Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Ograniczenia w samozatrudnianiu od stycznia?

Ograniczenia w samozatrudnianiu od stycznia?

Money.pl / 2006-11-14 08:56
Komentarze do wiadomości: Ograniczenia w samozatrudnianiu od stycznia?.
Wyświetlaj:
FRODO / 81.168.162.* / 2006-11-15 12:58
Bardzo dobrze.... skończy sie wykorzystywanie ludzi przez firmy ubezpieczeniowe... które zatrudniają agentów... nie biorąc na siebie żadnych kosztów i żadając za upadłe polisy zwrotu wynagrodzenia, nawet po zaprzestaniu współpracy.... POPIERAM TE OGRANICZENIA BO TO PATOLOGIA.
bylbo / 62.111.152.* / 2006-11-15 07:48
Wiedziałem, że to nastąpi, tylko nie wiedziełem kiedy. Korwin widzisz i nie grzmisz? Ciebie jeszcze usłyszą, błagam spróbuj bo w tym kraju z fachowcy są zatrudnieni głównie w ten sposób, a jak im się zmieni to pouciekają.
Błagam tupnij w telewizjach na tych baranów.
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-11-15 04:30
Wyszło szydło z worka obiecanek cacanek Zyta Gilowska Economic Superstar.
Miały być obniżone koszty pracy.
A co mamy.
Likwidację możliwości obniżenia kosztów pracy, jaką dawało samozatrudnienie.

A jeśli chodzi o zdanie pracowników o wysokości obciążen ZUS to mam historię z życia wziętą.

Kieruję niewielkim przedsiębiorstwem budowlanym. Niedawno odbyłem rozmowę z grupą rzemieślników, bardzo dobrych i wydajnych fachowców, którzy pracowali na naszych budowach. Zgłosili gotowość zatrudnienia się na umowę o pracę na następujących warunkach:
- "na rękę" 3500 zł miesięcznie plus zwrot kosztów paliwa (mieszkają około 30 km od siedziby formy) jeden samochód dla trzech
- chcą pracować, pokreślam CHCĄ PRACOWAĆ, po dziesięć godzin od poniedziałku do piątku, a w co drugą sobotę krócej
- na liście płac do opodatkowania i składki na ZUS chcą mieć tylko tyle, żeby zapłacić "ZUS minimalny".
Ponieważ firma prowadzi pełną księgowość nie mamy możliwości, żeby płacić "pod stołem".

Kiedyś na budowie dowiedziałem się od jednego z nich przy okazji, jak bardzo roztropnie odkłada "na starość". Oszczędza mianowicie w funduszach inwestycyjnych, planował zakup lokalu na wynajem.

Myslę, że jak ktoś jest roztropny i zapobiegliwy to niezależnie od wykształczenia i pozycji społecznej nie potrzebuje opieki państwa ani solidaryzmu społecznego. A jak ktoś uważa że ma dostać od państwa, to po prostu wegetuje.
adam222 / 213.136.235.* / 2006-11-14 18:34
Ja też uważam, że trzeba to zlikwidować. Nie może być tak, że wypycha się na siłę pracownika na własną firmę, chociaż on jej nie chce, tylko po to aby firma miała mniejsze koszty. Pracownik taki traci później na wysokości emerytury i możliwość zniżki przez dwa lata jakby chciał sam coś otworzyć.
UPRośćmyTO / 212.106.24.* / 2006-11-14 21:18
Pewnie! Na siłę można tylko zmuszać pracodawcę do bawienia się w coraz większą biurokrację, tworzenie funduszy socjalnych, obliczanie i wypłacanie składek, zasiłków i innych p******. Ja dogadałem się z ludźmi, pozakładali firmy zanim ktoś na to w Polsce wpadł, późniejsze obostrzenia wyszły nam tylko na dobre: praca bez bezpośredniego nadzoru wyzwoliła w nich jeszcze większą samodzielność, przestali wyskakiwać zimą w sweterku do sklepu na rogu bo ZUS nie płacił prywaciarzom za zwolnienia krótsze niż 30 dni i stali się zdrowsi. Są wspaniali i nawet po miesiącu mam do czego wracać. Nawet nie myślałem, aby podpisać kontrakty z nowymi, zwolnionymi częściowo z ZUSu i zaoszczędzić kilkadziesiąt tys. ale teraz chyba zmięknę i zakończę działalność.
Może znajdzie się sposób na głupie, ograniczające wolność przepisy, ale czy o to chodzi?!
szposzczegawczy / 83.30.134.* / 2006-11-14 22:27
Baju baj - facet pewnie siedzi i wypisuje takie bzdury na zlecenie Lewiatana czy innego kapitalistycznego g...
UPRośćmyTO / 212.106.24.* / 2006-11-15 23:19
do: szposzczegawczy: Z tego co napisałeś zgadza się jedno: jestem facetem. A piszę z doskoku, przez ten kapitalizm, który został zaprzężony do zasilania socjalizmu, (np.ok.20tys.zł rocznie na zatrudnionego w państwowych kopalniach). Bo jak prawie 200 lat temu(!) pisał Aleksander hr. Fredro:
Socyjalizm każdemu równo nosa utrze: Bogatych zdusi jutro - a biednych ... pojutrze!
I proszę mnie nie łączyć z nikim, nawet z Korwinem, który utrzymuje się chyba dzięki temu, że ma co opisywać.
afafas / 83.29.239.* / 2006-11-15 11:21
czy Ty matole wogóle wiesz co to jest kapitalizm??????
pomyliłeś fora
jliber / 212.180.147.* / 2006-11-14 08:56
Bardzo dobrze że rząd likwiduje jedyną opcję (niesprawiedliwą) dla wielu osób aby zostać w Polsce a jednocześnie nie płacić ogromnych podatków. Powinni wyjechać z Polski za chlebem tak jak inni.
maa / 2006-11-14 09:44 / Tysiącznik na forum
Niechże Pan zrozumie ciotkę Zytę. Ona posługiwać się kalkulatorem potrafi i wie, że budżet jest ponaciągany, a tzw. "kotwica" to pic na wodę.

Pensja ministra jest całkiem, całkiem i ciotka Zyta heroicznie walczy o każdy miesiąc na tym stanowisku. A potem? Après nous le déluge! (po nas choćby i potop)
A Pan tu o jakiejś Polsce, emigracji, sprawiedliwości (społecznej?)...

Dobrze byłoby, gdyby Pan miał kiedyś możność porozmawiać z jakimś ministrem finansów. To prywatnie bywają bardzo rozsądni i nawet sympatyczni ludzie. Bywa, że oburzają ich te same, co normalnych ludzi rzeczy. Ale zarudniani są nie przez nas - obywateli, lecz partie, których jedynym celem jest jak najdłuższe rządzenie. Coćby do końca kadencji...

Najnowsze wpisy