz ograniczaja dostep do poradu. strach pomyslec jak by ten caly przemysl pracowal. niestety masa po komunistycznej energetyki nie wytrzymuje. na nowe inwestycje nie stac nowej polski. a i tak mamy najdrozszy prad w europie.
plp / 83.23.221.* / 2015-08-11 11:55
A jak chciwlibysmy sobie postawic elektrownie wiatrowa lub panele to robia wielkie problemy o pedały jedne a teraz karza mi oszczedzac
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
321start / 178.36.201.* / 2015-08-11 11:54
Urządzimy polityków na amen ! Umówmy się że wszyscy w całym kraju włączamy o jednej godzinie wszystko co mamy w domach jak padnie energetyka to nie będą mieli wyjścia i poddadzą się do dymisji .
max445 / 176.115.4.* / 2015-08-11 11:54
Przez 8 lat tego niby rządu PO mogli uruchomić działania które ochroniły by przed taką sytuacją. Czy w Niemczech też mają taką sytuację, Włoszech gdzie upały są większe i trwają znacznie dłużej? Czesie też mają problem z prądem? To Polska pod rządami złodziejskiego PO zamiast dbać o interesy Polski to wypuszczała Olbrychskich, Kazimierzów Butzów, Niesiołowskich żeby głosili ja dobrze jest w Polsce i jak wspaniale rządzi po pod wodzą Bronisława ze WSI. A Kłapacze Tuski co na to że mieli kawal czasu na działanie. Oni chcę nadal rządzić tym krajem żeby go całkiem zniszczyć, dobić. Żeby Polacy stali się całkowitymi niewolnikami pejsatych? Absolutnie nie można dopuścić do tego!!!
Bo pokolenia miną zanim Polska może się wygrzebie z tego jakimś cudem. Polak mądry po szkodzie, to powiedzenie musi przestać być aktualne. Koniec z PO!!!
Leszek 1951 / 5.60.181.* / 2015-08-11 11:52
Efekt zaniedbania w zakresie zarządzania popytem na energię . PSE wyłącza prąd bezkarnie, a za gotowość do redukcji musiałaby płacić. Koszty ponosi gospodarka. Wstyd
Gniewny obywatel / 85.166.87.* / 2015-08-11 11:51
No i mamy powrót do świata Alternatywy z lat osiemdziesiatych - A mnialo być tak wspaniale , zlote lata a tu okazuje się wielka klapa . Ha-ha-ha
karolina995 / 83.6.198.* / 2015-08-11 11:50
Najpierw złodzieje z PO i PSL rozkradli i ograbili Polskę a teraz każą Narodowi oszczędzać . Oszuści !!!
DA633 / 171.25.230.* / 2015-08-11 11:48
PYTAMY PREMIERA PIECHOCIŃSKIEGO:
- CZYM ZASKOCZY PSL WYBORCÓW W NADCHODZĄCYCH WYBORACH?
- NO, GŁÓWNIE SWOJĄ OBECNOŚCIĄ NA KARTACH DO GŁOSOWANIA
Moje imię / 91.212.165.* / 2015-08-11 11:44
I niech w końcu zgaśnie to światło to pójdę do domu i odpocznę.
Jak zgaśnie wiem na 100% że będzie żyło się lepiej choć ze znacznymi utrudnieniami.
.I.
ja123434 / 89.229.48.* / 2015-08-11 11:41
W 1945 r. w Polsce bieda z nędzą. W czasie okupacji co nie zostało ukradzione przez Niemców , to zostało przez nich zniszczone.

Kraj dobili po wojnie Rosjanie, którzy wywieżli to co ocalało z pożogi wojennej. Przez 25 lat za Gomułki , do roku 1970, do Gierka - powoli kraj odbudowywano i powstało nowe górnictwo, hutnictwo, budownictwo, przemyśł chem, farmaceutyczny, włókiennictwo, oraz stocznie, porty, energetyka, elektryfikacja wsi w całej Polsce. Powstały nowe miasta, dzielnice. Utworzono solidny bank i zakład ubezpieczeń. Było mroczno i siermiężnie, praca była.Po 1970 Gierek przez dekadę, rozjaśnił trochę nasz żywot. Unowocześnił przemysł, postawił na budownictwo mieszkaniowe , powstał nowy przemysł samochodowy, otworzył nam okno na świat. Potem mrok dekady Jaruzelskiego. W 1989 przyszło NOWE! Po 26 latach NOWEGO co nam pozostało ze starego? Przemysł ciężki zlikwidowany i wiele innych,a z czasów Jaruzelskiego został 20 stopień zasilania w energetyce.
WY-kopacz / 213.77.0.* / 2015-08-11 11:39
NAJWAŻNIEJSZE były zmiany organizacyjne w tzw. ENERGETYCE; poziome, pionowe, pionowo-poziome konsolidacje i dzielenie Miał byc efekt SYNERGII i OBNIŻKA CEN PRĄDU. PO-nadto miało to umożliwić tez UNOWOCZEŚNIENIE przy MNIEJSZYCH KOSZTACH. A wyszło jak zawsze. Ale najważniejsze, że KUA kolesi z PO i PSL obsadzila tysiące wysokopłatnych stanowiskach kierowniczych oraz w radach nadzorczych 9ciekawe co si tam tez robią0 dokładając jako listek figowy marnych merytorycznie ale uległych działaczy związkowych, zgraja POstkomuchów i SB-ków, którzy musza sobie dorobić do marnych 5-10 tysięcznych emerytur. I tak to się kręci. A Gospodarka jak PIES... Pies im mordę lizał....BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ (ale co ju,z chyba wszyscy wiedza ), że NIE WSZYSTKIM - tylko wybranym KOLESIOM...PO-za tym sprawdza sie to co mówiła Bieńkowska do Wojtunika nt. BONZÓW górniczych. Trzeba to pamiętać bo wybory tuż tuż. Ale Kopaczowo-Miśkowa propaganda SUKCESU już ostro pracuje,. W koszulach , z PO-dwiniętymi nogawkami i mankietami oraz trampkach.

Najnowsze wpisy