Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opinie o szczycie UE: Premier zyska, ale na krótką metę

Opinie o szczycie UE: Premier zyska, ale na krótką metę

Wyświetlaj:
E.U.Geniusz / 213.25.195.* / 2013-02-11 11:59
Polska będzie miała najniższy europejski wskaźnik budżetu per capita oraz na kilometr powierzchni, co oznacza po prostu, że inwestycje w kraju nadwiślańskim - z tego cudownego rzekomo źródła rozwoju - będą na najniższym poziomie w ogóle, wśród wszystkich krajów EU!

Teraz tusk bedzie latał i głosił jak to dostali NAJMNIEJ na osobę w całej EU. Pierwsze miejsce (od) końca. No po prostu mniej się nie dało załatwic. Wielki "sucess"
nie dla oszustow / 89.74.233.* / 2013-02-11 09:49
To gigantyczne OSZUSTWO UE - Polska zyska z tego 20% minus skladki do UE - kto zyska zachodnie banki i kontrahenci.Bedziemy jeszcze biedniejsi a oni bogadsi.LICZCIE tylko na siebie!Trzeba opuscic ten kolchoz
sard / 83.24.204.* / 2013-02-09 10:18
Czy kto wie ile wpłacimy do kasy UE w 2014 - 2020 ??? Czemu taka informacja nigdzie się pojawia??? Przecież to jest absolutnie kluczowe
karkkk / 83.27.152.* / 2013-02-09 08:37
strasznie mi was zal. nie wiem czy wasze wypowiedzi sa wynikiem tego ze jestescie niedoj**ani zyciowy i obwiniacie za to innych czy po prostu jestescie przykladem typowego polaka ktory jest mistrzem w narzekaniu niewazne na co i w jakich okolicznosciach... Moze ja zyje w innym swiecie, ale moim zdaniem od wejscia do ue ruszylismy grubo do przodu. polska sie zmienia na moih oczach, srednia zarobkow moich znajomych spokojnie zamyka sie owyzej 5000, nie wsrod nich nie ma ani jednego bezrobotnego, ktory chce pracowac a nikt go nie chce (z wyboru to co innego), a wszyscy jestesmy w grupie 25-30 wiec ze straconego pokolenia, mlodych bez doswiadczenia. do okola praktycznie wszystko sie rozwija, a podobno od 5 lat jest kryzys. oczywiscie sa waly, sa fuszerki, nie jedt tak pieknie jak na zachodzie, ale mozna dumnie powiedziec ze jestem z polski. jak widac jak sie chce to sie da! jedyne czego sie w pl wstydze to polskiego narzekania i tej naszej pesymistycznej mentalnosci.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Coins / 109.173.152.* / 2013-02-09 09:54
Tutaj troszke o co innego chodzi. B. dobrze, ze zarabiasz itd. ja tez nie narzekam. Tylko chodzi o to jak są wykorzystywane te pieniądze z ue i czym są pokrywane po naszej stronie. Pewnie jak wiesz historia ekonomii dokładnie pokazuje dokąd prowadzi nadmierny dług, a większość inwestycji jest pokrywanych za pomocą długu własnie. Do czego zmierzam. Kiedys moze sie okazac, ze to co zarabiasz stanie sie g. warte, o to chodzi. Taka polityka niby darmowych pieniedzy wykancza kazdy kraj po kolei. Jesli mozna drukowac to po co pracować, powaliło wszystkich dookoła zniekształciło giełdy, surowce całą ekonomie globalną.
cyna 1 / 195.14.116.* / 2013-02-09 06:51
premier usłyszał " wyjdż stąd "
kota / 83.22.114.* / 2013-02-09 06:39
Ten niby sukces to dopiero nastąpi. Na razie ta niby kasa jest za grubą, matową szybą. Tusk, będąc w euforii niby sukcesu nic nie mówi o obwarowaniach jakie są nałożone na korzystanie z tej kasy. Aby nie zmącić obrazu nic na razie nie mówi się o sytuacji "wydojonych" z kasy na tzw. wkład własny samorządów. Niby kasa jest, ale czy ten rząd potrafi z niej skorzystać, szaro to widzę. Dotychczasowe doświadczenia wskazują, że im więcej kasy wydano tym większe jest bezrobocie i tym gorzej zaczyna jest zwykłym ludziom, a że te 7-8% się cieszy to już jest inny temat, ale oni tego państwa nie utrzymają.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
1999 / 81.246.212.* / 2013-02-10 07:59
Masz racje, kota.
Wklad wlasny samorzadow moze stac sie glowna bariera w wykorzystaniu srodkow unijnych. Obecnie wszystkie gminy/miasta zadluzone sa maksymalnie. Chyba zajdzie potrzeba znacjonalizowania OFE, obnizenia dlugu i ponownego jego zaciagniecia na doplaty do srodkow z UE.
paulek64 / 178.217.115.* / 2013-02-09 07:56
Tusk się cieszy! zastanówmy się i zacytujmy fragment dowcipu jak staruszkowie idą na 10-te piętro i zastanawiają się czy ONA im da, a jak już byli na 9-tym ledwo dysząc padło pytanie, a co będzie jak ONA nam da!? Tak właśnie co będzie jak ONA czyli UNIA nam da, otóż nowe przekręty, afery, kolejne przetargi, niezrealizowane inwestycje, trzydzieści trzy kartki WNIOSKU na dotacje dla małego przedsiębiorcy a tylko trzy strony WNIOSKU dla wielkich spółek, tysiące nie potrzebnych szkoleń typu, "jak zmniejszyć koszty w firmie" i setki drobnych przekręcików, a na koniec nie do końca dobrze wydane pieniądze, które trzeba będzie oddać!!!!!
edward@ / 46.113.18.* / 2013-02-09 06:30
Trzeba przyznać, że obecna administracja, mimo wściekłych ataków opozycji i kryzysu na kontynencie, radzi sobie całkiem nieźle. Dobrze, że po rządach kumoterskich postkomuchów i niedojd spod znaku krzyża, mamy rząd z klasą. Najlepszym tego dowodem nie są dobre wskaźniki makro, ani sukcesy w Brukseli, ale druga kadencja i nie słabnące poparcie społeczne. Oby tak dalej!
paulek64 / 178.217.115.* / 2013-02-09 08:05
nie bierz takich dużych dawek bo masz zbyt duży odlot!!!!!!
polandczlek / 61.14.146.* / 2013-02-09 06:08
Nie dla siebie, tylko dla Polski. Ale faktem jest, ze znowu nakradnie, zlodziej j*****.
leo2 / 217.170.175.* / 2013-02-09 04:02
Tusk,pochwal się do jakiego doprowadziłeś bezrobocia(ponad 14%,i rośnie),do coraz większej nędzy,upadku gospodarki i wielu afer!!!.Propaganda PO trafia tylko do zmanipulowanych lemingów!!!.
Marcin325 / 94.254.128.* / 2013-02-09 04:48
Człowieku zaniżasz poziom dyskusji. Otwórz horyzonty, poczytaj, przemyśl i wtedy wypowiadaj się o kryzysie w euro strefie i bezrobociu w Grecji, Hiszpanii.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
leo2 / 217.170.175.* / 2013-02-09 05:42
Widać działanie mediów głównego ścieku!!!.Stara zdarta płyta Tuskowej propagandy!!!!!.
emigrant zarobkowy / 86.44.232.* / 2013-02-09 01:42
Jezu... Jaki wstęp! Jakby Polskę uratowano. Donald Daj spokój z tą propagandą niskich lotów. Część Polaków komuna wykształciła i tych kitów po prostu nie "łyka"....
YOU ARE LIAR - w drugim języku Polaków ostatnich czasów...
Oczywiście jako emigrant "ostatnich czasów" nie mogę się cieszyć z moim premierem.
Dlaczego? Dlaczego, choć na niego głosowałem "x"lat temu...
Ano dlatego że ten niby "sukces" nijak się przełoży na dobrobyt (hehe) lub chociaż poprawę warunków życia Polaków. Choć zawierzyłem Donaldowi to teraz czuję się oszukany i nie mam powodów do optymistycznych rokowań. Dlaczego? Dlatego że przez 6 lat nic się nie poprawiło za jego rządów dla PRZECIĘTNEGO POLAKA! Mieliśmy równać do średniej unijnej, tymczasem jesteśmy w szarym końcu jeśli chodzi o zarobki i w czołówce jeśli chodzi o wydatki domowego gospodarstwa... To niewątpliwa zasługa (oprócz gigantycznego rozrostu administracji) ekipy po PISie.
Zaliczyłem za to NIEZAPOWIEDZIANĄ podwyżkę wieku emerytalnego, wyjątkowy wzrost bezrobocia i beznadziejnie niskie zarobki. Czyli wszystko co potrzebne żeby. mnie, 10cio letniego emigranta w sile wieku odstraszyć przed powrotem w rodzinne strony. Rządy PO oceniam jako lata stracone (nie jestem moherem) i jeśli wcześniej Tusk operował większymi kwotami z UE to teraz tym bardziej jestem nastawiony negatywnie że nic z tej kasy nie poprawi życia przeciętnemu polakowi. Proste... Jeśli nie zrobili tego przez ostatnie sześć lat, dysponując większą kasą to teraz nie ma na co liczyć, oczywiste. Nie wierzę już tym szubrawcom z Platformy za ...uja!
halszka31 / 37.7.53.* / 2013-02-09 05:59
Polska to biedny kraj bogatych Polakow.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
brrrrrr / 83.26.6.* / 2013-02-09 06:20
Może warto by się zabrać jednak za politykę proprodzinną i zrównać jakoś najniższe zarobki .U prywaciarzy nigdy nie zarobisz adekwatnie do wykonywanej pracy. Weźmy do ręki gazetkę reklamową tego samego sklepu , który znajduje się w Polsce i w np Austrii- towary kosztują tyle samo albo o trochę więcej i nas. Zasiłek rodzinny należy się wszystkim dzieciom , więc jak by nasi politycy chcieli to by mogli skonstuować odpowoednie ustawy, ale nie chcą
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy