Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opłata egzekucyjna za opróżnienie lokalu. Przepis o jednej stawce niekonstytucyjny

Opłata egzekucyjna za opróżnienie lokalu. Przepis o jednej stawce niekonstytucyjny

Wyświetlaj:
obywatel lex / 91.146.223.* / 2015-10-14 19:04
Uważam, że komornicy zarabiają za dużo,a opłaty egzekucyjne są za wysokie i niesprawiedliwe, i w związku z tym powinny być obniżone. Moja propozycja jest taka, że w przypadku dochodzenia roszczeń pieniężnych opłata egzekucyjna powinna wynosić 5% wartości wyegzekwowanego świadczenia (jednak nie niższej niż 100zł i nie wyższej niż 10000zł, bo dzisiaj jest to odpowiednio 15% i min. 1/10 przeciętnego wynagrodzenia, a maks. to 30-krotna wysokość przeciętnego wynagrodzenia. Opłata ta powinna być taka sama dla każdego rodzaju świadczenia. Jest to moim zdaniem sprawiedliwe rozwiązanie.
Dzisiaj sytuacja jest patologiczna. Przykład, masz u kogoś dług 1zł, to jeśli sprawa trafi do komornika, to płacisz mu dodatkowo 1/10 przeciętnego wynagrodzenia, czyli ok. 400 zł. To jest dopiero chore, to jest po prostu skutek istnienia patologicznego systemu prawnego w Polsce, kształtowanego przez różne elity polityczne od wielu lat, a zwłaszcza te po 1989 roku.
Poza tym komornicy powinni być na państwowym etacie jak urzędnicy sądowi, a nie tak jak jest to dziś, że są przedsiębiorcami o szczególnych uprawnieniach i przywilejach.
hejjuł / 37.152.19.* / 2015-10-14 19:25
Na państwowym etacie komornicy już byli, ale państwo i wielu obywateli było z tego niezadowolonych, więc jest inaczej. Wszystkim nie dogodzisz. Są przedsiębiorcami, ale o przywilejach lepiej nie dyskutować, bo wystarczy, że nie mogą odmówić wierzycielowi (na przykład), choć sprawa nie da żadnego dochodu (bo o to przecież pyskują obywatele). Coś takiego jak sprawiedliwość nie istnieje w ogóle. Oczywiście masz rację i w wielu przypadkach dochody nie są adekwatne do wysiłku i nakładu pracy komornika. Więc powiedz mi jaki i dlaczego tak wysoko ceniony jest nakład pracy, np. sprzedawcy spodni szytych w Bangladeszu za 10 zł łącznie z transportem do Polski, jeśli w sklepie żąda się za nie 200 zeta, a w mega promocji "tylko" stówkę?. Albo coś bliżej kieszeni każdego: dlaczego sprzedawca żąda 1 zł za 1 kg ziemniaków, choć sam zapłacił tylko 15 gr rolnikowi - jaki był nakład pracy producenta, a jaki p********** w stołek handlowca? Szanuję zdanie każdego, ale nie zgadzam się, że ma to być akurat 5%, tym bardziej, że często wymieniane 15% to już historia. W wielu przypadkach nie ma tak wysokiej opłaty, a poza tym sądy często ją obniżają. Sprzedawcom kiszonej kapusty sąd mogą..., więc gdzie ta sprawiedliwość :-)
tado1951 / 83.23.27.* / 2015-10-14 13:02
CAŁY TEN KLAN KOMORNIKÓW JEST DO WYRZUCENIA .TYLKO KUKIZ LUB PIS MOŻE TO ZMIENIĆ.
zbigniew119 / 37.47.76.* / 2016-06-26 14:45
jak renciści mają pińcet renty to są zadłużeni panie bolek !
BlueCamel / 79.133.195.* / 2015-10-14 12:54
Mimo to ma prawo pobrania opłaty w wysokości, która przysługuje w przypadku przymusowego wyprowadzenia wierzyciela z lokalu, co wiąże się z niewspółmiernie różnym nakładem pracy komornika
ktoś się chyba rypnął przy przepisywaniu bo trybunału nie podejrzewam o próbę wyprowadzenia wierzyciela z lokalu :)
reginka / 84.205.14.* / 2015-10-14 11:20
PRAWO O WYCENIE ZABIERANEGO PRZEDMIOTU PRZEZ KOMORNIKA NIE POWINNO BYĆ WYCENIANE PRZEZ KOMORNIKA,TYLKO PRZEZ FACHOWCÓW ZAPRZYSIĘŹONYCH PRZEZ SĄD. NIE TAK JAK TERAZ CIĄGNIK NOWY,CZY DOM CZY SAMOCHÓD KOMORNIK WYCENIA ZA PARĘ TYSIĘCY. KIEDY ŻECZYWISTA CENA TO CZĘSTO JEST 100 KROTNIE WYŻSZA. CO DOPROWADZA DO RUINY DANEGO PRZEDSIĘBIORSTWA,
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
frrr / 89.66.13.* / 2015-10-14 13:06
Ludzie i ja na forum wpadamy w irytację,gdy ktoś pisze przy włączonym "Caps"
michal_211 / 80.52.243.* / 2015-10-14 12:11
Bzdury pleciesz Nieruchomości obligatoryjnie wycenia biegły. Sprzedaż jest w Sądzie przy obecności sędziego. itp. ale łatwiej powtarzać zasłyszane bajki, które wpisują się w założenie, że wszyscy to złodzieje
kawosz383 / 31.61.138.* / 2015-10-14 12:51
Kolego a ruchomości? O nie się tu rozbija! Sam bzdury piszesz.
ewa192 / 213.155.178.* / 2015-10-14 11:14
Zawsze zastanawiam się dlaczego musimy płacić maksymalne stawki za tzw. gotowośc czy to za energię czy to za gaz skoro "wiąże się z niewspółmiernie różnym nakładem pracy"
I co dalej po tym wyroku TK / 83.28.52.* / 2015-10-14 11:13
Tak się składa, że w 2014 roku opuściłam lokal mieszkalny na wezwanie komornika w wyznaczonym terminie więc nie musiał po za wysyłaniem pism nic robić. Ponieważ nie miałam pieniędzy by zapłacić za eksmisję komornikowi zaznaczam która nastąpiła bez udziału komornika co miesiąc z poborów potrąca pracodawca. Teraz po tym wyroku TK czy mogę zaskarżyć działania komornika a może powinnam jakieś inne czynności podjąć. Tylko teraz nie wiem co dalej bo może niesłusznie komornik potrąca mi z wynagrodzenia.
hejjuł / 37.152.19.* / 2015-10-14 19:09
Napisz lepiej ile miesięcy albo lat trwało całe postępowanie. Skutkiem tego wszystkiego było opuszczenie lokalu, ale jednak po wezwaniu. Dobrze byłoby napisać, po którym wezwaniu różnie w życiu bywa... Komornik słusznie potrąca, ale odwołać się możesz albo zaskarżyć, a nawet napisać do jakiegoś programu dla reporterów czy też gazety. Na tym polega demokracja.
MariaPk / 31.63.197.* / 2015-10-14 10:14
Ja podzielę się opinią z punktu widzenia pracodwacy, który czasem musi dokonywać zajęcia z wynagrodzenia pracowników na rzecz komorników z tytułu różnych zajęć.
Jeśli chodzi o mandat ok. 200 zł, to w momencie kiedy komornik przejmie sprawę kosztów dodatkowych narasta minimum 100 %.
Jeśli pracownik ma inne (wyższe)długi- rachunki, kredyty- dług z automatu wzrasta przynajmniej o ok. 50%. Komornik ratami przekazuje wierzycielowi spłaty, adodatkowo nalicza (dla siebie)od 0,75 zł do 2 zł dziennie odsetek, na czym dodatkowo zarabia. Przydałoby się prawo regulujące wysokość "marży" komorników.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
hejjuł / 37.248.255.* / 2015-10-14 10:25
Komornik nie nalicza odsetek dla siebie, więc to kłamstwo. Przy mandacie 200 zł pewnie koszt jest o wiele większy, bo minimalna opłata jest wysoka (konkretnej kwoty nie wymyślili komornicy). Wystarczy ten mandat zapłacić i nie ma problemu. Jako pracodawca masz ograniczoną wiedzę o faktycznych kosztach w sprawach swoich pracowników, a przy okazji zajęcie dokonywane jest na rzecz wierzyciela, a nie komornika ("na rzecz komornika" dobrze sprzedaje się pewnie w kampaniach wyborczych, ale fakty są inne). Proszę nie dorabiać jakiejś filozofii. Sprawa jest prosta. Przeżyłem blisko 50 lat i nie boję się otwierać drzwi. Dlatego, że biorę odpowiedzialność za to co robię. Miłego dnia.
kawinus / 188.146.64.* / 2015-10-14 10:07
Biednego najłatwiej jest okraśc w majestacie prawa..
aasatunnn / 83.11.148.* / 2015-10-14 09:35
trzeba dokonać przewrotu we wszystkich instytucjach bezprawia ,inaczej nic się nie zmieni
KR937 / 194.177.5.* / 2015-10-14 09:31
od 2016rkomornik będzie mógł sprzedać nerkę i inne narządy dłużnika o iule ten nie ma innego majątku!!
I bardzo dobrze,
pimpu / 95.48.139.* / 2015-10-14 09:01
cha, cha będzie nowy problem z podatkiem 23% bo nie przynosi on ulgi dłużnikowi tylko od 1-go pazdziernika wzrosnie jego dług przy kazdej wplacie o23% wiecej i kto tu ma dobrze i nie sraci na pensji
Longin Wielki / 212.126.28.* / 2015-10-14 08:59
:"wymaga" co nie znaczy musi - i jeszcze kilka takich stwierdzić, które pomimo amoku autora niczego w stosowwanym prawie nie zmieniają i zmienić nie miały tak, że Sąd może ale nie musi zostosować taką interpretacje co prawda może. I jeszcze jedno aby wnieś sprawę przeciw komornikowi trzeba mieć kesz jestme cieka jaki dłużnik, kt,orego komornik obrobił ze wszystkiego co ma ma znaleźć kesz - autor artykułu mu go DA !!!! DA DA DA DA DA
Longin Wielki / 212.126.28.* / 2015-10-14 08:59
:"wymaga" co nie znaczy musi - i jeszcze kilka takich stwierdzić, które pomimo amoku autora niczego w stosowwanym prawie nie zmieniają i zmienić nie miały tak, że Sąd może ale nie musi zostosować taką interpretacje co prawda może. I jeszcze jedno aby wnieś sprawę przeciw komornikowi trzeba mieć kesz jestme cieka jaki dłużnik, kt,orego komornik obrobił ze wszystkiego co ma ma znaleźć kesz - autor artykułu mu go DA !!!! DA DA DA DA DA
kathe 41 / 31.61.139.* / 2015-10-14 08:49
Pukt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak ktoś nie oddaje nam kasy to lecimy do sądu i komornika i nic nas nie obchodzi ile komornik skasuje dłuznika . Hipokryzja !
modze / 79.190.50.* / 2015-10-14 08:40

w przypadku przymusowego wyprowadzenia wierzyciela z lokalu

A ja myślałem że to dłużnika się wyprowadza z lokalu, WTF?
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy