Forum Forum podatkoweInne

Opodatkowanie - Wirtualna Waluta

Opodatkowanie - Wirtualna Waluta

Cien7 / 83.22.250.* / 2015-01-11 09:51
Witam, jestem dość nowy w całej sprawie opodatkowania zaś panie gdzie chciałem zgłosić swoją działalność gospodarczą nie potrafiły mi odpowiedzieć na żadne moje pytanie, nawet nie potrafiły pokierować pod jaki numer zadzwonić, wracając do mojego pytania.

Jaki podatek powinienem wybrać gdy chcę otworzyć firmę zajmującą się Sprzedażą wirtualnej waluty.
W internecie znalazłem artykuł iż sprzedaż wirtualnych przedmiotów jest opodatkowana stawką 3% ryczałtu ale czy to prawda? Czy powinienem wybrać ryczałt czy inną formę opodatkowania?
Chciałbym podkreślić iż nie będę skupował taniej i sprzedawał drożej, cała wirtualna waluta którą chciałbym sprzedawać będzie pozyskiwana we własnym zakresie(bez płacenia za nią).

Dziękuje z góry za pomoc.
Wyświetlaj:
belladonna / 2015-01-11 15:02 / Tysiącznik profesjonalny
Interpretacja: Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi, IPTPB1/415-531/13-2/MD

jak znajdziesz tę interpretacje, to się dowiesz, że 3% może być, ale jak kupimy i odsprzedamy.

A interpretacja: IPPB1/415-1321/12-4/ES
autor: Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie

opisuje Twój przypadek, osoba sama walutę, postacie "tworzy" i sprzedaje.... i tutaj mowa, że może być na 3%.
Z interpretacji też poznasz jakie PKD.

To ryczałt, ale oczywiście każda DG może być na zasadach ogólnych (skala) :-))
Cien7 / 83.22.250.* / 2015-01-11 21:09
Właśnie tą interpretację z łodzi widziałem i nie byłem pewny wszystkiego, bardzo dziękuje, przeczytam całą reszte w dzień bo z doświadczenia wiem że czytanie ważnych dokumentów po 20 grozi głupotami :)

Pozdrawiam i dziękuje.

Najnowsze wpisy