Opcje

Przemo315 / 212.160.106.* / 2006-02-21 16:31
Mam propozycję nowego tematu na forum. Od jakiegos czasu inwestuję w opcje na WIG (fajnie by było poinwestować w opcje na akcje, ale póki co płynność a co za tym idzie spready są bardzo niezadowalające) i uważam, że to świetna propozycja dla ludzi, którzy tak jak ja mają ochotę na dużą dźwignię finansową przy bądź co bądź ograniczonym ryzyku (do wysokości premii oczywiście w długiej pozycji). A co wy sądzicie o tych instrumentach?Jakie są wasze doświadczenia związane z tymi instrumentami? itd. itp. po prostu chciałbym rozpocząć dyskusję na ten temat
Wyświetlaj:
gabrik / 2006-02-22 15:01 / portfel / Wierny Forumowicz
już widze że wysokość potencjalnych zysków przysłania ci ryzyko ,jeśli grasz na opcjach to wiesz że obstawiasz wzrost lub spadek więc kolejna zabawa w lotto.Mam pytanie czy wystawiasz opcje czy tylko kupujesz i sprzedajesz?
Przemo315 / 212.160.106.* / 2006-02-22 16:44
Wystawiłem ponad 100 opcji sprzedaży na poziom WIG20 1600 i 1700, ale z datą wykonania w grudniu. Jak wiadomo WIG20, był trochę wyżej, więc trochę zarobiłem. Zgadzam się, że opcja to rodzaj zakładu. Jednak strategii jest tyle, że dla każdego można znaleźć taką, która mu odpowiada. Poza tym fakt, że jeśli inwestujesz w akcje to masz do dyspozycji w zasadzie tylko długą pozycję (biorąc pod uwagę możliwość krótkiej sprzedaży na GPW) powoduje, że siłą rzeczy zawsze obstawiasz jeden wynik -wzrost. W opcjach jest inaczej. Jestem niezależny od trendu. Więc pytanie kto bardziej ryzykuje jest retoryczne.
Inna rzecz jest taka, że chociaż w poprzednim czasie obstawiałem wzrost indeksu, to kupiłem też opcje sprzedaży, żeby zabezpieczyć pozycję w akcjach. Tak więc inwestowanie w opcje niekoniecznie musi to być spekulą.
mearlon / 2006-02-21 18:47
jestem zielony w tych klimatach alejak mozesz podaj gg to moze moze

Najnowsze wpisy