Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opłata audiowizualna wyniesie 12 zł. I będzie nowym parapodatkiem

Opłata audiowizualna wyniesie 12 zł. I będzie nowym parapodatkiem

Wyświetlaj:
??? / 213.158.222.* / 2015-07-01 12:21
NIE MA CZEGOS TAKIE JAK '' PARAPODATEK '' SKORO COS JEST OBOWIAZKOWE !_______JEZELI COS JEST NARZUCANE LUDZIOM JAKO OPLATA OBOWIAZKOWA TO JEST PODATKIEM TYLE ZE PODATEK PODLEGA INNYM ZASADOM !___________SKORO NATOMIAST BEDZIE TO NAZWANE '' OPLATA AUDIO '' LECZ JAKO ZE JEST OBOWIAZKOWA TO BEDA MUSIALY BYC OBOWIAZKOWO UMOWY INDYWIDUALNE BO OPLAT NIE WOLNO POBIERAC NA ZASADZIE OBOWIAZKU WIDZIMISIE GDYZ TO NARUSZA PRAWO MIEDZYNARODOWE !________JAK PREZES TVP ZAWIERA Z KIMS KONTRAKTY TO ROWNIEZ SA DO TEGO UMOWY DLA DWOCH STRON Z ZASADAMI !___________TAK WIEC SEJM MUSI SIE ZASTANOWIC CZY TO MA BYC PODATEK CZY OPLATA BO DO KAZDEGO SA INNE ZASADY !_NIKT W POLSCE NIE MOZE BYC ZMUSZONY DO PLACENIA OPLAT BEZ UMOWY INDYWIDUALNEJ I ZADNE PRAWO NIE ZEZWALA NA COS TAKIEGO......Nieruchomosci sie tez nie kupuje lub zbywa ot na piekne oczy gdyz musi byc umowa dwustronna i tak samo w tu.............Oplata audio to rodzaj pewnego produktu od TVP czyli punktu A dla punktu B czyli odbiorcy wiec musi byc umowa dwustronna a nie obowiazek narzucania odbiorcy czegos czego on moze nie chce kupowac .
Rufuz / 185.28.251.* / 2015-07-01 12:20
Tylko po to żeby pseudo redaktorzy mogli się huśtać. WSTYD POLSKO
oglądacz / 78.9.15.* / 2015-07-01 12:19
Złodziejski kraj - za tą chałę którą puszczają w telewizji poronione programy typu rolnik szuka żony, cała polska śpiewa albo tańczy, nudnawe seriale, powtórki przedpotopowych filmów, głoszenie bredni przez nawiedzonych dziennikarzy że pedał z pedałem stworzą dobrą rodzinę, lansowanie zboczeńców w tej pożal się ... telewizji - mamy płacić.
PJB / 95.160.56.* / 2015-07-01 12:19
PKO to księstwo Prezesa który sam decyduje o obsadzie Zarządu (jeszcze tylko w PZU tak jest). Czy jeżeli Prezes ma pełnię władzy to bierze też pełnię odpowiedzialności? Jeżeli na przewalutowaniu PKO straci miliardy (szczególnie po ostatnich zakupach) to Prezes bierze za to odpowiedzialność?
Adam41 / 213.158.222.* / 2015-07-01 12:17
Oddamy sprawę do sadu w pozwie zbiorowym nikt mnie nie zmusi do płacenia na ta ku.....we i pajaców tam pracujących
STAS / 82.160.83.* / 2015-07-01 12:17
to za ten WAT CO ODZISIAJ WESZLA USTAWA
bum / 83.28.205.* / 2015-07-01 12:16
To nic innego jak tylko zagwarantowanie ogromnych pieniędzy dla politycznych cwaniaków (prezesów i wiceprezesów TVP i Polskiego Radia ) na ich niezasłużone gaże. Żadnych opłat nie powinno być , bo idą one tylko do telewizji publicznej . Prywatne stacje mogą sobie tylko pomarzyć . Jest to dyskryminacja prywatnych mediów. Jak to się ma do uczciwej konkurencji ?????
Ambergoldlandia / 159.205.179.* / 2015-07-01 12:14
To kolejny bzdurny pomysł i osłabianie telewizji publicznej, zabierając jej wpływy z reklam, dając je tym samym stacjom prywatnym. I kto za tym stoi? I kto na tym zarolbi, a kto za to zapłaci, to każdy powinien już wiedzieć.
na osmiorniczki / 31.175.46.* / 2015-07-01 12:12
po wyborach zaczniecie placic , oni pieniadzmiec musza
m502 / 89.64.0.* / 2015-07-01 12:12
Pogonić Lisów, Kraśkę i Karolaka to pieniądze w TVP się znajdą!
RX / 83.7.42.* / 2015-07-01 12:10
Zadać odpowiednie pytanie w referendum; chcesz płacić czy nie?
Aeligius / 77.253.197.* / 2015-07-01 12:07
Nie ma najmniejszej podstawy do wprowadzenia nowego podatku. Tak, bo to jest podatek! Osobiście wyrzuciłem z domu wszystkie telewizory i radia, kiedy kombinatorzy z KRRT zaczęli kusić do donosicielstwa. Śmieszne były skandale, np kiedy usiłowano zmusić do opłaty "abonamentowej" emeryta, który miał telewizor "Szmaragd", zepsuty już od ćwierć wieku, który służył za stoliczek pod doniczkę z kwiatkiem.
Jedynie dostęp do książek i internetu jest dla mnie niezbędny. Bardzo zmartwiłbym się, gdyby owym podatkiem objęto również internet. A może myślicielom przyjdzie "taka pomysła" do głowy, by i książki objąć opłatą abonamentową?
sdsd / 5.226.104.* / 2015-07-01 12:12
masz komputer i internet? wystarczający powód byś miał obowiązek płacić abonament radiowo telewizyjny. taki sprzęt też odbiera radio. wszystko w temacie.
Spineer537 / 217.168.131.* / 2015-07-01 11:57
To pierwszy do dawna rozsądny pomysł (choć nie wiem, czy dopłata do rachunku za prąd nie jest bardziej sensowna). Jak czytam te komentarze, to widzę że Polska to kraj schizofreników. Z jednej strony marzy nam się wolność tak skrajna, że już anarchia, z drugiej - są skłonni wybrać PiS, który z wolnością ma tyle wspólnego co demokracja ludowa z demokracją.
Media publiczne finansują wszystkie cywilizowane społeczeństwa, aby chronić własną kulturę, gwarantować misję publiczną itp. czego nie zapewniają media komercyjne. Czy to robią - to inna sprawa. Jeśli społeczeństwo się tym interesuje i wymaga, to pewnie tak, jeśli ma "zlew" to ... to i tak ma "zlew&". Zanim więc stwierdzicie, że "wszystko to trzeba zlikwidować" najpierw się dobrze zastanówcie. Bo później zostaną Wam do oglądania odmóżdżacze w typu "Szpitale", "Szkoły", itp., "wyższa" kultura Wodzianek Wojewódzkiego albo inne wysokich lotów programy w TVN i Polsatu.
The V / 80.48.147.* / 2015-07-01 12:33

Media publiczne finansują wszystkie cywilizowane społeczeństwa, aby chronić własną kulturę, gwarantować misję publiczną itp. czego nie zapewniają media komercyjne.

Bazując na Twoich słowach mam wrażenie że albo:
a)nie przeszkadza Ci miałkość programów prezentowanych w TVP.
b)nie widzisz nic złego w tym że media publiczne stały się jednym z obozów gier politycznych i przestały być obiektywne. Nie wspominając o akcji Lisa i Karolaka, którzy powinni wylecieć za to. PiS nie PiS, Duda nie Duda etyka dziennikarska obowiązuje, szczególnie w mediach publicznych.

Co do samej misji mediów publicznych mam wrażenie że są to jedynie puste słowa bo już dawno nie słyszałem nic o dobrych produkcjach płynących z tych stacji. Odgrzewanie starych seriali i filmów lub produkowanie kolejnych seriali na zasadzie kopiuj/wklej z innych krajów raczej bym nie nazwał chronieniem własnej kultury.
czytelnik425 / 94.78.176.* / 2015-07-01 12:15
Obojętnie co się o tym sądzi, głównym hasłem Tuska było zniesienie daniny na rzecz mediów publicznych. To samo miało dotyczyć podatku Belki. Obydwu rzeczy nie zlikwidował, tylko jeszcze wzmocnił skuteczność egzekucji (abonament ściągany przez Izbę Skarbową, likwidacja lokat jednodniowych). Można popierać lub nie obecny pomysł, ale jedno pozostaje pewne - obietnice Tuska i jego następców są CAŁKOWICIE NIEWIARYGODNE!
Waniek / 2015-07-01 11:54 / Bywalec forum
Zapłacą wszyscy to prawda, ale na pewno nie zapłacą mniej!!!

Najnowsze wpisy