Forum Forum inwestycyjneFundusze

Opinie o Doradztwie Finansowym EFEKT i pytanko w sprawie III filaru w Commercial Union.

Opinie o Doradztwie Finansowym EFEKT i pytanko w sprawie III filaru w Commercial Union.

krisfour / 2006-11-14 10:47
Witam.
Jestem laikiem jeżeli chodzi o inwestowanie, ale chciałbym zacząć inwestować w fundusze inwestycyjne. Był u mnie człowiek z firmy Doradztwo Finansowe EFEKT (www.doradztwofinansowe.pl) i przedstawił ich ofertę. Miał ktos moze do czynienia z nimi lub może coś o nich powiedzieć? Nie znam tej firmy i nigdy o niej nie słyszałem, więc nie wiem czy można im zaufać. A może lepiej zacząć współpracę z jakimś innym doradztwem finansowym jak np. Expander czu Open Finance? Jeżeli tak to kogo polecacie?

Mam złe doswiadczenia z funduszem emerytalnym (III filar) w Commercial Union. Po wpłacaniu ponad 3 lata jestem nieźle w plecy. Nie zmianiałem opcji funduszu - jestem w gwarantowanym. Nie wiem czy rezygnować z tego czy może zostać na razie i zmienić opcję funduszu gwarantowanego na jakis bardziej dynamiczny. Co polecacie w tej sprawie?

Z góry dziekuję za odpowiedź i pozdrawiam.
Wyświetlaj:
asanna zoja / 83.29.201.* / 2018-09-28 14:21
Witam wszystkich, czy ktoś kojarzy może gościa z EFEKT, który w 2006 roku w KRAKOWIE namawiał ludzi na Skandie? Potrzebuję wiedzieć jak się nazywał.
Pozdrawiam
smansung / 165.231.22.* / 2014-12-30 11:18
Zdecydowanie zgadzam się z tym co napisał bbb. "Sieciówkowi" doradcy patrzą na prowizję i na to, co obecnie mogą najkorzystniej sprzedać.80 % sprzedaży a 20 % serwisu. Lepiej już poszukać niezależnego specjalisty z doświadczeniem, który zaproponuje nam korzystne portfele inwestycyjne i zapewni serwis, a nie jest związany umowami sprzedażowymi.
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

bbb324532 / 78.10.83.* / 2014-12-21 13:54
Doradca efektu sprzedał mi skandię, która ma bardzo duże koszty obsługi. Teraz płacę za swoją głupotę i nie sprawdzenie/przeliczenie wszystkiego dokładnie. Zaufałem doradcy - czego już nigdy nie zrobię.
Po kilku latach zgłosił się do mnie doradca z phinance (efekt zmieniło nazwę, zostało przejęte czy po prostu sprzedało dane kontaktowe). I stwierdził, że mam nieopłacalny produkt i może mi go rozwiązać (za 3 miesiące) a już teraz chciał mi sprzedać inny. Chciał to zrobić dokładnie w grudniu (czy koniec roku wymusza na doradcach zrobienie jakiegoś wyniku finansowego?). Zaproponowałem, że najpierw niech rozwiąże mi skandie a potem może sprzedawać mi nowy produkt. I już więcej się ze mną nie kontaktował.

Odpowiedzcie sobie sami:
1) Czy jest w interesie doradcy Wasz zysk czy otrzymanie prowizji od sprzedaży produktu?
2) Skoro teraz mówią że skandia jest nieopłacalna to dlaczego kilka lat temu ją sprzedawali? Przecież jako doradcy finansowi już wtedy to wiedzieli.
-olsniony / 85.221.249.* / 2015-01-18 22:26
Witam,

Proponuję sprawdzić ile jesteście w plecy na Skandii, ja włąsnie doznałem szoku. Wpłacane przez cały ten rok (nie liczac wcześniejszych składek) składki i jak by nie liczyć to wychodzi jakbym nie płacił składki wogóle. Pieniądze wyrzucone w błoto.

Pzdr
styd mi:( / 62.150.30.* / 2013-11-13 07:36
Pracowalem w firmie Efekt ktora powinna nazywac sie raczej Defekt.
Nie wchodzcie w to bo stracicie.
schiz / 83.143.137.* / 2013-05-15 22:54
Jestem w podobnej sytuacji jak Wy. Zbyt duże koszty ukryte sprawiły, że mam sporo w plecy po 8 latach. Na szczęście znalazłem dobrego doradcę, bo w 2 lata odrobimy stratę. Jeśli ktoś chciałby namiary to zapraszam na maila. Jest to jeszcze tak dobrze zrobione, że specjalista najpierw wylicza Ci ile jest do tyłu i proponuje naprawdę dobre rozwiązania, a w dodatku sam na sobie je testował więc ma informacje z pierwszej ręki... Z resztą można się samemu przekonać w końcu nic się nie traci.
Rena 525 / 87.207.66.* / 2013-05-05 18:55
Jestem klientem firmy EFECT
PORAŻKA
Wykazałam zbyt małą ostrożność w kontakcie z firmą EFECT.
Przedstawiciel – elokwentny z miłą aparycją, sprzedał mi produkt SKANDII. Obiecywał bieżące informacje o sposobie inwestowania – niestety nie ma takich zapisów w umowie.
Podpisując umowę nie uzyskałam od niego konkretnej informacji o wysokości kosztów obsługi, uznałam, że za informacje o inwestowaniu trzeba płacić, a poza tym przedstawiciel wzbudzał zaufanie. Tu pragnę nadmienić, że polecił mi go brat.
Po około pół roku inwestowania przedstawiciel poinformował mnie, że nie będzie mi już przekazywał jak mam inwestować pieniądze bo nadrzędny urząd zakazał takich praktyk, podał portal, na który mam się zalogować i pozyskać niezbędne mi informacje. Na portalu są ogólne zasady inwestycyjne.
Jednym słowem zostałam sama z trudnymi dla mnie decyzjami i płacę firmie – sama nie wiem za co – odradzam kontaktów z tą firmą.
Mikołaj Szpak / 212.106.24.* / 2013-11-28 13:53
Orzeczenie sądu najwyższego pod koniec roku 2012, pozwala na rozwiązanie tego typu umowy i wyciągnięcie pieniędzy (niestety często przy pomocy prawnika- koszty nie są aż tak duże) bez opłat za wcześniejsze rozwiązanie umowy.
Ja się dowiedziałem o tym i tak zrobiłem dzięki informacji od swojego doradcy z Efektu. Poinformował mnie o tym i pomógł załatwić formalności.
Teraz mam inny produkt podpisany dzięki pomocy doradcy w którym koszty są bardzo niskie i zarządzanie spadło na Dom Maklerski.
IZA3636 / 88.199.134.* / 2012-08-02 14:18
WITAM ZOSTALAM POSZKODOWANA PRZEZ FIRME EFECT WLASNIE SIE TOCZY SPRAWA W SADZIE PRZECIWKO MNIE .CZY SA OSOBY POKRZYWDZONE PRZEZ TA FIRME BARDZO PROSZE O KONTAKT 798028180 IZA
lublinianin_30 / 178.15.132.* / 2012-05-30 07:38
Firma Efekt to jeden wielki kant i szit.
Od ponad roku wzialem produkt Aegon plus na 10 lat.
Wykresy tabelki cuda na kiju -jednym slowem miliony-pokazywal przedstawiciel.
Skladki miesieczne po 400zl i co miesiac mial byc wysylany portfel ulozony przez specjaliste jak alokowac skladki.
Mowiac krotko po roku jestem w plecy ponad 800zl.
Zadnych portfeli wysylanych do mnie regularnie,!!! jakby nie kumpel ktory ma to samo gowno, bylbym w plecy conajmniej kilka razy tyle.
Zero wspolpracy, oplata pobierana za obsluge itp, tyle ze gdzie ta obsluga.
Place co miesiac i sam musze decydowac i pilnowac jak to plywa wszystko w tym gownie.
Mialo byc tak, te gdy zechce zrezygnowac to mozna bedzie odsprzedac wklad nowemu klientowi.Ni huhu, traci sie 95% wkladu.
Kasy mam nie narzekam, ale w****** mnie jak mnie ktos jawnie oszukuje.
Zaluje ze dalem sie naciagnac na to mojemu koledze.
Jako mocno w******** klient opisuje ta wiadomosc na wszystkich mozliwych forach jako przestroga dla innych ciezko pracujacych na swe piniadze ludzi.
Nie dajcie sie zmanipulowac jak ja.Juz lepiej wyjdziecie na byle jakiej lokacie.
pozdrawiam
koralik / 89.67.77.* / 2012-07-23 20:51
Czy można złożyć gdzieś na nich skargę lub coś w tym stylu? Mnie "doradca" zapomniał powiedzieć że muszę te pieniądze przekładać na różne portfele a wręcz przeciwnie - zapewnił że nic nie muszę z nimi robić tylko będą same rosły o 10% w stosunku rocznym. W tej chwili jestem do tyłu kilkaset zł... Z jednej strony mogę mieć pretensje do siebie ale z drugiej myślę że w końcu od tego to oni są DORADCAMI a nie ja i powinni się na tym znać chociaż trochę. Wiecie może czy jest ktoś kto mógłby się nimi zająć?
majaka / 178.73.63.* / 2011-11-27 16:16
Uważajcie na tą firmę! Mam z nią bardzo złe doświadczenie! Po pierwsze jeden z doradców finansowych namówił mnie na inwestowanie swoich funduszy w aegon i wszystko byłoby ok gdyby nie fakt, że po podpisaniu umowy odszedł z firmy efect i nie odbiera telefonu, a ja teraz przez 10 lat muszę się martwic żeby nie stracić kasy. Po drugie doradca kredytowy z firmy Efect niejaki Pan W.L.(uważajcie na niego!) Gdy bank prosił o doniesienie w konkretnym terminie dodatkowych dokumentów w trakcie załatwianego kredytu, to Pan wspaniały doradca zapomniał złożyć ich do banku (ja osobiście nie mogłam tego zrobić, ponieważ załatwiając kredyt z doradcą niemożna działać na własną rękę) i kredyt przepadł, trzeba było załatwiać wszystko od nowa...Oczywiście już bez pomocy super doradcy firmy Efect!
doradcagosc / 77.115.234.* / 2011-09-19 19:06
UWAGA EFECT S.A równa się PHINANCE S.A. EFECT doradztwo finansowe zmienił nazwe firmy na phinance sa. ich strona internetowa phinance.pl. Ci sami kierownicy, pracownicy, własciciele. nie polecam i ostrzegam.
to nie nowa firma to caly czas ten sam EFECT SA
znalazłem / 95.108.105.* / 2013-01-08 22:30
może warto się zapoznać.. a dopiero potem "odkrywać Amerykę"
firma chyba nie chce nic ukrywać...
oszukana klientka / 89.72.30.* / 2012-07-01 12:30
bardzo żałuję,że zakupiłam produkt phinance.
Sama idea oszczędzania nie jest zła.Idea doradztwa przez fachowców też nie.Winni są ludzie pracujący w tego typu firmach..Początkowo budują atmosferę zaufania i zainteresowania potrzebami klienta.Jak już go złapią w sieć,przestaje być ważny.Niech traci swoje pieniądze.
POLA82 / 185.107.67.* / 2019-11-28 16:29
Ja również mam bardzo złe doświadczenia z firmą PHINANCE.Daliśmy się nabrać cwaniakowi przebranemu w miły uśmiech i drogi garnitur pana Rafała z Krakowa. Przestrzegamy wszystkich, którzy się nie znają tak bardzo na finansach jak my nie ufajcie im, bo stracicie dużo pieniędzy. Ponad 10 tysięcy złotych straconych w powietrzu.. Ale ważne,że pan Rafał awansował na kierownika okręgu oraz pojechał na fajne wakacje za nasze pieniądze. Nie miałabym sumienia spać jakbym tak oszukiwała klientów jak oni.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Rafal_88.]
agencik / 79.185.123.* / 2011-08-13 23:26
Przecież agent nie może klientom udzielać rad dotyczących ich funduszy. Wg polskiego prawa świadczenie usług inwestycyjnych bez uprawnień doradcy finansowego wiąże się z karą 0,5 miliona
JAa185 / 89.67.176.* / 2012-11-28 11:46
W Polsce jest ok. 300 licencjonowanych DORADCÓW także nie ma możliwosci żeby w każdej formie finansowej oni pracowali. Firmy finansowe dają klientom pewne narzedzia do inwestowania ale nikt nie będzie za klienta decydował przez cały czas. Jak komuś sie wydaje że bedzie wpłacał co miesiac a ktoś będzie mu to caly czas lokowal i zarabial to sie myli.
Stetkhe2 / 77.236.26.* / 2011-07-09 08:54
Właśnie miałem do czynienia z firmą Efect odział w Krakowie, moja opinia jest taka:
-doradztwo w sprawie kredytu ŻADNE wręcz ŻAŁOSNE
-podstawa działalności to sprzedaż ubezpieczenia (do kredytu)przed podpisaniem umowy kredytowej
-klient tego biura MUSI sam się dowiadywać o stan swojego zlecenia kredytowego
-często (osobiście znam trzy osoby)które czekając na decyzję kredytową po skompletowaniu wszystkich dokumentów jest ole...a bo firma obiecując decyzję od dwóch do trzech tygodni nie więdzą nic o swoim kredycie średnio dwa a nawet trzy MIESIĄCE
-w przypadku odmowy kredytu panowie nie interesują się klientem (bo ubezpieczenie już jest wpłacane)
-nie potrafią doradzić tylko bazują na niewiedzy i chodzeniu na łatwiznę
wiem co piszę bo miałem teki przypadek teraz starm się o kredyt sam bezpośrednio w bankach i efekt moje działania jest taki że po półtora tygodnia od pierwszej rozmowy w pewnym banku czekam na przelew a nie na decyzję
Efektem działania Efectu jest stres nerwy i płacone ubezpieczenie a resztę zostawiam Państwu do oceny i decyzji
Pozdrawiam Wszystkich
Publiusz Enigma / 83.20.215.* / 2012-04-30 18:28
Byłem doradcą firmy Efekt- bardzo krótko, bo nie miałem sumienia u nich pracować. Zacznijmy od tego, że nie jest to żadne doradztwo finansowe, tylko firma agencyjna zajmująca się pośrednictwem sprzedaży. W swojej ofercie mają kilka produktów ok 5. Najpopularniejsze to Axa, Skandia i Aegon. Mogę spokojnie powiedzieć, ze bezczelne okłamywanie klientów jest naturalnym zjawiskiem w tej firmie. Nie istnieje żaden dział analityków który przygotowuje strategie dla klientów :) Tak samo w momencie kiedy doradca odchodzi z pracy nikt się klientem nie zajmie- jeśli podpisał umowę III filarową to jeżeli sam nie rozezna w funduszach to nikt mu nie zrobi efektownej alokacji. Serwisowanie klienta po prostu nie istnieje w tej firmie. Teraz zmienili nazwę na Phinance. Uważajcie na nich!!!
gościu / 78.30.112.* / 2011-08-28 23:58
Ja też miałem kontakt z agentem Efectu. Sprawa kredytu firmowego. Pośpiech, masa dokumentów jak do wywiadu gospodarczego, spotkania i czarowanie. Całość trwała ponad pół roku. Efekt końcowy agent sprzedał mi polisę Skandii za 1000 zł/m-c tytułem "zaliczki na kredyt". Kredyt dostałem w ciągu 3 dni po osobistej i jednorazowej wizycie w BZ WBK a Effect olałem. Skandię też mam już Aegona
były klient / 178.180.31.* / 2011-08-07 23:18
Podpisałem umowę z firmą AXA na fundusz inwestycyjny, poprzez Efekt. Szybko jednak mój kolega przestał mi pomagać, miała to robić bardziej doświadczona osoba. Miałem propozycje zmiany portfela co miesiąc niemalże. Doprowadziło to do sporej straty u mnie na rachunku. Brak kontaktu z opiekunką moją rzekomą. Wysłałem więc rezygnację z Efectu, do Axa. Dzwonili do mnie z Poznania (siedzicba Efect-u), że mają dla mnie dobrą propozycję. Po sprawdzeniu okazało się, że kolejne razy chcieli mnie wpędzić w straty. Przedstawiane propozycje ustawienia portfela nie były w żaden sposób dopasowane do mojego portfela.
Tadeusz2 / 213.77.35.* / 2011-08-02 08:07
W pełni popieram to co jest napisane. Po podpisaniu umowy natychmiast przestali się interesować poza braniem prowizji a uwowa jest tak skonstruowana, że przez 10 lat nie można się wycofać bo traci się prawie wszystkie pieniądze.
Pozdrawiam wszystkich
klientka Efect / 95.41.148.* / 2011-08-10 13:24
Składki trzeba wpłacać co miesiąc a wypłacać nie można przez 2 lata bo zabiorą 99% uzbieranych pieniążków.Jestem już rok czasu a mój opiekun w ogóle się nie odzywa aby mi cokolwiek doradzić i jestem już stratna 400 złotych czyli 15 tego co wpłaciłam.A miałam w ciągu roku zarobić min. 9,5% więc w sumie prawie 25% jestem w plecy!!!
P.D.F. / 87.205.150.* / 2011-07-09 22:14
Witam panie niby wszechwiedzący, to normalne, że chcieli najpierw Cię ubezpieczyć przed podjęciem wzięcia kredytu. Dlaczego to proste stracisz pracę albo coś nagłego się stanie to kto niby będzie płacił za Ciebie raty kredytów? Rodzina, przyjaciele ?! pozdrawiam za twoje "dziecinne" podejście do sprawy. Nie zrozumiałeś powagi sprawy i nie uświadomiłeś sobie jak to jest WAŻNE!
Publiusz Enigma / 83.20.215.* / 2012-04-30 18:32
Firma Efekt żadnymi kredytami nigdy się nie zajmowała :) Poza tym jest to III filar, czyli polisa ubezpieczenia na życie, a nie ubezpieczenie kredytu.
asfas / 89.76.203.* / 2011-07-11 12:29
ubezpieczenie od utraty pracy to ściema bo trzeba być bezrobotnym bodajże przez min. rok by je otrzymać. a kredyt za coś spłacać przez ten rok trzeba
ślicznotka / 83.4.216.* / 2011-06-01 15:07
według mnie nie można ocenić obiektywnie sytuacji. W takiej firmie pracuje mnóstwo doradców i doradców. Ja osobiście znam chłopaka , który jest profesjonalistą w tym co robi i pracuje w Efect, ale niestety słyszałam również bardzo negatywne opinie na temat dzialalnosci innych ... Sam musisz zbadać z kim masz do czynienia ...
B. / 62.233.163.* / 2011-05-31 15:09
Witam.

Bardzo stanowczo odradzam jakiekolwiek kontakty z tą firmą. Mojemu ojcu znajomy niestety polecił EFEKT. Chodziło o uzyskanie pożyczki (mój ojciec ma 76 lat, i nie jest to takie proste). Pracownik zwodził ojca trzy miesiące z hakiem. Ojciec stracił mnóstwo czasu, nerwów i pieniądze
dor.finansowy / 178.73.48.* / 2011-04-20 19:16
Tak sobie to czytam już kolejne forum i nie ważne jakiego produktu inwestycyjnego
dotyczy, znakomita większość mówi o jakiś kłamstwach, oszustwach, że to rozbuj, wszyscy
kłamią i oszukują, zarabiają na kliencie a nieliczni zyskują.
Możemy mieć najtańsze i najlepsze narzędzie inwestycyjne na świecie, ale jeżeli nikt nim
nie zarządza to i tak trzeba liczyć na prawdopodobieństwo zysków i strat.
Jak dobierać rozwiązania jak się nie znamy, to warto skorzystać z usług doradcy, ale
dobrego. To jest jak z ubezpieczaniem samochodu, idziemy do multiagenta i on wybiera nam
najtańsze OC czy AC, bo za rok chcę znów nam je sprzedać, a jak bedzie drogie to od niego
nic nie kupimy.
Jak sprawdzić doradce, po numerze tzw. RAU(nr wydany przez KNF)czy rzeczywiście jest
doradcą i po numerze licencji FECIF (unijna organizacja zrzeszająca doradców i
pośredników finansowych spełniających odpowiednie wymogi obsługi klienta i kształcenia
doradcy). Zawsze możemy sami poszukać jakiegoś rozwiązania, które się nam podoba i
odpowiada, a potem skorzystać z usług jakiejś firmy doradczej, a nie bezpośrednio firmy
jakiej rozwiązanie znaleźliśmy. Skąd różnica, różne firmy doradcze sprzedają różne
produkty w większym czy mniejszym zakresie, ale umowy, które mają podpisane z
partnerami(czyli np. z Aegon'em) powodują, że mają lepsze warunki niż sam
przedstawiciel, to znaczy, że taniej może być u doradcy. Kolejna kwestia to wiadomo, że
my doradcy nie możemy zarządzać kapitałem klienta ze względów prawnych, ale można znaleźć
takich, którzy kompletnym laiką wysyłają rekomendacje doradców inwestycyjnych portfeli
modelowych , tym sposobem zwiększają się nasze szanse na zyski i na to co nam obiecują.
Można poczytać informacje o różnego rodzaju formach oszczędzania ja powiem krótko o tych
długofalowych:

Są rozwiązania 3 filarowe, w których mamy jednocześnie ubezpieczenie i inwestycje i to
chyba najgorsze z dostępnych na rynku. Dlaczego ? W związku z tym, że mają krótki okres
opłat likwidacyjnych(2-6lat), gdzieś na kliencie musza zarabiać, bo może wcześniej
zrezygnować. Zatem takie produkty mają dużo droższe ubezpieczenie, w porównaniu jak byśmy
się ubezpieczyli nawet w tej samej firmie oddzielnie. Jeśli chodzi o część inwestycyjną w
pierwszych latach zawsze są wysokie opłaty manipulacyjne. Po okresie, w którym te opłaty
się kończą opłaty za zarządzanie są na normalnym poziomie(rynkowym 1,5-4%), ale trzeba
zwracać uwagę też jaka część potem jest lokowana na inwestycji. Druga sprawa to taka, że
w takich rozwiązaniach mamy małą ilość funduszy, czyli niska możliwość dywersyfikacji ryzyka.

Kolejne tego typu rozwiązania są na tzw. dożycie, że gwarantują nam kwotę na koniec, ale
jak dobrze policzymy to gwarantują nam mniej więcej tyle co wpłacimy, czasem mniej,
czasem trochę więcej, trzeba zawsze sobie dobrze policzyć i wziąć pod uwagę indekasację składek.

Jeżeli nie jesteśmy skłonni do
ryzyka to lepszym wyjściem jest lokata, która podtrzyma chociaż wartość pieniądza.

Również w tego typu rozwiązaniach łączonych w przypadku śmierci dostajemy tylko jedną
kwotę wyższą albo sumę ubezpieczenia, albo wartość wykupu, w praktyce jest to zawsze SU,
to znaczy, że w przypadku śmierci jest tak jakbyśmy płacili bardzo drogie ubezpieczenie,
albo jakby nas okradli z części inwestycyjnej.

Jest jeszcze IKE dość wdzięczna forma, ale zyski z IKE są niewiele wyższe niż na lokacie,
poza tym jest ograniczone maksymalną kwotą wpłat rocznych, a jeśli chodzi o korzyści
podatkowe to są one wtedy, kiedy IKE trzymamy aż do wieku emerytalnego i wypłacamy
zebraną kwotę w postaci renty, a nie kwoty jednorazowej, bo w drugim przypadku i tak
zabierają na dzień dzisiejszy podatek belki.

Są też polisy typu unit-linked, czyli np. aegon w przypadku tych polis ważne jest to co
pisałem na samym początku plus to co napisał opiekuninwestora. Tutaj już pojawiają się możliwości właśnie w "takim Efecie", że biuro maklerskie zarządza naszym kapitałem za np. dodatkowo 0,7% w skali roku, to znaczy, że wykorzystuje to co daje nam rozwiązanie.

Są również polisy uzależnione od indeksów giełdowych róznego rodzaju, tam zarządzający
jest nie potrzebny, bo nie mamy żadnego wpływu na pieniądze, ale trzeba dokładnie wypytać
o koszty tych rozwiązań i o to jak faktycznie wygląda tam zarabianie, a pokazanie wykresu
nie będzie odpowiedzią. Dobrze należy również przeanalizować opłaty.


Dodam tu jeszcze w odpowiedzi na jakiś post dot. gwarancji czy to zysku, czy kapitału. Dobrym przykładem są lepiej rozwinięte kraje pod względem rynku finansowego. Klient "z zachodu" może dostać gwarancję kapitału w tego typu rozwiązaniach i niższe opłaty za zarządzanie np. tylko 1%, cała reszta wygląda tak samo, brak zarządającego = niskie prawdopodobienstwo zarobku.

Wróce również na chwilę do kompetencji doradców finansowych, dalej prównując nas do dużo bardziej rozwiniętego pod tym kontem zachodu, tu przykładem będą niemcy, tam, żeby
dor.finansowy / 178.73.48.* / 2011-04-20 19:21
Wróce również na chwilę do kompetencji doradców finansowych, dalej prównując nas do dużo bardziej rozwiniętego pod tym kontem zachodu, tu przykładem będą niemcy, tam, żeby być doradcą trzeba mieć skończone specjalne szkolenie, ale nie STUDIA oraz zdany egzamin państwowy. W Polsce też przyjdzie chociażby i na to pora, ale skoro w całej Polsce jest ok. 5tys. doradców, to dopiero tworzą i bedą się tworzyć przepisy nas dotyczące, dla porównania w hiszapnii, gdzie chłonność rynku jest prównywalna do naszego jest 44 tys. doradców s niemczech ponad 100 tys.

Na zakończenie jestem pracownikiem efectu od dawna.
Mateuszdzx / 193.104.239.* / 2011-04-26 09:57
Witam Wszystkich,

widzę, że tamat ma już parę lat więc napewno zaglądają tu osoby których szukam.
Dyskutujecie tu czy warto w OVB, czy nie warto, że zwroty prowizji i stres, ale za to duża kasa.
A jakby móc robić to samo, natomiast chwalić się większym prestiżem, odejść od akwizycji a zarabiać stabilniej i lepiej??

UWAGA - dalsza część tekstu tylko dla MLMowców i naprawdę dobrych doradców..

Poszukuję do swojego teamu (praca w tax care, noble bank, idea bank) - LC GROUP paru doradców do sprzedaży AXY, SKANDI i innych produktów. Praca na umowę o pracę + działalność, 1/16 etatu, laptop, komórka i opieka medyczna. Zatrudnienie w noble bank, idea bank lub tax care na stanowisku Asystent Inwestycyjny. Popatrzcie jakie centrala wystawia ogłoszenia na to stanowisko i jakie wymagania. Możlwiość awansowania na Junior Private Banker! Ja Wam daję szansę bez znajomośći dostania się do
najciekawszej grupy finansowej w polsce, zajmowania się private bankingiem, DAJĘ BAZĘ KLIENTÓW grupy NOBLE!!! Baza nie jest nieograniczona ale jest wystarczająca do zarobienia paru tysięcy/m-c. A ponieważ dostaniecie narzędzia, to każdy dodatkowy Klient bo misięcznym obrobieniu bazy to Wasz czysty zysk. Stawki prowizyjne bardzo bardzo atrakcyjne i wysokie.

Poszukuję doradców w ten sposób, bo nie ukrywam jak ktoś sobie radził w OVB czy Efeccie i zarabiał niezlą kasę,ale widział tam główne minusy to tu sobie napewno poradzi. Reasumująć proponuj 1/16 etatu, narzędzia pracy i opiekę medyczną, wsparcie Noble Banku, stanowisko Asystenta Inwestyjnego, i bazę Klientów Banku!!
O reprezentacyjnym biurze na mokotowie, i ogólnym prestiżu związanym z Noble Bankiem już nie wspomne..

Szukam na tym forum, gdyż muszę szybko skompletować team doradców bo nadchodzi naprawdę dużo pracy i kasy i konwencjonalnymi metodami nie zbiorę tylu osób odpowidnich.
A kto się bardziej nadaje jak nie doradca czynny Efectu lub OVB?
Jeśli chcecie mieć w końcu prestiżową pracę (możliwość szybkiego awansu na junior private banker w grupie Noble), dobrze płatną i robić to co lubicie i to co robiliście do tej pory to proszę o przesłanie CV ze zdjęciem na: mateusz.message"małpa"o2.pl
Pozdrawiam,

Mateusz
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy