Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Opór na WIG20 jest wcześniej niż przewidywano

Opór na WIG20 jest wcześniej niż przewidywano

Wyświetlaj:
brydzia / 2009-04-16 14:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
wczoraj cała Europa na minusie my i Jankesi na plusie , dzisiaj wszyscy na plusie my na minusie i ciekawe jak Jankesi
Chichot historii / 83.5.208.* / 2009-04-16 14:07
Oni by te ż byli n a minusie, gdyby nie podciąganie pod dystrybucję w ostatnich minut ch sesji.
szymon / 2009-04-16 14:04 / Uznany Gracz Giełdowy
Elastyczna linia kredytowa z Międzynarodowego
Funduszu Walutowego (MFW), do jakiej uzyska dostęp Polska, umacnia jej rating na
poziomie "A minus" z perspektywa stabilną, ale nie spowoduje zmiany ratingu kraju, podał
w czwartek Fitch.
"Pomaga to umocnić stabilną perspektywę ratingu Polski i sprawia, że czujemy się
pewniej w stosunku do jej ratingów, ale nie przewidujemy ich dalszych zmian na skutek
(uzyskania dostępu do linii kredytowej)" - powiedział Reuterowi odpowiedzialny z region
Europy wschodzącej w Fitch Edward Parker.
g ol d / 2009-04-16 14:05 / Plunąć z brzegu...
MFW już pomagał ...Argentynie
Ghostbuster / 83.5.208.* / 2009-04-16 14:09
I krajom azjatyckim czyszcząc je z pieniędzy.
g ol d / 2009-04-16 14:19 / Plunąć z brzegu...
http://www.youtube.com/watch?v=X4oPWINVVEw
Chichot historii / 83.5.208.* / 2009-04-16 14:02
JP Morgan -2,64%. Nie mogą doczekać się do otwarcia sesji.
awerr / 62.172.214.* / 2009-04-16 14:10
no to straszne minus 2 %... normalnie armagedon szczegolnie po takich wzrostach
Krzych / 2009-04-16 14:04 / Płoteczka na forum
a na otwarciu pkc i + 10%
szymon / 2009-04-16 14:01 / Uznany Gracz Giełdowy
KATOWICE, 16 kwietnia (Reuters) - Chemiczna Grupa Ciech SA miała w pierwszym kwartale 2009 roku zysk netto mimo, że poniosła w tym czasie stratę na opcjach walutowych w wysokości kilkudziesięciu milionów złotych, powiedział w czwartek prezes firmy, Ryszard Kunicki.

Dodał, że w okresie styczeń-marzec tego roku przychody grupy wzrosły o kilkadziesiąt procent, zaś w ujęciu rocznym były na zbliżonym poziomie.

"W porównaniu do czwartego kwartału przychody w pierwszym kwartale wzrosły o kilkadziesiąt procent i jest zysk netto pomimo tego, że na samych opcjach odnotowaliśmy w pierwszym kwartale stratę w kwocie kilkudziesięciu milionów złotych" - powiedział dziennikarzom Kunicki.


Brydziu, Ty naprawde nei widzisz zadnych oznak poprawy ? oprocz takich informacji, wlasciwie wszystkie wzkazniki wyprzedzajace sa coraz lepsze...
JB / 2009-04-16 14:23
Pewnie sprzedali dzialke, na ktorej yla ich siedziba. Tylko co bedzie w kolejnym kwartale, jak juz nawet nie moga zatrudnic pracownikow bo nie nmaja siedziby.
Chichot historii / 83.5.208.* / 2009-04-16 14:04
Nie masz pojęcia o gospodarce.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - Zielarz, b a r a k u d a.]
szymon / 2009-04-16 14:04 / Uznany Gracz Giełdowy
zdechly kot chichocze z Twoich historii :)))))
brydzia / 2009-04-16 14:03 / 10-sięciotysiącznik na forum
jak zobaczę wyniki to się przekonam , przecież te wzrosty to chyba już uwzględniają tą poprawę
szymon / 2009-04-16 14:06 / Uznany Gracz Giełdowy
oczywiscie ze wuwzgledniaja, trudno powiedziec w jakim stopniu, ale mowilem Ci ze poczatek roku jest lepszy a Ty mi gadalas ze wszystko sie wali, a teraz Ci powiedam ze IIq bedzie jeszcze lepszy.
faktycznie IVQ byl ciezki, ale to juz historia i jedynie chichot moze sie tym sugerowac :)))
brydzia / 2009-04-16 14:10 / 10-sięciotysiącznik na forum
poczekam na wyniki , jedna spółka jeszcze nic o gospodarce nie mówi

skoro jest tak dobrze jak twierdzisz to niby dlaczego w kwietniu deficyt budżetu ma być 88% , przecież to oznacza że pieniądze z podatków nie wpływają
szymon / 2009-04-16 14:12 / Uznany Gracz Giełdowy
Brydziu, to ze jest lepiej nie oznacza ze mamy czasy prosperity ! Ale wyceny sa absurdalnie niskie i kazdy o tym wie.
mozna czekac i do wynikow, najlepsze newsy sa na szczycie hossy, czekaj.
brydzia / 2009-04-16 14:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
u nas wykres dokładnie jak wczoraj cały dzień pod kreską

a w ostatnie 20 minut 1,5 % do góry , może dzisiaj też powtórzą , ale wygląda jakby byk miał już akcji na full
K. Kowalski / 87.205.175.* / 2009-04-16 14:04
A nie sądzisz że tankują S-ki ? LOP rośnie od rana. A akcje będą do sypania koszami.
brydzia / 2009-04-16 14:06 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja już rano pisałam , że Rejczaka który siedział na L od dawna chcą przekręcić na S
ururu / 2009-04-16 13:58 / Uznany Gracz Giełdowy
zarówno Ken jak i Krzych rozpaczliwie chca mieć rację,
to jest poważny błąd, to zupełnie nie jest ważne,
...
ważne jest to jak się zachowacie jak nie będziecie mieć racji
Krzych / 2009-04-16 14:02 / Płoteczka na forum
ja chcę spadków jak i Ken - chcę taniej kupić bo cienki portfel ale chcę być obiektywny - gotówka aż kipi i błą robię brać S-ki nie wierzę.
flugo / 2009-04-16 13:58 / portfel / Dziecko hossy
a ja miałem piękny sen dzisiaj

w 2012 sprzedawałem ATONA z zyskiem 1000 %:))
mikus / 2009-04-16 14:02 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Sprawdzi się :))NC zaczyna rosnąć.
Krzych / 2009-04-16 13:53 / Płoteczka na forum
2009-04-16 13:43:58 | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
I JAK TA MIEDŹ MA TANIEĆ

krzyk rospaczy może ale będzie rosła jak dywidenda będzie na poziomie 17z ł.

Brydziu co Ty z sobą robisz - ugg. aż przykro parzeć.
flugo / 2009-04-16 13:55 / portfel / Dziecko hossy
Krzychu- luzuj
żartujemy sobie:))
brydzia / 2009-04-16 13:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Krzysiu Ty jesteś półinteligent albo nie mój rocznik

w ogóle nie czaisz bazy
Krzych / 2009-04-16 13:59 / Płoteczka na forum
raczej nie półinteligent - rocznik , hm myślę że córką byś była jak pierwsza randka by się udała i w tamtym rejonie bym przebywał.
ale zysków życzę bo dzieci sierotą nie zostawiam.
JB / 2009-04-16 14:13
Udana randka to taka, do ktorej nie dochodzi.
Zobacz ponizej jak Gorniak wyrolowala meza.
Kobiet trzeba unikac jak ognia.
Chichot historii / 83.5.208.* / 2009-04-16 13:44
Southwest Airlines ma stratę -0,03 $ na akcję (oczekiwano 0,00). Będą zwalniać zamrażają płace, redukują wydatki kapitałowe. To już drugie linie lotnicze (wczoraj American Airlines), które publikują straty.
brydzia / 2009-04-16 13:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
muszą zacząć zarabiać a giełdzie a nie jakieś tam głupoty LATANIE
Krzych / 2009-04-16 13:50 / Płoteczka na forum
a mnie koleżanka kolegi - wiesz mówi bierz i trzymaj.
Ghostbuster / 83.5.208.* / 2009-04-16 13:48
Coraz mniej latają. Nie ma po co i za co.
brydzia / 2009-04-16 13:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
no właśnie wywalić wszystkich pracowników , zostawić kilka kompów , PINIENDZE OD FEDU i GRANKO NA KONTRAKTACH

po co latać żeby spaść
JB / 2009-04-16 14:21
Wczoraj lecialem SASem z Warszawy do kopenhagi, w przeciwna strone lecialem LOTem.
Ten SAS to chyba ma wlasnie taka polityle... bo zachowuja sie jak jakas tania linia. Za jedzenie i picie trzeaba placic... bagaz podreczny jak sama nazwa wskazuje trzymaja w luku bagazowym a foteliki sa ciasne... przecietny Amerykanin nie ma szans sie tam zmiescic.
Odradzam latania ta linia... a cena ta samo co LOTem.
Krzych / 2009-04-16 13:55 / Płoteczka na forum
a twoja ciotka mówi że jest źle od x czasu - szkoda ciotki.
brydzia / 2009-04-16 13:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
skoro u nas jest wszystko OK to po co płacić MFW 40 mln $ za tą linie kredytową skoro mamy swoich rezerw na 70 mld $
Ghostbuster / 83.5.208.* / 2009-04-16 13:45
A po co zapisali w Kon stytucji,że nie wolno rządowi pożyczać w swoim banku Narodowym, tylko w bankach komercyjnych (w większości zagranicznych)?
daro_nielogo / 87.205.95.* / 2009-04-16 13:38
Wpadł Masters , ma krótki przystanek w drodze na 0.20zł :-)) Tak , naganiam
Chichot historii. / 83.5.208.* / 2009-04-16 13:33
JP Morgan musiał zwiększyć rezerwy o 4,2 mld $. Sell on the news.
flugo / 2009-04-16 13:40 / portfel / Dziecko hossy
Czyżby jednak kłopoty w raju? Chociaż jeszcze kilka dni temu Dariusz Krupa zapewniał, że
z jego małżeństwem wszystko w porządku, zachowanie Edyty Górniak może sugerować coś zupełnie innego. Piosenkarka zdecydowała się wyjechać z synem i przyjaciółmi na Święta za granicę. Dariusz Krupa został w domu.
Fakt sugeruje, że to małżeństwo wisi na włosku - podobno dzięki jednej z przyjaciółek Edyta Górniak miała poznać nowego mężczyznę:
Ta znajomość okazała się podobno na tyle fascynująca, że Edyta rzadziej zaczęła bywać w domu i znikała nawet na kilka dni. Czyżby jej małżeństwo miało się wkrótce skończyć?! - pyta gazeta.
JB / 2009-04-16 14:01
Typowa kobieta.
Moze ten Dariusz nauczy sie, ze kobiety sa zlem i nalezy ich unikac jak ognia.
Dylus / 2009-04-16 13:45 / portfel / Tysiącznik na forum
już o tym pisałem. Z innych ważnych rzeczy:

Żmuda wstydzi się, że ma kasę?


Marta Zmuda-Trzebiatowska kupiła niedawno dwupoziomowy apartament na warszawskim Ursynowie . Za jedyne 1 335 890 złotych (okazja!). Jednak Super Express zauważył, że aktorka tak bardzo lubi kreować się na dziewczynę z prowincji na dorobku, że twierdzi, że mieszka w... kawalerce.

Napisali, że mam nie wiadomo ile metrów, a ja mam tylko jeden pokój i nie kosztowało to tyle - powiedziała w wywiadzie udzielonym niedawno Karolinie Korwin-Piotrowskiej.

Z pewnością chodziło o to, że gwiazda ma urządzony tylko jeden pokój - dopowiada wyrozumiale tabloid. Gdyby rzeczywiście o to chodziło, to musiałoby oznaczać, że nie potrafi logicznie formułować wypowiedzi, co też nie świadczy o niej za dobrze. Dziennikarz po raz kolejny sprawdził adres Żmudy-Trzebiatowskiej i potwierdza, że aktorka jest właścicielką apartamentu liczącego ponad 200 metrów kwadratowych.

Jeśli aktorka będzie się upierała przy tym, ż mieszka w jednopokojowym mieszkaniu, będziemy zmuszeni stwierdzić, że gwiazda dysponuje największą kawalerką w Polsce - pisze. Jest tu kuchnia z jadalnią oraz dwie łazienki, a także dwie sypialnie. Gdy wybierzemy się na górę, na drugi poziom apartamentu, trafimy do przedpokoju, a z niego do garderoby, która znajduje się w wielkiej sypialni. Obok mamy kolejny pokój, z balkonem.

Rozumiemy, że Marcie zależy na utrzymaniu wizerunku skromnej dziewczyny z Przechlewa, ale nie ma się czego wstydzić. Edyta Zając i tak ma droższy. A zaczynała od zera.
j47 / 2009-04-16 14:15 / Tysiącznik na forum
poj......bało się w główce ......wielkie gwiazdy ...jego mać
brydzia / 2009-04-16 13:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
I JAK TA MIEDŹ MA TANIEĆ
g ol d / 2009-04-16 13:45 / Plunąć z brzegu...
juz niżej nie będzie w tym roku:
Środa, 15 kwietnia (14:00)

Obrońcy praw obywatelskich krytykują amerykański projekt ustawy o bezpieczeństwie internetu. Ich zdaniem ustawa dałaby władzom możliwość niemal nieograniczonej kontroli nad siecią WWW.

Przedłożony w marcu przez demokratycznych i republikańskich senatorów projekt ustawy Cybersecurity Act 2009 wykracza, zdaniem amerykańskich działaczy na rzecz obrony praw obywatelskich, poza swoje właściwe cele.
Chichot historii / 83.5.208.* / 2009-04-16 13:32
JP Morgan spada coraz mocniej. (-1,75%). Po jego wynikach inne banki też w dół. Citi -1,26%, BoA -2,5%.
Chichot historii / 83.5.208.* / 2009-04-16 13:27
All banks are dropping at Pre-Market.
It seems investment managers don't like the JPM report.
Chichot historii / 83.5.208.* / 2009-04-16 13:30
Let me see.....
You steal WAMU, You get handed Bear Stearns. The gov. gave you all the money and guarantee's to do both and all you can come up with is -10% profit?

How could you not be "surprisingly profitable".

I mean, you get all the extra depositors, you whacked all the head count and you are still down??
Dylus / 2009-04-16 13:29 / portfel / Tysiącznik na forum
Ibisz: Ani zależało na pieniądzach!


No i stało się. Jak zapewne spodziewaliście się, Krzysztof Ibisz postanowił odpowiedzieć na łamach Vivy swojej żonie, Annie, która wyznała na łamach konkurencyjnej Gali, że o mało nie zemdlała, gdy ją rzucał. Prezenter wytacza najcięższe działa - pozuje na okładce i w środku numeru z ich synem. Wplątuje go w ten sposób w konflikt i sugeruje, że to on jest tym dobrym rodzicem.

Ten wywiad to jest już naprawdę przegięcie - przykład na to, jak patologiczne zachowania wywołuje w ludziach żądza bycia znanym i podziwianym. Ibisz opowiadając, jak cudownym jest ojcem nie zauważył nawet, że przekroczył ostatnią granicę śmieszności i dobrego smaku. Obok zdjęć z synem możemy podziwiać go np. w otoczeniu młodych lasek na siłowni i na stole operacyjnym, w czasie przymiarek do operacji plastycznej oczu. Które z tych zdjęć ma być niby żartem? I co tam robi to dziecko? Jaki kochający ojciec wplątuje syna w taki syf?

Ibisz zaczyna od zasugerowania, że w związku z Anną zabrakło przyjaźni albo seksu. Chwilę później daje bowiem do zrozumienia, że pieniędzy im nie brakowało.

Udany związek to właściwa proporcja rzeczy ważnych: przyjaźń, seks i tak zwana ekonomia - wyjaśnia. Związek to stół na trzech nogach. A stół na trzech nogach nigdy się nie chwieje. Ale jeśli którejś nogi zabraknie - to leżymy.

Dalej Ibisz krytykuje żonę za robienie z siebie ofiary:

To nie jest tak, że tylko jedna strona pracuje na rozstanie. Zawsze wina rozkłada się na dwoje. Niestety, w naszej kulturze kobiecie łatwiej budować wizerunek osoby pokrzywdzonej, porzuconej, poszkodowanej przez egoistycznego samca. I nikt już potem nie zadaje sobie trudu, by przeanalizować, dlaczego się tak stało.

Powiedzmy to wprost, gdybyś zajrzała przez dziurkę od klucza do wielu drzwi, okazałoby się, że takie sytuacje zdarzają się w co drugiej rodzinie - przekonuje. Tylko z pozoru może tak wyglądać, że to Ibiszowi odbiło. (...) Rozstania zwykle są nie dla kogoś, lecz dlatego że związek był chory. Jeżeli w związku istnieją mocne podstawy, przyjaźń, seks, zrozumienie, to nic mu nie grozi.

Co było nie tak z tym seksem?

Ibisz odbija też piłeczkę komentując słowa Ani, która żaliła się, że wracał późno do domu i sugerowała zdrady. Twierdzi, że to ona się o niego nie troszczyła. W dodatku - chciała pieniędzy. Gdyby ich nie zarabiał, też by narzekała:

Viva: Jak przeczytałam, codziennie wracałeś o drugiej w nocy. Nie padały pytania, gdzie byłeś i co robiłeś. Kobieta boi się odpowiedzi na nie.

Ibisz: A ja właśnie chciałbym, żeby Ania mi je zadała. Żeby zadzwoniła do mnie w ciągu dnia, pytając, co robię i czy coś jadłem. Żebym czuł, że się o mnie troszczy.

Viva: Kobieta pewnie chciałaby mieć cię w domu.

Ibisz: A jednocześnie chciałaby mieć wysoki standard życia. Czy zrezygnowałaby z niego po to, żebym sprzątał, gotował i mył naczynia? Nie jestem pewien. Potem zaczęłyby się wyrzuty - nie ma pieniędzy, nie mamy za co pojechać na wakacje, itd.

Dziewczyny, jak byście się poczuły, gdyby Wasz facet zasugerował coś takiego w gazecie, z Waszym synem na okładce?

Ibisz idzie jeszcze o krok dalej, przekonując, jak cudownym jest ojcem. Niepytany wtrąca na przykład taką historyjkę:

Starszy syn, Maks, wczoraj zadzwonił do mnie, że leży w łóżku i żebym przyjechał go przytulić i poczytać mu bajki. Przerwałem spotkanie i pojechałem. Wzruszył mnie tą tęsknotą. Można być dobrym ojcem mimo rozstania z matkami swoich dzieci.

I deklaruje: Trzeba myśleć przede wszystkim o dziecku, potem o partnerce i o sobie na końcu. W takiej kolejności.

O kim więc myślał Ibisz, używając syna do takiej gry o popularność?
________________
sorki, ale musiałem....
szymon / 2009-04-16 13:32 / Uznany Gracz Giełdowy
po takim newsie miedz w gore !!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy