Forum Forum emerytalneOFE

Ograniczenia w zapisywaniu się do OFE od 01.01.2012

Ograniczenia w zapisywaniu się do OFE od 01.01.2012

charl / 217.173.194.* / 2012-01-06 18:45
Witam,
w ostatnich dniach chciałem zapisać się do OFE, bo niedawno zacząłem pracować w oparciu o umowę o pracę.
W placówce, w której mogłem zapisać się do wybranego przez siebie funduszu, powiedziano mi, że od początku tego roku można zapisywać się tylko przez internet. Zacząłem szukać informacji o tej zmianie, ale znalazłem tylko drobne newsy związane z ustawą z 25 marca 2011, która weszła w życie 1 maja, a dotyczy m.in. głośnej obniżce składki i zakazu akwizycji.
Czy ktoś wie co się dokładnie zmieniło? Jaki praktyczny wpływ tych zmian?
Pozdrawiam!
wiwan / 2012-01-09 20:20
To ma właśnie związek z zakazem akwizycji. Ta sama nowelizacja ustaw ubezpieczeniowych wprowadziła do Ustawy z dnia 28 sierpnia 1997 r. o organizacji
i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych zapis w art. 81 po ust. 1 dodaje się ust. 1a w brzmieniu:
„1a. Umowa z otwartym funduszem może zostać
zawarta wyłącznie w trybie korespondencyjnym.”;

Można więc- poprzez Infolinię- telefonicznie lub poprzez mail lub formularz WWW wysłać dane niezbędne do umowy- umowa przychodzi w celu podpisania w postaci papierowej na podany adres korespondencyjny, należy ją odesłać.
Można zdaje się też to przyspieszyć- samemu wydrukować formularz, wypełnić, podpisać i wysłać.

Chodzi pewnie o to, że umowa podpisana w palcówce mogła by być wynikiem nagabywania i koloryzowania przedstawiciela. Bzdura, wylano dziecko z kąpielą....

Najnowsze wpisy