Forum Polityka, aktualnościKraj

Opozycja krytykuje rząd za sytuację w służbach mundurowych

Opozycja krytykuje rząd za sytuację w służbach mundurowych

Wyświetlaj:
kania 2 / 153.19.108.* / 2009-04-25 20:19
Najlepszy numer w tym wszystkim jest taki że rząd tworzy armię zawodową bez wcielania do niej żołnierzy i to kolejny cud Donka. Myślę że minister ON z zawodu lekarz psychiatra co niektórych w tym rządzie powinien leczyć.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-04-25 17:29
Dlaczego po raz kolejny chcą bronić chorej zasady, że policjant już po 15 latach może odejść na emeryturę?
Nawet w tak bogatym kraju jak Niemcy, policjant idzie w wieku 55 lat na emeryturę.
A nowa ustawa dodatkowo, co w/g mnie jest chore, daje możliwość wyboru obecnym policjantom:
1. albo praca do 55 roku życia i 80% emerytury wyliczanej ze średniej z ostatnich trzech lat pracy
2. albo możliwość przejścia na emeryturę po 15 latach pracy ale w wieku 55 lat tylko 75% emerytury wyliczanej z ostatniej pensji.
Powinno się od razu przerzucić wszystkich na nowy system tak jak było z wczesnymi emeryturami.
A pis znów broni przywilejów emerytalnych kolejnych grup społecznych a potem się dziwi, że na inwestycje kasy nie ma.
policjant / 87.105.210.* / 2009-04-25 18:50
Jak mają tak fajnie to może wstąp. Chętnie cię przyjmą. Załapiesz pare służb w Wigilię, Sylwestra, Wielkanoc, dadzą ci pałe i będzież sta na parkingu, podcza gdy twoi koledzy i znajomi, zasiądą do świątecznego stołu, ty będziez się szarpał z pijanym zawszonym bezdomnym, które nasikał na klatce schodowej. Za 1800 zł netto.
lolek000 / 2009-04-26 19:20 / portfel / Tysiącznik na forum
Nie ma co tłumaczyć gostkowi, który od podstawówki był słaby na zdrowiu a od sukni mamy odczepił się krótko przed 40-tką.
Mam w rodzinie mundurowych i wiem, że to nie łatwy chleb. Niektórym łatwiej zostać parobkiem w Niemczech czy Włoszech i to oni m.i. plotą dyrdymały.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-04-25 18:56
A co to za argument "Jak mają tak fajnie to może wstąp"?

Ja sobie wybrałem inny zawód i nie narzekam, że mam pracować do 65 lat. Każdy sobie wybiera taki zawód jaki mu się podoba. Mnie się mój podoba na razie.

A swoją drogą też mógłbym użyć argumentu, że jak się komuś nie podoba jego zawód to nikt nikogo w policji nie trzyma. Można sobie przecież pracę znaleźć gdzieś indziej a nie protestować, strajkować niszcząc jednocześnie firmę.
artur xxxxxx / 213.158.199.* / 2009-04-25 15:34

Według PiS, poprzez te cięcia policji brakuje pieniędzy, między innymi na paliwo dla radiowozów.

W miastach mogą się przesiąść na rowery, jak policja litewska.
lolek000 / 2009-04-25 16:11 / portfel / Tysiącznik na forum
Inteligentnie.
A lotnicy, którzy nie wylatują bezpicznej ilości godzin na co mają się przesiąść, żeby nie rozbijać Bryz i Mi-24?
Może wydać policjantom M1 garand, jaką posługują się niektóre milicje w Afryce?

Najnowsze wpisy