Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Opozycja: Odwołać Rostowskiego

Opozycja: Odwołać Rostowskiego

Money.pl / 2009-06-24 16:11
Komentarze do wiadomości: Opozycja: Odwołać Rostowskiego.
Wyświetlaj:
yuki / 150.254.212.* / 2009-06-25 12:37
Same mądre komentarze, sensowne i specjalistyczne, hmm aż serce rośnie...
To ja mam pytanie do panów specjalistów, bo się nie znam, co powinien robić rząd i minister finansów, aby pomagać w kryzysie?
Komu powinien pomagać?
Zwiększyć dziurę budżetową? Przecież podobno i tak jest za duża.
Skąd wziąć kasę na "pobudzanie gospodarki" manifestowane przez PiS (czyli dawanie kasy każdemu kto chce, żeby tylko kogoś tam zatrudniał)?
Nie podnosić podatków? To jak zapewnić wpływy do budżetu, które PiS podczas swojego 5 minut skutecznie obcięło nie kopmpensując zmniejszeniem wydatków budżetowych?
Reasumując: Co powinien zrobić dobry rząd w obecnej sytuacji?
Proszę o sensowne odpowiedzi.
FirezeuG / 2009-06-25 13:24 / Tysiącznik na forum
Nie wiem czy sensownie ale:
1. Koniec z przywilejami dla grup zawodowych i związków (jak jest kryzys to niech każdy się poświęci)
2. Ubijamy instytucje takie jak KRUS ZUS I NFZ (nic nie robią pożytecznego dla całości społeczeństwa a kasa płynie)
3. Nie robimy sztucznego reanimowania osób które nie radzą sobie z podjętymi (lub dopiero podejmowanymi) zobowiązaniami ("rodzina na swoim" i temu podobne experymenty)
4. Zmniejszamy delikatnie podatki (1-2%) nie spowoduje strasznej zapaści a gospodarka pobudzi się sama
5. Uszczelniamy system podatkowy

Myślę że to by całkowicie wystarczyło na pokrycie aktualnych i przyszłych zobowiązań. Problem jednak polega na tym że to są bardzo głębokie zmiany i pewnie ja już nie dotrwam na tym świecie do ich wprowadzenia.
ghkghk / 195.140.236.* / 2009-06-25 10:18
Ja bym sprzedał wszystko zasypał dziurę i mamy na rok, dwa spokój....
A potem? .... a jakiego ministra to obchodzi.
I koniecznie Orlen i Lotos ruskim oni będa wiedzieli co z tym zrobić.
Nie zapomniał bym o Malborku dla niemców wszak to ich było.....
ftjlhl / 195.140.236.* / 2009-06-25 10:19
A w trzecim roku po sprzedaży podatek 100% bo w końcu państwo wie lepiej ile komu dać i na co ;-)
janiszek72 / 2009-06-25 10:01 / Tysiącznik na forum
Głosujący na Platformę Antyobywatelską mogą być dziś dumni z dokonanego przez siebie wyboru. Polska niebawem popłynie z prądem zalewającego ją kryzysu. Samotna wyspa nie zdołała się oprzeć silnemu nurtowi rwącego potoku i poległa ulegając zwykłym prawom matki-przyrody, bez ingerencji człowieka. Bowiem człowiek nie chciał wybudować wzmocnień i wałów przeciwpowodziowych, zbudować solidnej tamy, która zapobiegłaby katastrofie. Tyle na dziś zrobiła boska i nieomylna Platforma Antyobywatelska. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
d32ed3e / 196.3.50.* / 2009-06-25 11:48
ty musisz być idiotą żeby wierzyć że kretyni z PIS albo komuchy z SLD by coś zmieniły :)
PIS w czasach dobrych źle rządziło, teraz ino by wystraszali przedsiębiorców, sam bym wyniósł zakład z polski jakby rządzili...
a o komuchach nie ma co gadać :)
polak mały / 83.15.89.* / 2009-06-25 12:21
To się nazywa być ślepym i aroganckim jednocześnie.
dore mi fa sol / 79.188.238.* / 2009-06-25 09:21
sprzedajcie polskie wybrzeże Bałtyku !
lewandowski wam to załatwi.

po skasowaniu stoczni, dokończcie rybactwo i zlikwidujeice kutry. Maniana
2dd23d / 196.3.50.* / 2009-06-25 09:34
ja bym sprzedał KGHM, TVP, holding weglowy + PIS i by starczylo moze nawet na przyszly rok, bez sensu dawac za darmoche wszystko zwiazkowcom, niech pracuja jak wszyscy, bez wczesniejszych emerytur i zaleznie od zysku i widzi mi sie wlascieila, a nie jak teraz, kazdy strajk to im podwyzka, to są zwykłe śmiecie...
grom30 / 2009-06-25 08:05
No cóż Naród wybrany który dzierżył znoje upałów i udręk dla swego Stwórcy zatraca prawdziwy majątek poznania prawdziwej prawdy w wchodzi w całkowitą przestrzeń ciemności by w nie zginąć.
Ale cóż nie mnie ostrzegać.
Cóż ofiara ma ostrzegać oprawcę trochę nie taktowne.
Raczej swoich.
Kto dzisiaj zadaje się z przestępcą gdy temu grozi sąd.
Tu jest Sąd Boga nie przekupny.
Prawdziwy i dotkliwie Bolesny dogłębnie.
Za sprzeciw i podeptanie najważniejszych świętości Jezusa Chrystusa aż podetanie jego misji klucza który służył do poznania i pieczęć Boga.
To jest kara niewyobrażalna.
To nie jest to co widzi człowiek w Holokaust to jest wieczne ptępienie i wiecznej męki tych dusz.
To jest niewyobrażalny przez człowieka wyrok kary jakiej człowiek nie może sobie wyobrazić.
Coś o przypowieści łazarzai Bogacza ale to i jeszcze więcej.
To czeka naszych oprawców.
Trafia kosa na kamien
Której stanie się koniec wygodnego życia.
Nie chcę mówić o tym Narodzie przestępców.
Którzy w swej sakwie stracili tak ogromny majątek.
Tak dane jest poganom to odbudować.
To synowi marnotrawnemu sam Bóg ojciec uczyni prawdziwe wesele. Gdy powróci ze swej brzeżnej drogi do natury Niebiańskiej
A jest ona w kluczu Nowego testamentu Po pieczęć Boga.
I dla nas jest ten czas.Oni jeszcze nic nie wiedzą.
Historia się nie powtarza a odwraca.
GROM !!!
FirezeuG / 2009-06-25 11:41 / Tysiącznik na forum
Ciekawe do poczytania, ale kompletnie bez związku z tematem. Proponuję więc nie zamieszczać tutaj takich postów. Myślę że są lepsze miejsca na Pańską twórczość.
Pozdrawiam
andowc / 83.5.60.* / 2009-06-24 22:03
Co to "zmieni" ?
FirezeuG / 2009-06-25 11:46 / Tysiącznik na forum
Też się osobiście zastanawiam.
Jeśli nawet zostanie odwołany to nowy minister będzie przez 3 miesiące ogarniał to co się dzieje i to co zostało zaplanowane. Potem kolejne 2 mieś na jego decyzje (jeśli będą inne). Ostatecznie 5 miesięcy będzie cicho i nic nie zostanie zrobione. Suma sumarum jeszcze więcej czasu ucieknie.
taś taś / 157.25.157.* / 2009-06-24 16:11
Za dobrze sobie radzi. Kaczynski Jarosław albo ta pani Aleksandra co to w GUS pracowała, więc taka mądra, powinni go zastąpić... jeśli Polska ma popełnić hara-kiri.
Cieniasy z PiS, radzę się zając głaskaniem kota. Na tym może się znacie.
NoO / 217.153.161.* / 2009-06-25 08:53
Proponuję przeczytać co powiedział twój ekspert specjalista miesiąc temu: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rostowski%3Bnie%3Bplanujemy%3Bzwiekszania%3Bdeficytu,122,0,454266.html

Najnowsze wpisy