OPTIMUS

Money.pl / 2007-07-13 09:28
Komentarze do spółki: OPTIMUS.
Wyświetlaj:
Lemannn / 89.230.78.* / 2011-05-01 14:12
Abdul dobrze skomentował temat.
gryzli79sdfsdgdsfgdfg / 188.123.193.* / 2011-05-01 14:03
Nastapila zmiana akcjonariatu wiec osiagneli co chcieli.

W pon moze byc spokojnie , raczej transakcje animatora.
SL puscily , papier zebrany , ludziska na dlugim weekendie w wiekszosci.
( bez papiera) , wiec jutro grubsi beda mogli podbic kursik , inwestory wroca z weekendu zobacza co sie dzieje i beda musieli odkupic , i takim sposobem idziemy wielkimi krokami na 13
Lemannn / 89.230.78.* / 2011-05-01 13:56
Jutro prawdopodobnie na naszym papierku wiele nie bedzie sie działo(duze prawdopodobieństo zejscia poizej 9 do o 8,9), ale jestem pewny, że koncówka przyszłego tygodnia bedzie nasza. Grubo powyżej 10tki!!!
Zarkan / 2011-05-01 13:58 / Bywalec forum
Wiesz, nic nie wiadomo. W piątek trochę akcji się przemieliło i wpadło w inne ręce. Może uda się że już jutro przebić tą 10. Pamiętać że we wtorek jest zamknięta giełda.
AbdulWML / 83.5.180.* / 2011-05-01 12:07
leming recommendation special edition:)))
w srode ich małe mozgi zapomna o tym bo np zobacza playboya z laska W2...
sfsdgdsfgdfg / 188.123.193.* / 2011-05-01 10:12
raport owszem ale ten serpniowy
RassDwa / 2011-05-01 10:03
RAPORT - uważacie, że będzie miał wpływ na kurs, czy raczej Premiera Wiedźmina wybije kurs jeszcze o kilka zł w górę ?
Zarkan / 2011-05-01 10:12 / Bywalec forum
Raport tutaj niewiele zmienia, zwłaszcza przed premierą gry. Bardziej liczyłbym na wzrosty niż spadki.
woyy / 79.186.233.* / 2011-05-01 03:04
Analitycy i doradcy DMskich, zarabiają na prowizji, najczęściej dbają o to by inwestor nie zarobił tylko zostawił swoje środki w DM, lub próbują wyłudzić akcje tzw. Konie wyścigowe jak to jest w przypadku Opt, od swoich klientów i innych osób. To powazna sprawa i policzek skierowany przez analityka BZWBK do własnych klientów, którzy zainwestowali w Optimusa.
Mam sporo znajomych, powaznych inwestorów, ktorzy 6cyfrowe kwoty zainwestowali w Optimusa- a DM BZWBK dobrze wie jakie inwestycje i jakie pieniądze leżą w ich DM na Optimusie, sorki ale żal im "Dupe" ściska, ze to PKOTFI ( powazny inwestor OPT) zarobi a nie ARKA. Z pewnością po wycofaniu się po odpowiednim czasie z Optimusa wielu zrezygnuje z usług tego DM
woyy / 79.186.233.* / 2011-05-01 02:54
jeszcze jedna sprawa, na którą warto zwrócic uwagę
BZWBK dał rekomendacje osłabiajacą OPT
jednoczesnie dał rekomendacje dla City i ABCData podnosząc wartośc akcji tych spółek, jak by nie patrzec z tej samej stajni... to prostacka i ewidentna proba zwrócenia uwagi inwestorów spółek informatycznych na inne spółki, a to wszystko dlatego , że analitycy obawiają się 6 milionów przeznaczonych na reklamę Wiedzmina 2, tym samym boja się poważnie o wielkie spadki na Cityinteractive oraz spadek i słabuchne zyski Arki- dzieciaczka BZWKA. Moja opinia na temat analityka i banku nie jest zbyt wygorowana, to prostacka i mało inteligentna próba wyłudzenia pieniędzy inwestorów nowicjuszy, oraz tych, ktorzy panicznie boja się tego typu rekomendacji. Osobiście nie wierzę w tego typu przepowiednie- w innym przypadku każdy analityk byłby miliarderem i pewnie dyrektorem własnego banku, a przecież tak nie jest :)))))))!!!!!!!
koligos / 77.253.14.* / 2011-05-01 17:47
Ostatnio byłem na szkoleniu w Katowicach dotyczącego inwestowania na giełdzie.Bardzo ciekawe zajęcia i możliwośc dyskusji na temat różnych spółek.Min.krótka rozmowa na temat optimusa.Człowiek który od 18 lat pracuje jako makler,powiedział jedno-NIE SPRZEDAWAC. Podnosic co jakis czas SL i obserwowa bo papier jest gorący ale w mocnym trendzie zwrostowym.A cała kampania reklamowa będzie mu pomagała i napędzała popyt.
woyy / 79.186.233.* / 2011-05-01 02:40
Witam wszytskich i życze miłej niedzieli
dziękuję za ciekawe komentarze i analizy
czekam na poniedziałek i licze na dobrych i wytrwałych inwestorów Opt

pozdrawiam woyy
111122sdaaa / 188.123.193.* / 2011-04-30 13:58
papier poprostu zostal odebrany akcjonariuszom.
Nastapila zmiana akcjonariatu i tyle!
smok2 / 85.222.23.* / 2011-04-30 12:10
z mojej perspektywy (pracuje w gamdevie), ten raport bzwbk jest totalną porażką, pare argumentów:

- 3 lata pracy nad Wiedzminem2 to (przede wszystkim) rozwoj wlasnej technologii - silnik gry (Red Engine) to swiatowa I liga. Mozna go licencjonowac innym studiom developerskim, wart jest ogromną kasę. Dzieki niemu mozna robic gry AAA w ciagu 18 miesiecznego (lub nawet mniejszego) cyklu wydawniczego. City kupiło cryEngine (nie pamietam dokladnie, ale z tego co sie orientuje kosztowal setki tysiecy dolarów), dla kazdej gry ktora wydaja musza odprowadzic kupe $$$ dla Crytek'a.

- nie uwzgledniono ze cdp prawdopodobnie stworzy dodatki do gry (tzw. płatne DLC), i pewnie wykorzysta jakąś forme mikropłatności dla zarejestrowanych uzytkowników chcacych wydłużyć rozgrywkę (dodatkowe Itemy, Questy itp.)

- dlatego ze cdp ma prawa do calego swiata Wiedzmina powstana dodatkowe produkty (art booki, mapy, zabawki ze swiata wiedzmina itd. itp.). Niewykluczone ze powstana tez inne gry
(RTS, TPP...)

- poniewaz dystrybucja Wiedzmina2 przez platforme GOG.com jest najkorzystniejsza (brak DRM) spowoduje to lawinowy wzrost uzytkownikow zarejestrowanych na tej platformie - nie musze tlumaczyc co to znaczy dla (juz i tak świetlanej) przyszłosci GOG'a!

pozdrawiam
DorosłyGracz / 217.98.38.* / 2011-04-30 10:04
SPÓJRZCIE PROSZĘ REALNIE .... MY PATRZYMY Z PERSPEKTYWY KILKU TYGODNI MIESIĘCY .... OPTIMUS TO SPÓŁKA WARTA PRZYSZŁOŚCI ... JA LICZĘ NA WZROST DO OKOŁO 28 ZŁ / AKCJĘ... CO WY NA TO ??
UWAŻAM, ŻE PRZY TAKIM POTENCJALE SPÓŁKI JEST TO BARDZO REALNE.
AKCJE TRZYMAM I NIE ODDAM ... A WAHANIA 1 - 2 ZŁ NIECH NIE POWODUJĄ STRACHU I LĘKU.
POWODZENIA
pxn / 87.205.207.* / 2011-04-30 11:10
Zgadzam się kolego. Ale rzuciło się sporo ludzi na szybki zarobek i stąd cała ta afera. Jak ktoś może sobie pozwolić na nie wychodzenie to na pewno na tym nie straci, a z pewnością zyska. Firma jest mega perspektywiczna.

http://www.optimus.pl/fileadmin/redakcyjny/pliki/raport/2010_RS_list.pdf
OPTIMUSS / 79.184.43.* / 2011-04-29 23:25
Masz racje kolego. Nawet wlaściciele OPTIMUSa nie wypowiadają się o sprzedaży w tak dalekiej przyszłości. Coś musi być w temacie, skoro analitycy WBK porwali się na tak daleko idące wróżby i narazili się na szargnięcie swojej opini jako analityków. Rozumiem, że mają w tym jakiś "ukryty" cel.
Pozostaje luknać od czasu do czasu na wykres OPTIMUSA, przeanalizować pozycję rynkową tej fimy i z dystansem podejść do tej sprawy. OPTIMUS, CITY czy NICOLAS to spółki w branży i same się gonią na wzajem by wyprodukować konkurencyjniejsze gry jeden od drugiego. A to jest dobre. Naturalna konkurencja. Jak konkurencja to i jakość i sprzedaż.
nocny marek / 178.56.196.* / 2011-05-02 03:16
a czy Oni maja jeszcze opinie?
Kazik wiecie skad / 2011-04-29 22:45 / Tysiącznik na forum
,,DM BZ WBK oczekuje, że Optimus sprzeda w tym roku nieco ponad 2 mln kopii „Wiedźmina 2”. W przyszłym roku sprzedaż tej gry sięgnie 1,3 mln egzemplarzy. W 2013 r. grę kupi kolejne 770 tys. zł. Kolejny milion klientów kupi inny tytuł RPG, który wówczas powinien pojawić się na rynku. 2014 r. będzie należał do „Wiedźmina 3”. Produkt nabędzie 3,92 mln fanów. Dodatkowo spółka sprzeda 300 tys. egzemplarzy wspominanej wcześniej „innej” gry RPG.

Dużo lepsze noty zbiera City Interactive. Specjaliści DM BZ WBK zalecają kupowanie jego akcji i wyceniają na 34,3 zł. Kurs tej firmy zyskuje w piątek prawie 3 proc. do 29,85 zł.,,

Jak to pierwszy raz czytałem niemal zdębiałem:)
Nie mam specjalnie nic do analityków bo to ich praca ale...
Tym razem goście z BZWBK się ośmieszyli.Porwali się z wróżbą na 2014 rok!!!:) I te ilości sprzedaży , które mają mić miejce za kilka lat.Sama reakcja na rynku mnie nie zdziwiła bo kurs ślizgał się po szczycie bez animuszu. Zatem jedno niekorzystne info dokonało dzieła, które jak pisałem ktoś z chęcią wykorzysta.Dobrze jest mieć wolne środkina takie okazje. Jednak trzeba przyznać ,że dziwnie to wygląda , wykorzystali dobry moment (wręcz idealny ) na zdołowanie kursu. Jeśli nie ma w tym prywaty to OK. Jednak jeżeli okaże się , że pojawi się nowy znaczący akcjonariusz to już OK nie będzie i sprawą powinna się zająć KNF.
Póki co osobiście nie mam powodu do narzekania .Przybyło mi trochę nowych akcji ,bo nie zamierzam odpuścić tej spółki w tym roku.Do poniedziałku powinny główki ostygnąć i może nie będzie okazji do kupna taniej , chociaż kto wie...
Lian / 2011-04-30 00:51 / portfel
"Tym razem goście z BZWBK się ośmieszyli"
- nie żartuj, to p. Burzyński, analityk, czyli podobno facet moralnie mający być w porządku zrobił ewidentnie za kasę przewał aby zaspokoić potrzeby swych protegowanych.
Zważ, że mają być próby podważenia jego wiarygodności, przy okazji ucierpi bank.
Kazik wiecie skad / 2011-04-30 10:27 / Tysiącznik na forum

facet moralnie mający być w
porządku

W takim biznesie?
Hymm... jak Ci to wytłumaczyć?
Powiem tak, tam gdzie duże pieniądze tam moralność to tylko znaczenie słowne, frazes.Nie chodzi o szukanie i podawanie wyjątków ale o to jak to się przekłada na prawdziwe życie. A życie to nie jest bajka,zwłaszcza gdy w grę wchodzą duże pieniądze , one mają gdzieś moralność.Niestety.
Avocado / 83.20.214.* / 2011-04-30 11:44
Pozwolę sobie zauważyć, że wiedźmin na konsole zostanie wydany do końca roku, więc prace nad nowym rozpoczna się najwcześniej wtedy, a wszyscy szanujący się gracze wiedzą, gry rpg pokroju wiedźmina nie zrobi się w dwa i pół roku - na to potrzeba około 4 lat. Pierwszy wiedźmin kosztował 20mln złotych i sprzedało się go jakieś 1,2 mln egzeplarzy i twórcy z powodu niezbyt korzystnych umów(bo wtedy na świecie się jeszcze nie liczyli) wyszli na zero przy około milionie( chociaż nie wiem dokładnie ile zarobili- nie chce was skłamać). Dwójka jako tytuł poprawiający wszystkie błędy jedynki i mający naprawdę wiele nowatorskich rozwiązań wg mnie sprzeda się w liczbie około 2-2,5 mln, chociaż jest to moja perspektywa ,,na oko" Jeszcze trudniej prognozować w przypadku konsol- koszty praktycznie będą minimalne, bo silnik przecież jest zrobiony pod konsole, wystarczy dodać odpowiednie sterowanie, dołożyć kilka wątków i gra gotowa. z racji, że pierwszy wiedźmin nie był wydany na konsole, trzeba wziąć pod uwagę, że gracze konsolowi go po prostu nie znają, ale piractwo na konsolach jest zdecydowanie mniejsze, więc ja był ,,rzucił" liczbą 1,5 mln na obie konsole. Tylko nie wiem ile na jednym egzemplarzu gry konsolowej się zarabia - nie sugerujcie się ceną 179 złotych na gry, bo cena ta jest wygórowana, by nadrobić drogie koszty produkcji samych konsol.
stokrotka.. / 77.255.182.* / 2011-04-30 00:42
powodzenia.....
Inventer89 / 2011-04-29 23:09 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a wczoraj po twojej wypowiedzi trochę się nad nią zastanawiałem, ale w końcu nie sprzedałem rano, mówi się trudno, dopiero się uczę, no i jeszcze kwestia utrudnionego dostępu do komputera w tym tygodniu :/ obyśmy w poniedziałek odrobili straty z nawiązką :)
woyy / 79.186.232.* / 2011-04-29 22:31
przeglądałem raport OPT wygląda dobrze, lepiej niz za 2009 rok
DOBRZE, ZE TAK SIĘ STAŁO jak się dzisiaj stało... lepiej leciec na Gdańsk bez Leszczy
i innych futrzaków,
Osobiscie doładowałem dzisiaj konto OPT i to po 8.85 zł za to dziekuję komuś , kto nie wytrzymał.
A co do rekomendacji, to nie odczytałem jej negatywnie. Jest w sumie dobra. Po prostu ostatnie spadki Cityinteractive dały po kieszeni Arce, a to przecież fundusz BZWBKu.
Jakoś musza chlopaki się wykazać przed szefem i klientami tego funduszu.
Myślę, że po Wiedzminie będzie jeszcze wiele okazji np WIEDZMIN 3- MAM NADZIEJĘ , ŻE SIE POJAWI oraz wiele innych gier i działań, które dobrze dadza zarobic na OPT w najbliższych latach, nie stronię jednak od innych spółek o tym samym profilu, które również dadzą zarobic,,, Nicolas, City to dobre spółki i warte obserwacji.
pozdrawiam wszystkich i szkoda mi tych stop losow oraz nerwowych, ale cóż zrobic jeden traci drugi zarabia.....
Lian / 2011-04-30 00:39 / portfel
bardzo wyważony komentarz, podoba mi się, masz dużą tolerancję dla faceta, który zrobił po prostu podłość, to są młode wilki, po trupach do celu.
woyy / 79.186.233.* / 2011-05-01 02:36
Tak, na giełdzie kieruję się zazwyczaj spora dawką tolerancji
tam gdzie pięniądze wiodą prym zasad brak, wiem o tym,
poza tym po części sam dokupiłem akcje po dobrej cenie, wiem, ze taka już sie może nigdy więcej nie pojawic. A analitycy no cóż, to w koncu pracownicy banku, więc grają tak jak im szefostwo partyture napisze, więcej zrobic nie mogą. A w przepowiednie raczej nie wierzę, więc ta rekomendacja mnie rozbawiła- dobrze się pośmiać przed monitorem, to swietna rozrywka:) pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy