Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opłaty za prąd. Uważaj, po zmianie dostawcy możesz płacić więcej

Opłaty za prąd. Uważaj, po zmianie dostawcy możesz płacić więcej

Wyświetlaj:
heniek1 / 83.29.53.* / 2015-10-24 21:51
Szału dostaję jak słyszę w słuchawce " nazywam się ..... i dalej samo oszukaństwo, wmawianie czegoś, że zamawiałem, że mają nagraną moją zgodę, że rok temu wysłali mi pismo i skoro nie odmówiłem na piśmie, to muszę im zapłacić, rzygać się chce na tych oszustów.
enrico / 93.105.178.* / 2015-10-24 21:45
Nowe Umowy na dostarczanie energii elektr. są teraz tak skonstruowane , by normalny śmiertelnik NIC z tego nie zrozumiał ! Po drugie-rozdzielone są na 2 główne części: opłaty za samą energię el. i na opłaty dystrybucyjne (przesył i dostawa energii el)! Po trzecie- w rachunkach dodatkowo jeszcze występują opłaty: administracyjne, handlowe, za liczniki ich odczyt, energię bierną, taryfę szczytową, itd. Opłaty za energię są zróżnicowane, bo koszt wytworzenia energii jest uzależniony od rodzaju danej elektrowni- cieplna (węglowa, gazowa, paliwa płynne); wodna, wiatrowa i wielu innych czynników technologicznych. Natomiast opłaty dystrybucyjne- oparte są na kosztach eksploatacji sieci elektroenergetycznych- utrzymania w sprawności linii energ.(transformatorów, urządzeń i aparatury przesyłowej, zakresu i ilości napraw, awarii słupów i linii itd. Po czwarte : Koszty dodatkowe- to prowizje, transakcje ekologiczne (m.in.opłaty za CO2), koszty tranzytu zagranicznego,opłaty za dzierżawę terenów pod linie el-en., itd.
W rachunkach za energię- na pewno- płacimy za wszystkie wynagrodzenia: energetyków i ich administracje oraz pion tech- eksploatacyjny, a także za INWESTYCJE (Budowa Elektrowni i Sieci EL-EN) oraz ich podatki, no i ZYSK !
Więc przy podpisywaniu NOWYCH Umów powinniście być szczególnie wyczuleni, na ww. aspekty podawanych składników opłat w Rachunkach (Taryfy: G11 i G12) ! UWAGA: NIE WOLNO (!) - od razu podpisywać przedkładanej Umowy- (choćby WAS smażono w smole)! Pr. w domu spokojnie ochłonąć, udać się (i zadzwonić) do zorientowanego sąsiada, członka najbliższej rodziny lub przyjaciół, co sądzi na ten temat i dopiero wtedy podjąc decyzje co do zmiany (lub NIE) dostawcy energii! Dopiero potem ew. zaprosić osobę z Umową za dwa-trzy dni- w celu jej podpisania! Uchroni to WAS od wielu przykrości i zbędnych kosztów- w Przyszłości !!
Kris507 / 83.31.102.* / 2015-10-24 21:32
Złodziejstwo nie radze UWAŻAJCIE LUDZIE.W Rynie na Mazurach taki właśnie chodził i i wyłudził z taką umową dużo osób. OSTRZEGAM.
terka0 / 78.88.175.* / 2015-10-24 21:20
Do mnie zadzwoniono w sprawie nowej umowy o prąd . Powiedziano że przyjdzie do mnie ich przedstawiciel i sporządzi nową umowę z mniejszymi opłatami . Powiedziałam że w takim razie ja sama się zgłoszę do swojej siedziby i tam zapoznam się z z nowymi warunkami umowy. Coś tam zaczęto mi wmawiać że to są już ostatnie dni zawarcia tak intratnej umowy, ale ja się w to nie wkręciłam. Nawet przyszedł do mnie ten przedstawiciel ,ale ja nie wpuściłam do domu. Zastanawia mnie skąd jakieś ,,firmy ' maja moje dane. Kto im udostępnia mój telefon, adres.
krzysztof@4 / 67.250.35.* / 2015-10-24 21:03
Kazdy wykorzystuje jak moze ale jest na to tez sposob jak I na wszystkich? Trzeba tylko sprawdzic dowod I zeby tez podpisal papierek ze stawia zycie jezeli bedziemy stratni to da do myslenia.
bozena 920 / 37.248.254.* / 2015-10-24 19:45
JAKIEŚ DWA LATA TEMU MIAŁAM TAKI PRZYPADEK ALE NIE DAŁAM SIĘ SKUSIĆ JEGO WYLICZENIOM ILE NA TYM ZYSKAM BO Z KOLEI MÓJ MĄŻ DAWNO TEMU PODPISAŁ UMOWĘ Z TELEKOMUNIKACJĄ ,MYŚLAŁ ŻE TO ONI A OKAZAŁA SIĘ NIBY PODOBNA,ALE NA SZCZĘŚCIE JAKOŚ SZCZĘŚLIWIE Z TEGO WYSZLIŚMY . W PORĘ SIĘ OPAMIĘTAŁAM BO JUŻ TAK SŁODKO BY NIE BYŁO.
danta / 176.221.122.* / 2015-10-25 08:23
ENERGA TEŻ OSZUKUJE NA GWARANCJĘ STAŁEJ CENY
Uwaga!!! / 188.146.64.* / 2015-10-24 19:03
ostrzegam bardzo uważajcie na Energię dla Firm!!!
JoannaDi / 87.204.44.* / 2015-10-24 18:56
Tak samo działają firmy telekomunikacyjne
jedynka412 / 94.251.217.* / 2015-10-24 18:32
a kto stworzył takich cudaków
darjuż / 83.28.51.* / 2015-10-24 18:23
Jak zwykle państwo jest bezsilne obywatelu broń się sam
eb z mazur / 83.9.161.* / 2015-10-24 19:07
państwo nie może i nie powinno myśleć za wszystkich obywateli , to nie Korea Północna
ktosik65432 / 176.221.121.* / 2015-10-24 18:10
Na takich domokrążców mam jeden sprawdzony sposób: Wyciągam smartfona włączam nagrywanie filmu i grzecznie pytam. Czy wyraża zgodę na nagrywanie rozmowy i ewentualne jej upublicznienie w sieci? Bo inaczej ja nie będę rozmawiał. Jak dotąd żaden nie zechciał ze mną dalej rozmawiać i zawsze wychodzą szybciej niż weszli. Polecam wszystkim.
dshydfg / 83.242.127.* / 2015-10-24 18:09
Żadne takie. Mnie próbuje od jakiegoś czasu oszukać mój dostawca prądu od wielu, wielu lat, czyli Energa. Najpierw zaproponowali mi umowę dla mnie bardzo niekorzystną (cwaniaczki), ale gdy ich wysłałem na drzewo, zaproponowali mi znów umowę niekorzystną, ale mniej niż pierwsza. Też wysłałem ich na drzewo. Powiedziałem im, że czekam na umowę korzystną i to bardzo korzystną, bo jestem ich wieloletnim klientem. No cóż, z Orange takie manewry nie wyszły (stracili klienta), może ci okażą się cośkolwiek mądrzejsi.
Ludzie, nie podpisujcie żadnych umów indywidualnych, bo wyjdziecie spod ochrony URE, która stoi na straży umów o charakterze powszechnym (masowych), więc dostawcy koniecznie chcą ludzi wyrwać spod parasola regulatorów. Nie podpisujcie umów nawet troszkę korzystniejszych, jak macie do tej pory (o 1-2 grosze taniej na kWh), bo ceny energii elektrycznej będą spadać i to znacznie (w ślad za ropą i gazem). Dlatego ten ruch w interesie i szukanie jeleni.
alladyn-solar-batt / 89.71.146.* / 2015-10-24 20:35

bo ceny energii elektrycznej będą spadać i to znacznie (w ślad za ropą i gazem). Dlatego ten ruch w interesie i szukanie jeleni.

Ceny energii elektrycznej będą spadać, ale w Niemczech bo maja duży udział OZE bo już spadły. W Polsce będą rosły systematycznie z powodu zamykania kolejnych jednostek wytwórczych, utraty wartości zielonych certyfikatów, wzrostu opłat za Co2, braku uchwalonego Ustawą programu Energetyki do 2050 roku bez którego nikt nie zrobi biznesplanu na budowę nowych jednostek wytwórczych. Ale to jedynie wzrost cen energii. Dodatkowo w rachunku płacisz za przesył - tutaj od 2014 roku ,,idą'' inwestycje (po 30 latach nic nie robienia) - stąd zapłacisz w wyniku kolejnych podwyżek. Pierwszą za przesył miałeś w styczniu 2015 roku. Ponadto wkrótce dostaniesz podwyżkę (po wymianie liczników na elektroniczne) za sprzedaż i dystrybucję (w dystrybucji inwestycje będą największe), gdzie podwyżki też są nieuniknione. Ropa i gaz nijak się mają do Polskiej energetyki wytwarzania energii elektrycznej, bowiem 89% wytwarzania to technologia węglowa. Kończy się budowa trzech bloków gazowo-parowych, ale jedynie jeden z nich będzie zasilał zasoby sieci dystrybucyjnej w domenie publicznej i jego udział nawet nie stanowi 0,5% w krajowym wytwarzaniu....Ale co do nie podpisywania umów indywidualnych - masz rację
awegasfdvga / 83.242.127.* / 2015-10-25 12:45
Opisujesz chory kraj, ale to się zmieni prędzej, czy później. Nie będziemy w Polsce płacić więcej za prąd niż w Niemczech i w innych krajach Unii. A płacimy więcej za gaz i ropę więcej niż na Zachodzie. Oczywiście tak się stanie, gdy w końcu w Polsce pojawi się prawdziwy rynek, bo w tej chwili mamy ukrytą opcję ubecką (leśne dziadki) w dużych firmach z udziałem skarbu państwa. Inwestycje tych firm mnie nie interesują, bo w Polsce nie mamy już komuny. Jak ktoś zapuścił się z inwestycjami, niech sam ponosi tego konsekwencje. Ja chce mieć wybór i nie chce kupować prądu od kogoś, kto jest drogi, bo przez ostatnie 30 lat mnie okradał i nie inwestował w swoją infrastrukturę, a tylko wypychał sobie kieszenie moimi pieniędzmi. To nie jest mój problem.
alladyn-solar-batt / 89.71.146.* / 2015-10-25 18:36

Opisujesz chory kraj, ale to się zmieni prędzej, czy później. Oczywiście tak się stanie, gdy w końcu w Polsce pojawi się prawdziwy rynek, bo w tej chwili mamy ukrytą opcję ubecką (leśne dziadki) w dużych firmach z udziałem skarbu państwa. Inwestycje tych firm mnie nie interesują, bo w Polsce nie mamy już komuny. Jak ktoś zapuścił się z inwestycjami, niech sam ponosi tego konsekwencje. Ja chce mieć wybór i nie chce kupować prądu od kogoś, kto jest drogi, bo przez ostatnie 30 lat mnie okradał i nie inwestował w swoją infrastrukturę, a tylko wypychał sobie kieszenie moimi pieniędzmi.


Piszesz o tym jak to fajnie będzie w Polsce (kiedyś tam) w takim trybie jakby te zmiany miały w jakiś cudowny samoczynny sposób się wydarzać. Ja zaś wiem, że zmniany same się nie zdarzają lecz następóją wówczas, gdy grupa ludzi zainteresowanych i zdeterminowanych na dokonanie zmiany popracuje nad tym w Sejmie aby ta zmiana zaistniała. Mówiąc o grupie zdeterminowanych - nie myślę o Posłach lecz o nas (obywatelach) ktorzy - co się okazało w lutym 2015 przy okazji uchwalania Ustawy o OZE- ponękają skutecznie Posłów I Senatorów aby do zmiany doszło. Okazuje się, że można doprowadzić do pojawienia się przepisów, których długo jeszcze nie byłoby - gdyby nie presja społeczna. Presja nie ,,z fotela'' czy zza kompa dokonywana, lecz osobista z licznymi wizytami na Komisjach Sejmowych, z apelami i listami podpisów w Necie (ponad 30 tysięcy podpisów). Jeżeli chcesz (jak napisałes) mieć wybór to poprzyj postulat uwolnienia praw do dystrybucji prądu (zabranie Monopolistom wyłączności na dystrybucję do końcowego odbiorcy). Taka kampania rozpocznie się w lutym 2016 roku i z pewnością łatwa nie będzie, bo leśne dziadki są liczne i mają kupękasy oraz zaplecze prawników + wtyczki w Ministerstwie Gospodaki.
Głą-B / 77.253.187.* / 2015-10-24 18:07
Tauron to dopiero szuje, sami swoi z nadania mafii PEŁO! Podobna szuja z JSW Zagórowki tam grasuje i Grad ten co setki tysiecy akcjnariuszy JSW okradł!! Trzy tygodnie temu dostałem pismo ze mam nadpłaty ok. 380 zł...a wczoraj faktury na comiesięczna zapłatę z tym ze pierwsza faktura to ta w/w suma do tego mojego normalnego comiesięcznego zużywania prądu, czyli 84,30 zł +w/w suma, czyli ok. 464,30 zł.!
FRGTRGT / 62.133.139.* / 2015-10-24 18:06
Moja mama właśnie taką umowę podpisała !!!!!!!!!! . Lecz winę ponosi sama elektrownia ,dlaczego ? ,proste ! . Same dokumęty budzą wiele do życzenia ? , powinny posiadać znaki wodne lub inne (takie jak na banknotach )!!!!!!!!!. RZECZYWIŚCIE JEST TO POWARZNA SPRAWA !
niela / 87.204.122.* / 2015-10-24 18:04
Uwaga na nieuczciwych akwizytorów z GREENU. Kierownictwo toleruje ich sposób działania.

Najnowsze wpisy