Forum Forum prawnePracy

oodanie krwi badac na stazu

oodanie krwi badac na stazu

koralka33 / 2013-02-21 09:43
jestem juz miesiac na stazu z urzedu pracy, chcialabym isc oddac krew w ktorys dzien czy w zwiazku z tym przysluguje mi dzien wolny tak jak normalnemu pracownikowi?
Wyświetlaj:
bisaga / 2013-02-21 10:43
dziwne, wydawalo mi sie, ze jest jakis zabics, ze pracownikowi przysluguje z tego tytulu dzien wolny...
szklarek / 2013-02-21 11:04
Nie dziwne. Jest to zdecydowanie CZAS wolny na podstawie
par. 12
Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy.

tekst aktu:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/dziennik-ustaw/rozporzadzenie;ministra;pracy;i;polityki,dziennik,ustaw,1996,060,281.html
szklarek / 2013-02-21 09:53
NIE.
Jest to* uprawnienie pracownika, stażysta nie jest pracownikiem, nie ma umowy o pracę.

* nawet pracownik nie dnia wolnego, ale czas wolny- jeśli odda krew na początku dniówki, przed dniówką musi po prostu dotrzeć do pracy, no chyba że fizycznie jest to niemożliwe- bo stacja krwiodawstwa jest np. w innym powiecie.

Dopiero uzyskanie zwolnienia lekarskiego od lekarza w stacji na dzień oddania będzie podstawą usprawiedliwionej nieobecności stażysty. Np. na skutek osłabienia, krwotoku itp.

Najnowsze wpisy