Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Olej opałowy droższy od września

Olej opałowy droższy od września

Money.pl / 2007-02-06 18:33
Komentarze do wiadomości: Olej opałowy droższy od września.
Wyświetlaj:
andus / 79.187.220.* / 2008-09-03 17:02
Nie rozumiem jak można karać uczciwych podatników tylko dlatego, że kto inny łamie prawo i używa oleju opałowego do napędzania silników. Pomysł z "częściowym" zwrotem podatków jest założeniem z góry, że zwróci się mniej, bo jako taki wygeneruje dodatkowe koszty w systemie skarbowym. Jakim prawem użytkownicy kotłowni opalanych olejem opałowym muszą płacić jakąkolwiek akcyzę? Czy opalający węglem, gazem, drewnem, nie wspominając o starych oponach i plastikowych butelkach płacą akcyzę? A może błogosławiony wpływ tych nośników energii na środowisko decyduje o przychylniejszym spojrzeniu rządowych "fachowców"?
B.Lewandowski / 87.205.227.* / 2008-10-01 16:15
ogrzewanie olejowe należy do ekologicznych i powinno być preferowane a nie tępione przez nakładanie akcyzy
Dariusz E. Strzeleck / 217.153.53.* / 2007-02-19 13:24
Szanowni Państwo,

Z przerażeniem czytam informacje prasowe o radykalnej podwyżce cen oleju opałowego od miesiąca września 2007.

W system instalacji grzewczej zainwestowalismy duże pieniądze przy budowie domu, dzieki korzystnemu kredytowi z BOŚ, który kilka lat temu wspierał inicjatywy budowy ekologicznych systemów grzewczych. Czy rzeczywiście było warto ponosić dużo wyższe koszty, zamiast zbudować zwykły piec na miał węglowy, lub podobne materiały? Paradoks polega również na tym, że teoretycznie można było kupic piec gazowy, bo rura gazowa istnieje w ulicy, ale miasto Poznań nie wydało zgody na przyłącze, ze względu na brak zgody ze strony sąsiadów. To inna sprawa.

W sytuacji, gdzie ideą jest likwidacja "olejowej" szarej strefy, zastraszający jest projekt rekompenstat dla osób fizycznych, przewidywany w ustawie: nie w całości, lecz w wysokości uznaniowej przez Ministerstwo Finansów, które "wie", jakie jest lub powinno być zużycie oleju na metr kwadratowy budynku w sezonie grzewczym.

Czytajac artykuł w najnowszej "Polityce", jestesmy załamani sytuacją. Nie mamy jeszcze pomysłu jak obronić się przed nieludzkim potraktowaniem przez osoby odpowiedzialne za wprowadzenie podwyzki, ale czy odwetem dla Fiskusa ma być kombinatorstwo ludzi, czy instalowanie nieekologicznych systemów ogrzewania mieszkania lub wody? Jeśli rzeczywiście posiadanie kominka eliminuje mozliwość ubiegania się o zwrot akcyzy (choćby w części), to jak to się ma do idei przedsięwzięcia - "walka z tymi, którzy tankują paliwo do silników wysokoprężnych". Czy argumentacja podwyzki i szafowanie rekompensatami, to nie jakaś gra, niekoniecznie nastawiona na faktyczny cel, jakiemu dumnie przyświeca?

Zwracam się z uprzejmą prośbą i apelem, aby jeszcze raz rozważyć system rekompensat i nie krzywdzić ludzi, którzy mają podwójne ogrzewanie, gdzie tym zasadaniczym jest piec na olej opałowy. System kominkowy w naszym przypadku ogrzewa niewielką część domu, w związku z tym i tak dogrzewanie stale nastepuje z pieca olejowego.

Nieludzkie, "antyekologiczne" ustawy, uderzanie „w kieszeń” osób fizycznych, uczą kombinatorstwa, wyrabiaja złe nawyki robienia tak zwanych przekrętów, kupowania ze źródeł niesprawdzonych, kupowania wyrobów nieatestowanych, może przemyconych, co w przypadku takiego towaru, jakim jest paliwo, może skutkować narażaniem ludzi na niebezpieczeństwa utraty życia i zdrowia.

Proszę o rozwagę i ukierunkowanie mysli na faktycznym celu likwidacji szarej strefy, nie pazernego wyciągania rąk do kieszeni uczciwych, jeszcze myslących proekologicznie, zwykłych mieszkańców.

Pozdrawiamy
Dorota i Dariusz Strzeleccy,
Roger MS / 91.90.77.* / 2008-03-08 09:54
Ci wszyscy Panowie z MF niech się pukną zdrowo w głowę. Argumenty jakie podają za podniesieniem akcyzy aż pachną interesem jaki w tym mają, żeby dowalić uczciwym ludziom chcącym mieszkać w zdrowszym środowisku bez jesienno-zimowych smogów od pieców opalanych węglem i miałem. Już teraz olej jest absurdalnie drogi a podniesienie akcyzy wyeliminuje na przestrzeni 1 roku prywatnych odbiorców. W Polsce, z takimi decyzjami decydentów można jedynie dojść do dziadostwa a nie do czystego środowiska i lepszej jakości życia. Jeśli akcyza zostanie podniesiona zdemontuję swój piec firmy BUDERUS i wyślę Panom z MF, żeby sobie go wzięli na pamiątkę bo mnie nie będzie już potrzebny.
fuks2000 / 2007-02-12 23:53 / Tysiącznik na forum
a rząd tylko dziury łata, koszula cała pocerowana. a tu gospodarce trzeba kłody spod nóg usuwać a nie tracić czas na głupoty. szkoda słów
anty-patriotka / 87.96.87.* / 2007-02-12 22:15
Możecie mi skoczyć. Przez pięć lat paliłam olejem.We wrześniu kupiłam piec na węgiel. Jestem do przodu o ok 5 tyś zlotych.
gladi / 192.229.17.* / 2007-02-23 21:22
ja chętnie Ci skoczę
bizon / 83.12.11.* / 2007-02-08 07:42
Rany, co za umysły siedzą w tym "rządzie" strach się bać!
Nie umią nic wymyślić nikogo nie słuchają i tylko szukają jak jeszcze ukraść kasę od wyborców i przeznaczyć ją na swoje pensje za efektywną pracę.
Greg44 / 212.2.100.* / 2007-02-07 20:24
W Zakopanem sezon grzewczy 2 razy dluższy niż w Warszawie !!! A zwrot akcyzy ?
luked / 83.5.216.* / 2007-02-07 13:51
W zimie i tak nie pojeździ za duzo jak bedzie zimno na opale na nowych silnikach to i tak kiepska oszczednosc na dluzsza mete 5 zl na 100 KM ozczednosci a mozna rozwalic silnik pompe wtryski a tych starych co jezdza na wszystko to i tak juz coraz mniej ale kasy by ile wplynelo przynajmniej taki pomysl to i premia sie nalezy za zorganizowanie wiekszej ilosci srodkow w budżecie
aaaaaaaaaaaaaaaaa / 83.23.72.* / 2007-02-07 07:49
Ten nasz cały sejm to terrorysci powinni wystrzelić, co oni za bzdury uchwalają? Uparli się na ten olej a nie myślą co z ludźmi którzy ogrzewają mieszkania. Najpierw zachęcali aby wszyscy przechodzili na ta drogę ogrzewania bo jest to ekologiczne, żeby teraz im dowalić. Typowe dla naszego mądrego Rzadu. Polska poprostu cofa się w rozwoju , bo ludziezaczynają znów montować ogrzewanie na węgiel zamiast na gaz i ropę. Smutne ale prawdziwe, tylko taki cyrk może być w Polsce.
Do pana " oljeto" ma Pan racje ich gówno obchodzi bo zarabiają 10000 miesiącznie a nie jak my 1000
olejto / 83.5.161.* / 2007-02-06 22:54
Banda nirobów i naciągaczy sprawuje tzw. władzę ustawodawczą. Po co się wysilać? Najlepiej przywalić podatek, akcyzę itp.itd... tym co aby funkcjonować i tak muszą zapłacić, a skąd wezmą? Gó....w...no to naszych ustawodawców obchodzi! Wszak podgrzewany chodnik pod pałacem prezydenta trzeba za coś zrobic !!!!!! Złodzieje!!!!
J.T. / 83.8.209.* / 2007-02-06 18:33
Fiskus jest śmieszny aż do płaczu.
Komu ONI chcą sprzedac ten drogi olej opałowy .!
Już w tej chwili większość firm wycofała się z ogrzewania olejowego. Ja zrobiłem podobnie (zuzywałem rocznie kilkadziesiąt tysięcy litrów)
Im się wydaje że podatnicy nie potrafią liczyć?!!!

Coś niesamowitego w tej bezmyślnej pazerności.
Zainteresowana / 83.19.176.* / 2008-06-27 14:49
Żeby rządowi i tym wszystkim ofermom dali przeżyć i zapłacić wszelkie rachunki z 1000 złotych to nie było by takich głupot, ale oni żyją w przepychu a nam nawet ciepło chcą zabrać, bo w takich cenach paliw, już nie stać nas na ogrzewanie, namawiali na ogrzewanie olejem opałowym ekologicznym a teraz mydlą nam oczy brak słów.

Najnowsze wpisy