Forum Polityka, aktualnościKraj

Opłata audiowizulana zamiast abonamentu

Opłata audiowizulana zamiast abonamentu

Money.pl / 2013-07-31 09:30
Komentarze do wiadomości: Opłata audiowizulana zamiast abonamentu.
Wyświetlaj:
fun na 102 / 87.204.87.* / 2013-07-31 11:17
Trzymam kciuki... za "Trybunał Konstytucyjny". Czy osoba niewidoma również będzie objęta tą opłatą? Albo głuchoniema? W końcu mają prawo do ściągania. Wg adresu... to ciekawe - biada tym co mają dwa (lub więcej) mieszkania. Niestety projektu Ustawy nie widziałem, więc nie wiem, no i są jeszcze rozporządzenia, na które musimy poczekać...

Ale, ale a może będzie istniała prawna możliwość zrzeczenia się prawa do odbioru sygnału? Nie, taką opcję na pewno wykluczą ustawo-dawcy :)

A tak przy okazji. Każdy samochód ma radio. Większość telefonów je ma. Komputery mogą również służyć do oglądania telewizji. Czy każdy kierowca płaci abonament telewizyjny? A może by tak oprócz obowiązkowego dowodu rejestracyjnego i prawa jazdy jeździć z kwitkiem opłaty abonamentu radiowo-telewizyjnego? I już widzę nową promocję w salonach sprzedaży aut: eko-silnik i brak radia ...dla większej oszczędności. Absurd, czyż nie?
w. / 79.190.209.* / 2013-07-31 11:02
podobnie będzie za korzystanie z mozliwości do prostytucji, dilerki narkotyków, geniusz PO jest ogromny.
Lililithrin / 217.153.72.* / 2013-07-31 11:01
Proponuję dodatkowo podatek za prawo do skorzystania z własnej toalety.
expectnomercy / 83.27.122.* / 2013-07-31 10:48
a nie mozna zakodowac tego sygnalu i pobierac oplate za odbior......... co za debile tam siedza...dlaczego zmusza sie ludzi do placenia za cos co moze byc w ogole niepotrzebne...TVP zaczyna przypominac ZUS
L_W / 83.5.93.* / 2013-07-31 10:15

zakładają rezygnację z rejestracji odbiornika radiowego i telewizyjnego i opłatę obniżoną, tylko i wyłącznie za prawo do ściągnięcia sygnału radiowego lub telewizyjnego.

No proszę - za prawo do ściągnięcia sygnału - płacić podatek.
Jakie to twórcze!
To bardzo innowacyjne podejście do podatków - można się spodziewać rozwinięcia tej idei przez PO. I tak - za prawo do posiadania samochodu - płacić, za prawo do posiadania roweru - płacić, za prawo do - tu proszę wpisać za co - płacić. Płacić, płacić, płacić!
taki tu / 213.186.79.* / 2013-07-31 09:40
A po co komu telewizja publiczna? Albo ją sprywatyzować albo niech ją finansują z własnej kieszeni ci co ją potrzebują czyli politycy oraz ich kolesie zarabiający kasę w mediach.
Można też sygnał zaszyfrować i sprzedawać dekodery. Ale wtedy dopiero by się okazało, że malo kto chce ją oglądać.
Floyd / 2013-07-31 10:09 / Tysiącznik na forum

A po co komu telewizja publiczna?

Robiłeś jakieś badania ogólnopolskie na ten temat czy doszedłeś do tak genialnego wniosku na podstawie własnej intuicji która jest oczywiście niezawodna.
A, może nie ważne co chcą inni, ważne i słuszne tylko to, co ty uważasz.
m54 / 79.186.77.* / 2013-07-31 10:52
A paszli won z ich prymitywną telewizyjną POpagandą ja tego nie chcę oglądać nawet za darmo niech zdrojewski sie od.... od takich jak ja sam nich sobie płaci na to dziadostwo
asdf811 / 213.222.200.* / 2013-07-31 10:37
No właśnie inni nie chcą płacić za coś czego nie oglądają. Ja jestem jak najbardziej za kodowaniem - misji i tak nie ma.
Floyd / 2013-07-31 13:16 / Tysiącznik na forum

Ja jestem jak najbardziej za kodowaniem - misji i tak nie ma.

Oczywiście, że jest, choćby na TVP Historia czy TVP Info.
Coraz mniej się dziwię, że to państwo zniknęło kiedyś z mapy Europy, ale jeśli kiedyś, podobnie jak dzisiaj co trzeci chętnie by wrzeszczał niczym Ludwik XIV: 'państwo to ja', no to się skończyło jak musiało się skończyć.
A, ja nie chcę płacić na policję bo nie korzystam z jej usług.
@@@ / 93.154.163.* / 2013-07-31 13:33

Oczywiście, że jest,....

Tylko czyja jest ta misja?
Ostatnio pokazali w TVP film zrobiony przez niemcow w ramach tej misji.
Floyd / 2013-07-31 14:59 / Tysiącznik na forum
Nie powinni pokazać? Boisz się, że cię przerobią na Niemca?
Ja się nie boję. Filmu obejrzałem kawałek, a ponieważ nie spodobał mi się niemiecki punkt widzenia więc przełączyłem kanał. Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że niemiecki punkt widzenia będzie na wiele spraw całkiem inny niż polski i dziwił bym się gdyby było inaczej.
Podobnie jest z punktem widzenia Ukraińców, Żydów, Rosjan i Polaków. Bardzo często interesuję się tymi innymi punktami widzenia bo chcę zrozumieć dlaczego nasze stosunki z innymi nacjami układały się tak, a nie inaczej.
Identycznie podchodzę do bieżącej polityki.
Chcę słyszeć co mówi Kaczyński, ale także co mówi Tusk i inni politycy, a ja wybieram co mi bardziej odpowiada.
Nie do przyjęcia dla mnie jest taka polityka informacyjna jaką prowadzi np. tv Trwam. Tam nie ma miejsca dla dziennikarzy, polityków z innych opcji politycznych niż jedynie słuszna. Żadnych dyskusji, żadnych kontrowersji czyli prawie jak w PRLu, ale oczywiście z innego punktu widzenia. Trochę to wygląda jak kazanie w kościele czyli ksiądz mówi, a wierni słuchają. Tego oczekujesz od telewizji i innych mediów?
em96 / 151.47.5.* / 2013-07-31 17:07
Dla mnie nie do przyjęcia jest pozoracja pluralizmu jaką praktykują wszystkie POmedia (m. in. TVN,
Polsat, TVP), które właśnie dla pozoracji zapraszają opozycję, ale tylko po to, by w razie gdy oponent
nie mówi według wcześniej założonego partyjno-rządowego scenariusza, dyżurny prowadzący zmienił
temat lub towarzysze zakrzyczeli durnymi argumentami bez sensu wyłącznie po to, by zablokować
wypowiedź...
W przypadku, gdy większość opozycji nie chce brać udziału w szczeniackich gierkach pseudo-
dziennikarskich "jedynie słusznej opcji politycznej" jaką od zawsze była POPZPR (nigdy PiS - chociaż
dla zmylenia młodych-naiwnych czerwone oszołomy usilnie "odwracają kota ogonem"), "system PO"
wydaje dyspozycje by wystawić dwie wystarczająco "kontrowersyjne" przekupki dziennikarskie z partii
satelitów lub tak zwanych "niezależnych"..., "jadących na tym samym wózku", by "mądrym
wykształconym" naiwnym "lemingom" z "rozdziawioną gębą" bezkrytycznie łykającym papkę
telewizyjną, zrobić wodę z mózgu...
Gratuluję dobrego samopoczucia...
zeppp / 83.5.54.* / 2013-07-31 09:39
Opłata audiowizualna tak, ale tylko wtedy gdy telewizja publiczna będzie spełniać swoją misję tak jak TV czeska i np niemiecka.Tzn prawie zero reklam i clelebrytów od brania kasy!!!Sport za darmo!!!Co to znaczy programy misyjne nie muszę chyba tłumaczyć.
taki tam / 178.183.156.* / 2013-07-31 09:30
W ten sposób kłamliwa platforma "realizuje" swoje obietnice. Z innymi będzie podobnie. np. zniesie obowiązek meldunkowy ale wprowadzi "kartę pobytu", zmniejszenie biurokracji to zwiększenie liczby urzędasów, obniżenie deficytu to likwidacja progów itd. Dwójmyślenie kwitnie - Orwell byłby dumny a lemingi się cieszą bo im TVN tłumaczy jaka ta platforma dobra.

Najnowsze wpisy