Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opłaty za prąd. Uważaj, po zmianie dostawcy możesz płacić więcej

Opłaty za prąd. Uważaj, po zmianie dostawcy możesz płacić więcej

Wyświetlaj:
abonent / 83.8.242.* / 2015-10-24 17:55
Sprawdzać identyfikatory... łatwo powiedzieć, nie jesteśmy w stanie stwierdzić na poczekaniu czy to nie jest podrobiony identyfikator, często trzeba sięgnąć po okulary, wówczas można dostać w czapę albo co gorsze. Po prostu trzeba gonić domokrążców .
Rychu777 / 89.69.250.* / 2015-10-24 17:44
To as kanciarze i oszuści. Zamykaj ci im drzwi przed nosem... I spuście psy z łańcucha.
teżnabitawbutelkę / 89.66.57.* / 2015-10-24 17:27
Sam zakład energetyczny też oszukuje w rozmowach telefonicznych w zamian za nie przechodzenie do innego operatora przez dwa lata - proponuje niższe stawki za prąd (różnica w setnych groszy) po wyrażeniu zgody i upłynięciu 14 dniowego okresu zrezygnowania z takiej umowy otrzymujemy następny rachunek gdzie kwota za zużyty prąd jest faktycznie mniejsza o 3-5 zł ale za to doliczają opłatę handlową 13 zł netto za miesiąc dla odbiorców indywidualnych i 31 zł netto za miesiąc dla prowadzących działalność. Wcześniej o dodatkowej opłacie handlowej nie informują. CZYSTE oszustwo!!
filantrop52846 / 83.27.173.* / 2015-10-24 17:15
to rząd dał instrumenty do oszukiwania społeczeństwa mendy podszywają się pod firmy dystrybucyjne działające na danym terenie to samo jest telefonią itp bo na zmianie dostawcy może ale nie musi zarobić odbiorca jak zużywa w MW energię bo ten domowy niema na czym zaoszczędzić a raczej straci ale domokrążcy wybierają osoby starsze samotnie mieszkające i urabiają aż do bólu mówiąc tylko o cenie jednostkowej energii nie wspominając o przesyle czy opłatach stałych
lech690 / 109.241.16.* / 2015-10-24 17:39
To jakie instrumenty dał rząd oszustom ????
dddddddddddddddddddddddd / 88.156.226.* / 2015-10-24 17:14
jest jedna prosta zasada aby się ustrzec przed oszustami. Dla zasady nie zaprasza się kazdego do domu, kto nam pomacha superpromocją. Ja nie wpuszczam do domu nikogo takiego ani też nie rozmawiam z konsultantami, którzy do mnie dzwonią z ofertą. Jeśli będę chciała coś zmienić to sama sobie sprawdzę oferty i zadzwonię. A druga sprawa to ZAWSZE czytać umowę. Dużo ludzi wstydzi się czytać bo sobie myślą, ze ten kto daje nam umowę pewnie się spieszy albo jest nam głupio, że czytamy i ze co tamten sobie pomyśli. A ja mam wywalone na to co sobie pomyśli i przeczytam tą umowę nawet jakby miała mieć 20 stron. No niestety inaczej się nie da.
daro13167 / 178.43.144.* / 2015-10-24 16:59
Różnice w cenie między poszczególnymi sprzedawcami energii są naprawdę niewielkie . Dla mnie liczy się stosunek sprzedawcy do klienta-odbiorcy . Tu prym wiedzie oczywiście od tej negatywnej strony firma Tauron , dla której klient to intruz i potencjalny złodziej . Zdecydowanie nie polecam tej firmy .
eugen 69 / 31.61.138.* / 2015-10-24 17:31
do daro 13167...ja też mam wywalone na Tauron.To wyjątkowo bezczelni oszuści.Od miesięcy wysyłają mi "wezwania do zapłaty" za rachunki,które zostały już dawno zapłaciłem.Na wszelki wypadek sprawdziłem,czy pieniądze trafiły na podane przez nich konto.TRAFIŁY! Teraz wysłałem do tych pismo z sugestią,żeby zamiast analfabetów,pociotków prezesów,zatrudnili umiejących czytać,pisać i liczyć.Tym cymbałom wydaje się ,że na wsi mieszkają same ćwoki,przerażone pismami straszącymi wyłączeniem prądu.Też tak potrafię i napisałem,że na następne takie pismo zawiadomię prokuraturę o nękaniu i ustawicznych próbach wyłudzenia nienależnych płatności,zobaczymy,co na to oszuści z Tauronu.Pozdrawiam.
opinia312 / 159.205.131.* / 2015-10-24 16:59
jak ktoś jest ciemny i nie czyta co podpisuje to sorry ale nikt mu nie powinien pomagać. Pomagać to można gdy zostanie oszukana osoba niewidoma albo upośledzona. Znam babcie 80 letnie które interesują się tym co się dzieje czytają gazety, korzystają z Internetu i nie dadzą się oszukać, ale są też babska które tylko oglądają seriale i zajmują się plotkami, a potem taka ciemnota nie wie co podpisuje i pretensje do świata. Każdy chodził do szkoły i powinien potrafić czytać. Dlaczego osoby, które się nie uczyły, które niczym się nie interesują, nie czytają gazet, książek mają mieć pomoc ze strony państwa?? Pomoc powinna być tylko dla ludzi, którzy faktycznie nie mogli zapoznać się z umową np z powodu choroby. Reszta niech płaci za głupotę.
Córka 80latki / 31.7.46.* / 2015-10-24 17:19
Nie zgadzam się, że podpisują tylko plotkarskie babska. Akwizytorzy stosują specjalne techniki, żeby dopiąć swego. Są nachalni. Starsi ludzie są grzeczni, nieśmiali i nie potrafią się wybronić przed takimi manipulantami.
CZERWONY LECH / 78.9.175.* / 2015-10-24 16:59
JEST TO OSZUSTWO,JAK MOZNA TWORZYC SPOLKI SPOLECZKI TEN SAM PRAD TE SAME ELEKTORWNIE ALE POSREDNICY NOWI
Irekila / 31.63.200.* / 2015-10-24 16:26
Jak to możliwe? Ten sam prąd, te same przewody, ta sama elektrownia a inny dostawca? To jest jakieś wymyślone głuptactwo chyba dla niezasłużonych możliwości dorobienia się.
iu / 192.162.60.* / 2015-10-24 15:56
Tak wygląda "wolny rynek" w wykonaniu PO-papranego nierządu.
"Przedstawiciel" podał się za pracownika tegoż dostawcy, z którym miałem już zawartą umowę. A więc OSZUKAŁ MNIE z chęci zysku.
Zabajerował, że jest to promocja dla mnie, jako podarunek za uczciwe i terminowe wnoszenie opłat (emeryci mają to we krwi).
Ponieważ umowa była sporządzona "maczkiem", więc nie byłem w stanie jej odczytać, Podpisałem.
Fakt, że za samą energię płacę parę złotych mniej, ale dotychczasowy dostawca zmienił mi stawkę opłaty "za przesył" (czyli, za linię wybudowaną za tamtej komuny). W sumie płacę kilkanaście zetów więcej.
Tzw. prokuratura ma to "poniżej pleców".
Ta oszukańcza firma to TAURON
ui / 89.71.186.* / 2015-10-24 17:05
to ciekawe , bo do mnie przyszli jak rządził jeszcze PIS.... A winien jesteś sobie sam, co z tego że maczkiem, trzeba czytać a nawet jak podpisałeś to masz czas sprawdzić ofertę i odstąpić od umowy, tylko trzeba wiedzieć a nie słuchać co ci mówi prezes....
r-r / 83.10.193.* / 2015-10-24 16:33
niestety tak my polacy jesteśmy skonstruowani jak pojawiła się możliwość urawnia kilku złotych to ci oczy -pi.. zarosły i wszyscy sa winni tylko nie ty - nie czytałem nie wiedziałem ale podpisałem
żal mi takich ludzi
Jan, ale nie ten / 83.29.64.* / 2015-10-24 16:16

"za przesył" (czyli, za linię wybudowaną za tamtej komuny)

Niech się Pan zastanowi nad tym, co pisze. Opłata za przesył nie jest zapłatą za istniejącą linię ale za jej konserwację
Ela67 / 98.14.44.* / 2015-10-24 16:14
Trzeba otworzyc szeroko oczy co sie podpisuje,i wogole czy to realne.Najlepej takiego frajera przegnac gdzie pieprz rosnie .Jak ktos chce taniej to pozniej placze.Tyle czasu w telewizji mowia zeby oczy miec szeroko otwarte ,bo tylu oszustow dzisiaj chodzi ,ale ludzie/emeryci/swoje i to sa tego skutki.Gapowe nie poplaca.
as740 / 83.10.22.* / 2015-10-24 16:02
dałeś się zrobić bo jesteś nieuk , a to nie wina rządu !! Solidarność wywalczyła wolny rynek , zapomniałeś emerycie już !
aram832 / 78.88.66.* / 2015-10-24 15:11
Tak wygląda "wolny rynek" w wykonaniu PO-papranego nierządu.
"Przedstawiciel" podał się za pracownika tegoż dostawcy, z którym miałem już zawartą umowę. A więc OSZUKAŁ MNIE z chęci zysku.
Zabajerował, że jest to promocja dla mnie, jako podarunek za uczciwe i terminowe wnoszenie opłat (emeryci mają to we krwi).
Ponieważ umowa była sporządzona "maczkiem", więc nie byłem w stanie jej odczytać, Podpisałem.
Fakt, że za samą energię płacę parę złotych mniej, ale dotychczasowy dostawca zmienił mi stawkę opłaty "za przesył" (czyli, za linię wybudowaną za tamtej komuny). W sumie płacę kilkanaście zetów więcej.
Tzw. prokuratura ma to "poniżej pleców".
Ta oszukańcza firma to TAURON
Galwan / 212.244.63.* / 2015-10-24 15:41
Co ma do tego PO?. Wiesz wcale mi ciebie nie szkoda. Trzeba mieć równo pod sufitem. Połaszczyłeś się na parę groszy, to teraz płać
CoNieCo / 164.127.120.* / 2015-10-24 15:18
,,umowa była sporządzona "maczkiem", więc nie byłem w stanie jej odczytać, Podpiłsałem.''


Toś sam siebie oszukał -mamił ułudą. Twoja ułuda i niefrasobliwość Cię oszukała. W umowie było co było.
j23456 / 83.24.119.* / 2015-10-24 15:17
Jak można podpisywać coś, czego się nie przeczytało? I co ma do tego rząd (jakikolwiek)???
Halinka Wurst / 83.6.58.* / 2015-10-24 15:08
Ja, stary wyga dałem sie nabrać takiej dupinie akwizycyjnej Twierdziła, że jest nastepcą a nie konkurencją dla RWE. Ale wymusiłem na niej dopisanie tego na umowie. Enerrga z Gdańska odczepiła sie w końcu ode mnie. Ołaty "za przesył" okazały sie W enerdze o 25% wyzsze niż RWE i za oddzielna faktura a nie skumulowane jak w RWE, , że tak jest. Musiałem jednak stoczyc walke i miałem kłopoty chamskimi natretami..
maja916 / 178.235.215.* / 2015-10-24 15:07
nie tylko puka do drzwi ale ja już miałam chyba z 10 tel, każdy z innego nr ze zmianą umowy na tańsze.raz zaproponowała mi pani umowę na trzy lata, ja odp że nie wiem czy bede mieszkać w tym mieszkaniu przez dwa lata czy też nawet dożyje to zaproponowała mi umowę na rok.wydzwaniają jak głupki.....
Alibaba i 40 rozbójników / 83.26.197.* / 2015-10-24 14:58
"Zasiedziałe" duże firmy za pomocą mediów i wynajętych usłużnych dziennikarzy walczą z legalną konkurencją ze strony nowych mniejszych firm. Najlepiej zastraszyć dotychczasowych klientów groźbą oszustwa, żeby nie odeszli do konkurencji.

Najnowsze wpisy